Ameryka i my

2020-09-16
2020-09-16
ameryka stany zjednoczone dziennikarstwo

Okładka książki Ameryka i my. Podróże po USA Lidia Krawczuk, Paweł Żuchowski
Ameryka i my. ... Lidia Krawczuk, Paw...

Interesuje mnie życie Polaków w innych krajach, a to jest taka pozycja, która trochę odkrywa codzienność rodaków za granicą. Ciekawa książka, wzruszyłam się kilka razy. Jak zna się Lidię Krawczuk i Pawła Żuchowskiego z instagrama to czytając tę książkę, ma się wrażenie, że słyszy się ich głosy. Polecam!

Chciałbym przeczytać ale nie mogę pobrać E booka za który zapłaciłem. Link jest ważny tylko dwa tygodnie i później nie da się tego zrobić. Obsługa w sklepie do dno i kilometr mułu.
Wstyd.

Wstyd.

Książkę wysłuchałam jako audiobooka czytanego przez autorów.
Anielskie głosy, ciekawe historie. Trochę śmiechu, mnóstwo wiedzy i sporo wzruszeń. Jestem wielką fanką!

Książkę wysłuchałam jako audiobooka czytanego przez autorów.

Panią Lidię oraz Pana Pawła uwielbiam za to, że pokazują świat takim jakim jest, bez zbędnego upiększania. I taka też jest ich książka. Znajdziecie w niej sporą dowkę informacji o Stanach, opisy ciekawych miejsc, wyjątkowych sytuacji oraz kulisy pracy dziennikarskiej. Czyta się ją bardzo dobrze, nie ma tu miejsca na nudę. Dodatkiem jest wkładka z pięknymi zdjęciami. Co dla mnie najważniejsze - Autorzy pokazują, że warto mieć marzenia, bo one się spełniają. Zdecydowanie polecam.

Panią Lidię i Pana Pawła "znam" z ich działalności zawodowej w radiu, a także z Instagrama, gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Stanach oraz zapoznać się z najciekawszymi i profesjonalnie przekazanymi wiadomościami ze świata. Bardzo lubię tego typu książki, bowiem idealnie czyta się krótkie historie. Autorzy ciekawie opisują swoje przygody w USA, są to historie inspirujące, zaskakujące, ciekawe i napisane ładnym językiem. Plusem są także fotografie. Czuć, że autorzy przelali na papier swoje autentyczne przeżycia. Polecam!

Książka opowiada o ważniejszych wydarzeniach w USA. Można przyjrzeć się im z bliska dzięki relacji dwóch polskich dziennikarzy. Świetne są również zdjęcia umieszczone w treści.
Poza książką polecam bardzo podcasty oraz konta na Instagramie pani Lidii oraz pana Pawła. Można dowiedzieć się z nich interesujących rzeczy o Stanach.

Książka bardzo dobra wciąga podobała mi się

Książka bardzo dobra wciąga podobała mi się

Znani z anteny RMF FM dziennikarze zabierają czytelników w podróż do USA. Ale nie jest to takie sztampowe zwiedzanie, bo nie o to chodziło autorom. To raczej reporterskie spojrzenie na kilka charakterystycznych miejsc lub wydarzeń, raczej niedostępnych dla zwykłego zwiedzającego. Tu przepustkę stanowi akredytacja reporterska.
Wraz z nimi zaglądamy za drzwi Białego Domu i śledzimy pojawiające się tam zmiany w czasie kilku prezydentur. Stąpamy po czerwonym dywanie i poznajemy tajemnice najsłynniejszej gali filmowej na świecie. Zwiedzamy Nowy Jork od zupełnie innej strony, bo czasem od sprzedawców "prawdziwych " Rolexów, a czasem tropem kręconych właśnie odcinków kultowych seriali. a że Ameryka to ogromy kraj, to ma także sporo osób, chcących za wszelką cenę zaistnieć. Przykładem tu może być wędrówka linoskoczka Nika Wallenda nad Wielkim Kanionem czy budynkami w rejonie Marina City.
Ale chyba najciekawsze było zwiedzanie i oglądanie wraz z autorami startu wahadłowca Atlantis.
A wszystkie informacje okraszone są zwykłymi nie reżyserowanymi zdjęciami pochodzącymi z albumu twórców.

Wraz z nimi zaglądamy za drzwi Białego Domu i...

Jeśli moja ulubiona podcasterka pisze książkę o jednej z moich ulubionych destynacji podróżniczych i po prostu niezwykle ciekawym kraju, to nie mogłam jej nie przeczytać. I już czekam na kolejną :)

Bardzo fajna książka. Polecam każdemu kto się interesuje Stanami Zjednoczonymi.

Bardzo fajna książka. Polecam każdemu kto się interesuje Stanami Zjednoczonymi.

• Przeczytane 2020
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Ameryka i my