Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia

Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia Agnieszka Mielech
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Wilga Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata (tom 1) Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn literatura dziecięca
literatura dziecięca
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata (tom 1)
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia
Wilga
2020-10-14
2020-10-14

Kalifornia z perspektywy dziecka. Aż żałuję, że nie zabrałam się z Tajnym Klubem!!!

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

"Dookoła świata " opowiada o podróżach Tajnego Klubu 😊
Wszystko zaczyna się, gdy profesor Kaganek musi wyruszyć na kilka miesięcy do Kalifornii, gdyż czeka tam na niego bardzo ciekawa oferta pracy, związana z jego karierą naukową. Jednak do zakończenia roku szkolnego pozostały 4 miesiące, w związku z czym martwi się o swojego syna Franka... Na zebraniu Tajnego Klubu, na którym są również rodzice, zostaje podjęta decyzja, iż Franek do końca roku będzie mieszkał wraz z rodziną Flory lub Emi, a po zakończeniu roku szkolnego cały Klub poleci z nim do Kalifornii ☺️ Ze względu na wysokie ceny biletów, wszyscy angażują się w projekt mający na celu uzyskanie stypendium na tę wyprawę.
Jak sobie poradzą i jakie przygody przeżyją w tym "Złotym stanie" dowiedzcie się sami z tej niezwykle wciągającej i pełnej ciekawostek książki. 😊

Jak zwykle Emi i jej przyjaciele potrafią zająć czas i całkowicie zachwycić młodych czytelników ☺️ Polecamy wraz z córką tę świetną serię książek.

"Dookoła świata " opowiada o podróżach Tajnego Klubu 😊

Mega

Mega

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to ciekawa seria książek pełna szalonych przygód piątki przyjaciół. Szefową tajnego klubu jest Stanisława Emilia Gacek (zwana Emi). W klubie są jeszcze: Aniela, Flora, Faustyna i Franek (Franek musiał przejść wiele prób i testów, dopiero wtedy został przyjęty do klubu). Klub ten został stworzony jeszcze w zerówce, kiedy Emi, Aniela, Flora i Faustyna chciały same wymyślać sobie zabawy. Często chłopcy decydowali o tym, w co będą się bawić. Motto tajnego klubu brzmi ,,Nigdy więcej nudy’’. Tym razem ich przygoda odbywa się w Kalifornii, zobaczą tam słonie morskie i zrobią sobie zdjęcie na tle napisu Hollywood. To pierwsza książka z serii „Dookoła świata”, jest jeszcze druga książka z tej serii pod tytułem ,,Nowy Jork’’(jeszcze jej nie przeczytałam, ale zamierzam to zrobić niedługo).

Bardzo podobała mi się ta książka. Moim zdaniem przygody tego wspaniałego tajnego klubu są pełne szalonych, ciekawych pomysłów i czasami bardzo ciekawych zagadek. Moją ulubioną postacią jest szefowa tajnego klubu, czyli Emi, dlatego, że jest pomysłowa. Moja opinia to 9/10⭐. Polecam.

Znacie taką dziewczynkę, która nazywa się Stanisława Emilia Gacek, założycielkę i prezeskę Tajnego Klubu Superdziewczyn? Jeśli nie znacie, to pośpieszcie, by nadrobić zaległości i poznać tę gromadkę przyjaciół, których mottem jest hasło „Nigdy więcej nudy”. Emi, Flora, Faustyna i Aniela oraz Franek, jako honorowy członek dziewczyńskiego klubu – wszyscy oni stanowią bardzo zżytą, inteligentną, dociekliwą paczkę i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, jeśli chodzi o spełnienie marzeń. To pierwsza część cyklu przygód Emi zatytułowana „Dookoła świata” pełniąca potrójną rolę – wspaniałej książki przygodowej, niesamowitego podręcznika do geografii i przewodnika po tym wspaniałym stanie. Szczerze? Chciałabym, aby moja córka uczyła się geografii w ten właśnie sposób. Tym razem tato Franka wyjeżdża na kilkumiesięczny kontrakt do Kalifornii, a ponieważ rok szkolny dobiega końca chłopiec w tym czasie zamieszkuje u Flory. Kiedy zaczynają się wakacje Tajny Klub postarawszy się i fundusze poprzez udział w pewnym projekcie i świetnie wszystko zorganizowawszy – razem z rodzicami Emi i Flory wyrusza w daleką podróż do Kalifornii, gdzie czeka na nich pan Kaganek. To trzeci co do wielkości stan w USA, położony na jego zachodnim wybrzeżu, nad Oceanem Spokojnym. Zapowiada się wspaniała przygoda: zwiedzanie, obserwacja kolonii słoni morskich, nocleg w parku narodowym Yosemite i spotkanie prawie oko w oko z niedźwiedziem, zdjęcie ze znanym wszystkim doskonale napisem Hollywood, Park Narodowy Sekwoi z największymi na świecie drzewami, most Golden Gate, plaże Malibu i Santa Monica położone nad przepięknym Pacyfikiem, nowe zwyczaje, całkiem inna kultura, nowi przyjaciele. Podobało nam się wszystko – fabuła, postaci, które świetnie znamy, a przede wszystkim całe morze przydatnych informacji przedstawionych w formie ciekawostek, które zostają w pamięci długo i przyswajają się znacznie łatwiej, niż informacje zawarte w podręczniku. Po raz kolejny wielki ukłon w stronę Autorki za przenikliwość, wyobraźnię, a także za znajomość dziecięcej psychiki. Książka bardzo ładnie wydana dzięki Wydawnictwo Wilga
. Jest grubsza, ma twardą, kolorową okładkę, która aż zachęca do dołączenia się do przygód. Już na pierwszych stronach przypominajka kto jest kim ) ale my to przecież doskonale wiemy) oraz najważniejsze informacje dotyczące miejsca odwiedzanego przez Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka To akurat nam się mega przydało!). W środku dużo tekstu drukowanego większą czcionką, więc nawet mniej zaprawiony w boju czytelnik da radę. Czarno – białe, całkiem liczne ilustracje, tak charakterystyczne dla Emi, które nie mogłyby już być inne. Lektura skierowana głównie do dziewczynek, ale znam chłopców, którzy przeczytali i bardzo sobie chwalili, zwłaszcza za występującego tam Franka. Polecamy ogromnie dzieciakom 9+. Nigdy więcej nudy!

