Gorączka

2000-01-01
2000-01-01
Tomasz Wilusz
replika dla młodzieży

Zdecydowanie najlepsza część tej serii. Czytałam ją z zapartym tchem, dosłownie pochłonęłam. Chociaż wszystkiego domyśliłam się na dość wczesnym etapie lektury to i tak nie wpłynęło to negatywnie na mój odbiór książki, bo przecież nie wymagam elementu zaskoczenia od serii dla nastolatków. Jak do tej pory moja ulubiona część Repliki. Ciekawie skonstruowana fabuła, napięcie i emocje do samego końca, bez większych absurdów. Ode mnie 10/10.

Wspaniała seria :) Polecam!

Wspaniała seria :) Polecam!

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

Dziewiąta część repliki nosi tytuł "gorączka". Amy słabnie... Boli ją przekłuwanie uszu, z trudem podnosi ciężkie rzeczy, gorzej widzi, nie trafia już celnie do kosza... Co się dzieje? Poza tym jest ciągle zmęczona.

Pewnego dnia w niespodziewanych okolicznościach dziewczyna mdleje... Pojawia się również wysoka gorączka. Kiedy choroba mija, okazuje się, że Amy traci swoje zdolności...

bardzo dobrze pamiętam tę część, chyba przez okładkę i ciekawy wątek. chętnie wróciłabym do tej serii, bo dostarczała dużo przyjemności.

Książka tematyką różni się całkowicie od innych jednak jest fajna i lekka. Jeśli chodzi o jej akcję to nie jest jakaś zaskakująca, w sumie wielu rzeczy można się z łatwością domyślić. Zdecydowanie dla osób które chcą przeczytać coś lekkiego, myślę że szczególnie spodoba się młodszej młodzieży.

Zupełnie zapomniałam o serii „Replika” i dopiero Lubimy Czytać przypomniało mi, że kiedyś zaczytywałam się w tych książkach.
Byłam dumną uczennicą szkoły podstawowej, kiedy odkryłam na swoim osiedlu niewielką bibliotekę dziecięcą. To ona pozwoliła mi zagłębić się w niesamowity świat książek. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po „Replikę” zupełnie inaczej wyobrażałam sobie jej treść. Natomiast w żadnym razie nie czułam się zawiedziona po przeczytaniu pierwszej i kolejnych części serii. Jest to zwarta historia, napisana przyjemnym, łatwym w odbiorze językiem. Szczypta sensacji, garść dramatyzmu i kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawiają, że czytając te książki nie mogłam się oderwać.
Nie mogę powiedzieć, żeby było to jakieś wielkie odkrycie literackie. W żadnym razie nie nazwałabym tej serii „ucztą bibliofila”. Natomiast myślę, że gdybym nadal miała 12 lat te książki cieszyłyby mnie i z chęcią bym do nich wracała.

ciekawa seria.

ciekawa seria.