Ameryka i my

2020-09-16
2020-09-16
ameryka stany zjednoczone dziennikarstwo

więcej Więcej

Bardzo fajna książka. Polecam każdemu kto się interesuje Stanami Zjednoczonymi.

Książka bardzo dobra wciąga podobała mi się

Znani z anteny RMF FM dziennikarze zabierają czytelników w podróż do USA. Ale nie jest to takie sztampowe zwiedzanie, bo nie o to chodziło autorom. To raczej reporterskie spojrzenie na kilka charakterystycznych miejsc lub wydarzeń, raczej niedostępnych dla zwykłego zwiedzającego. Tu przepustkę stanowi akredytacja reporterska.
Wraz z nimi zaglądamy za drzwi Białego Domu i...

Lidia Krawczuk i Paweł Żuchowski w 2009 roku wyruszyli w podróż do USA, a dokładniej do Waszyngtonu, by relacjonować polskim słuchaczom ważne wydarzenia w RMF Classic oraz RMF FM.

Książka jest zbiorem ciekawostek, spisem relacji ważnych wydarzeń od drugiej strony kamery, a także kulisami życia dwójki dziennikarzy. Poczytasz o Białym Domu, gali Oscarów, kampaniach...

Ameryka jest fascynująca. I mam nadzieję, że kiedyś uda mi się ją zobaczyć. Tymczasem poznaję ją poprzez podcast i bloga pani Lidii Krawczuk (amerykaija.pl).
Fantastyczny głos, ciekawi goście, ogromna wiedza i mnóstwo ciekawostek. Więc jeśli USA zaprzątam wam głowę, to koniecznie zajrzycie i go follow na Instagramie :)

W tym roku pani Lidia wraz z mężem...

Nie ukrywam, że bardzo lubię bloga Pani Lidii, jej podcasty a także relacje i podcasty Pana Pawła.
Książkę czytało się rewelacyjnie. Napisana w formie właśnie takich krótkich podcastów- raz opowiadanych z perspektywy Pani Lidii a raz Pana Pawła.
Znajdziemy w niej rozdziały m.in. o Białym Domu i amerykańskich kampaniach wyborczych, Nowym Jorku, Hollywood czy przylądku...

Ciekawa opowieść o tym, co zaskoczyło autorów w USA. Nie uniwersalna, bo z bardzo polskiej perspektywy, a przez to bliska czytelnikowi. Wiele z tych historii nie powstałoby, gdyby nie akredytacje dziennikarskie, tym chętniej zagłębiłam się w lekturę. Z chęcią przeczytam więcej.

Świetna książka, którą polecam każdej osobie zainteresowanej Stanami Zjednoczonymi!

• 2021
  • Legimi
  • Przeczytane 2020
  • 2020
  • #2021 Challenge
  • Ebook

Dodaj cytat z książki Ameryka i my