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" to seria wspaniałych publikacji skierowanych głównie dla dziewczynek. Jednak ze względu na tematykę w nich poruszaną, przygody jakie przeżywają dzieci, morały z nich płynące i fakt, że do klubu przyłączył się również jeden Superchłopak, nadają się również do czytania przez chłopców!
Tym razem Emi z przyjaciółmi podpowiada nam jak podróżować z dzieckiem w czasie pandemii.

Agnieszka Mielech zabiera nas w podróż do Kalifornii! Jest to pierwsza część nowego cyklu przygód przyjaciół. Dzieciaki zabierają nas w fantastyczną podróż do USA. Cały wyjazd jest pieczołowicie zaplanowany i opracowany. Oczywiście udaje się on dzięki ogromnej pomysłowości dziewczynek, ich przyjaciela oraz zaangażowaniu w pewien projekt.

Pakujcie zatem walizki i jedźcie wraz z ekipą Emi po przygodę życia. To nie tylko zwiedzanie najbardziej popularnych miejsc w Kalifornii. To również praca oraz obserwacje słoni morskich, poznawanie tajników tamtejszej aury, bliskie spotkania ze zwierzętami, podziwianie najwyższych na świecie drzew, czy też przebywanie na słońcu w najgorętszym miejscu na ziemi.

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" to nie tylko przygoda i przyjemność podczas czytania, ale także mnóstwo walorów edukacyjnych. Czytałyśmy tę książkę razem z córką i już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu z Emi. Ogromnym atutem książki jest to, że autorka wyjaśnia każdą nazwę, opisuje każde miejsce pod tekstem. Są zdjęcia, mapki, szczegółowe opisy. Dzięki temu można się poczuć jak podczas prawdziwej podróży i my już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu z Emi...
Więcej n blogu Zwykłej Matki

Tym razem Emi z przyjaciółmi podpowiada nam jak podróżować...

Jest to najnowszy tom z serii, a jego premiera pojawiła się 14.10.2020 roku.
Najbardziej podobał mi się moment kiedy, Pani Laura wynegocjowała, wjazd na wieżę widokową, aby zrobić zdjęcie ze znakiem Hollywood. Tom bardzo mi się podobał i uważam, że jest MEGA! Czekam na więcej Tajnego Klubu! Przeczytałam ją w ten weekend, zaczelam 7.11, a 9.11 już była skończona.
Moja ocena:
⭐10/10
Opis:
Marzycie o dalekich podróżach i poznawaniu świata?
Dołączcie do Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn!
Dzięki pomocy profesora Kaganka oraz wyjątkowemu stypendium paczka wyruszy aż za ocean- do Ameryki, odwiedzi też Azję, a w Londynie złoży wizytę samej królowej! Pakujcie walizki i bierzcie kurs na przygodę!
W swojej pierwszej podróży przyjaciele dotrą do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Podczas wycieczki z Los Angeles do San Francisco zatrzymują się na dłużej nad Pacyfikiem i będą obserwować słonie.... morskie! Staną oko w oko z niedźwiedziem w parku narodowym, zobaczą najwyższe na świecie drzewa, a w najgorętszym miejscu na Ziemi spali ich słońce. zaplanowany odpoczynek w Mieście Aniołów zostanie przerwany przez ..... trzęsienie ziemi!
To właśnie moja recenzja tego tomu!

Jest to najnowszy tom z serii, a jego premiera pojawiła się 14.10.2020 roku.
Moja...

