Gorączka

Cykl: Replika (tom 9)
Wydawnictwo: Da Capo
Fever
replika, dla młodzieży

Amy nigdy w życiu nie chorowała. Doskonałe zdrowie zawdzięcza swoim niezwykłym genom. Nagle jednak zaczyna odczuwać ból, zawroty głowy, traci panowanie nad własnym ciałem. Co gorsza, zostaje pozbawiona swoich niezwykłych zdolności – niespotykanej siły, doskonałego słuchu, wzroku i pamięci. A właśnie teraz potrzebuje ich najbardziej. W nowo otwartym klubie nastolatków zaczyna się bowiem dziać coś dziwnego. Amy czuje to i pragnie ochronić siebie i swych przyjaciół przed niesprecyzowanym złem, którego źródło dostrzega w klubie, a zwłaszcza w jego właścicielu.

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: lipiec 2002

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

alouette | 2011-06-16

Zupełnie zapomniałam o serii „Replika” i dopiero Lubimy Czytać przypomniało mi, że kiedyś zaczytywałam się w tych książkach.

Byłam dumną uczennicą szkoły podstawowej, kiedy odkryłam na swoim osiedlu niewielką bibliotekę dziecięcą. To ona pozwoliła mi zagłębić się w niesamowity świat książek. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po „Replikę” zupełnie inaczej wyobrażałam sobie jej treść. Natomiast w żadnym razie nie czułam się zawiedziona po przeczytaniu pierwszej i kolejnych części serii. Jest to zwarta historia, napisana przyjemnym, łatwym w odbiorze językiem. Szczypta sensacji, garść dramatyzmu i kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawiają, że czytając te książki nie mogłam się oderwać.

Nie mogę powiedzieć, żeby było to jakieś wielkie odkrycie literackie. W żadnym razie nie nazwałabym tej serii „ucztą bibliofila”. Natomiast myślę, że gdybym nadal miała 12 lat te książki cieszyłyby mnie i z chęcią bym do nich wracała.

InnyŚwiat | 2014-08-17
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Dziewiąta część repliki nosi tytuł "gorączka". Amy słabnie... Boli ją przekłuwanie uszu, z trudem podnosi ciężkie rzeczy, gorzej widzi, nie trafia już celnie do kosza... Co się dzieje? Poza tym jest ciągle zmęczona.

Pewnego dnia w niespodziewanych okolicznościach dziewczyna mdleje... Pojawia się również wysoka gorączka. Kiedy choroba mija, okazuje się, że Amy traci swoje zdolności...

Ewka | 2012-09-19
Przeczytana: 21 września 2012

Książka tematyką różni się całkowicie od innych jednak jest fajna i lekka. Jeśli chodzi o jej akcję to nie jest jakaś zaskakująca, w sumie wielu rzeczy można się z łatwością domyślić. Zdecydowanie dla osób które chcą przeczytać coś lekkiego, myślę że szczególnie spodoba się młodszej młodzieży.

Fragiles | 2011-02-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z serii której wątek zapamiętałam.
Podobała mi się, ciekawie się zaczęła.
UWAGA SPOILER!
Wątek z przekutymi uszami od początku mnie przyciągnął ku tak zwanej chorobie Amy, oprócz tego sytuacja z klubem dla nastolatków ,ciekawie zbudowana nie wszytko przewidziałam ;p

Akashiya Viv | 2015-10-26

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

yootsuu | 2013-09-18
Przeczytana: 2005 rok

bardzo dobrze pamiętam tę część, chyba przez okładkę i ciekawy wątek. chętnie wróciłabym do tej serii, bo dostarczała dużo przyjemności.

Monique | 2011-02-08
Przeczytana: 2008 rok

Oczywiście super! Ale byłm ciekawa,co jej jest! ;)

Pisarką_być | 2016-08-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Wspaniała seria :) Polecam!

z_Dworca_Zoo | 2011-01-08

Kolejna dobra część serii .