Emi jest rezolutną dziewczynką, która wraz ze swoimi przyjaciółmi: Anielą, Faustyną, Florą oraz Frankiem tworzą tajny klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka. To już kolejny tom ich przygód, a w każdym z nich czeka na nich nowa przygoda. Tym razem przyjdzie im wyruszyć do Kalifornii! A wszystko zaczęło się od tego, że tata Franka musiał wyjechać tam do pracy, udało się namówić go, by Franek został w Polsce do końca szkolnego semestru, a później wszystkie dzieciaki z klubu i ich rodzice, wyruszyli w podróż.

Nie czytałam poprzednich części tej uroczej serii, ale ta mi się bardzo spodobała. Według mnie jest idealna zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Mogą z niej dowiedzieć się ciekawostek o Kalifornii, poznać nowe angielskie słówka, dzięki mini słownikowi umieszczonemu na końcu książki, a przede wszystkim w wyobraźni wyruszyć z bohaterami w szaloną, wesołą oraz pouczającą podróż.

Opowiastka jest ładnie wydana, w środku znajdziemy wiele ilustracji, które wykonała Magdalena Babińska. Myślę, że to przyciągnie dzieci, ponieważ jak wiadomo, młodzi czytelnicy lubią oglądać rysunki, a po drugie, pomogą im one zwizualizować bohaterów. Na początku dodana została mapka Kalifornii oraz kilka wprowadzających ciekawostek. Podoba mi się, że wszystkie trudne zwroty, których kilkulatkowie mogą nie rozumieć, zostały wytłumaczone w przypisach. Rozdziały są krótkie, jestem pewna, że jak młody czytelnik do niej zasiądzie, szybko nie odłoży jej na półkę.

Nasza rezolutne banda zwiedziła między innymi Las Vegas, Wielki Kanion w Arizonie, Uniwersal Studio oraz Aleję Gwiazd, dowiedziała się, że w Kalifornii raz trzeba się smarować olejkiem do opalania, a raz zakładać kalosze, gdyż pogoda jest dynamiczna i nie zawsze jest ciepło.

Uważam, że tego typu książeczki są bardzo ważne, uczą dzieci nowych rzeczy, a przy tym są pouczające, wesołe i łagodne. Już niedługo Mikołajki, jeśli szukacie książkowych prezentów dla swoich pociech, to ta będzie idealna!

Nowy tom toczy się w czasach współczesnych, mamy nawiązanie do obecnej na całym świecie epidemii.

"Już miała nas uściskać, kiedy mama stanowczym ruchem wskazała jej łazienkę. Od czasu globalnej epidemii każdy gość, którego przyjmowaliśmy w domu, był nakłaniany do dokładnego mycia rąk ciepłą wodą z mydłem."
Profesor Kaganek dostaje stypendium i ma szasnę wyjechać na kilka miesięcy za ocean. Otrzymał interesującą ofertę pracy na kalifornijskim uniwersytecie. Siedziba jego przyszłej pracy jest blisko Los Angeles. Dzięki specjalnemu stypendiu i pomocy profesora cała paczka Klubu wylatuje do Kalifornii, gdzie czeka ich mnóstwo przygód.

M. in dzieci poczytają o:

życiu za oceanem;
dowiedzą się ciekawostek o Kalifornii;
sprawdzą co to jest "grab and go";
będą miały okazję podziwiać słonie morskie;
pozwiedzają parki narodowe;
zobaczą najwyższe na świcie drzewa i dowiedzą się co to mamutowce;
poczują...trzęsienie ziemi na własnej skórze.
"Nagle wydarzyło się coś bardzo dziwnego. Poczułam, że cały świat wiruje, ale ja stoję stabilnie na nogach. Łóżko zafalowało, a ustawione na biurku zdjęcia w ramkach przewróciły się i spadły na podłogę. Rozejrzałam się dookoła. Dom się trząsł!"
Nowa seria bardzo przypadła mi do gustu. Dzieci dzięki takiej książce mogę poznać zwyczaje, tradycje, klimat jaki panuje w Kalifornii. Nawet ja się dowiedziałam kilku nieznanych mi faktów :) Na samym końcu znajduje się słowniczek wyrażeń typowych dla Kalifornii. Uważam, że to świetna książka dla młodych czytelników, którzy z ulubionymi bohaterami przyswaja wiedzę o świecie, nawet będąc temu nieświadomymi.

Jeśli zastanawiacie się, czy kupić dzieciom kolejny tom przygód Emi to zachęcam. To zupełnie nowa odsłona nowej serii, która nie opisuje codziennych przygód dzieci, ale uczy, rozwija i zachęca do poznawania nowych miejsc.

Osobiście nie mogę się doczekać kolejnego tomu o moim ukochanym Nowym Jorku.

Profesor Kaganek dostaje stypendium i ma szasnę wyjechać na kilka...

• Audiobooki
  • Książki Poli
  • Z Martą
  • Czytane z córką
  • Dla szkrabów
  • Pod naszym patronatem

Agnieszka Mielech Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia Zobacz więcej

Video

Video