Wielki Foch

Wielki foch
Edycja Świętego Pawła
2020-01-01
2020-01-01
wiara religia modlitwa kobieta kobieość

Okładka książki Komunikacji można się nauczyć Piotr Kwiatek OFMCap, Anna Maria Pudełko AP
Komunikacji mo... Piotr Kwiatek OFMCa...
Okładka książki Dialog Serc. Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa Jerzy Jastrzębski, Anna Maria Pudełko AP
Dialog Serc. R... Jerzy Jastrzębski,&...
Okładka książki 365 dni w rytmie psalmów Piotr Kwiatek OFMCap, Anna Maria Pudełko AP
365 dni w rytm... Piotr Kwiatek OFMCa...

Świetna książka w formie rozmowy trzech wspaniałych, spełnionych kobiet. Każda z nich (również przeprowadzająca wywiad) wnosi coś wyjątkowego, dodaje światła z innej strony na istotę kobiecości. Polecam ją serdecznie wszystkim Paniom, żeby spojrzeć na swoje życie, wybory, decyzje, predyspozycje z Bożej perspektywy.

Bardzo fajna książka. Wywiad pomiędzy kobietami - w tym siostrą zakonną o emocjach kobiet współczesnych, jak i tych biblijnych. Świetna interpretacja niektórych scen Biblijnych, zachować Jezusa... Nie wiedziałam, że był asertywny :) Myślę, że do niej wrócę. Polecam! Książka obfituje w omówienie i propagowanie tradycyjnych wartości rodzinnych - dla niektórych może być to minus. Wszystko jednak jest wyważone, a porady mądre i wartościowe!

Choroby autoimmunologiczne są jednymi z najgroźniejszych chorób na świecie. Okazuje się, że również w sferze duchowej mogą się pojawić takiego typu zdarzenia - czasem swoją kobiecość najbardziej niszczy sama kobieta.

Książka autorstwa kobiet - o kobietach i dla nich to "Wielki foch. O (nie)dojrzałości kobiet" - rozmowa Ilony Kisiel z s. Anną Marią Pudełko @apostolinka i Anetą Liberacką, wydana przez @edycja_swietego_pawla

Odkrycie, poznanie i rozwój kobiecości mogą być kluczowe dla każdej kobiety. Zamiast walczyć z własną naturą, warto zauważyć w sobie te przymioty, które sam Bóg włożył "do naszego plecaczka". Dzięki nim jesteśmy nie tylko zdolne, ale wręcz powołane do czynienia wielkich rzeczy.
Czasem najlepsze, co możemy zrobic dla samej siebie, to postarać się siebie zrozumieć. Jeśli sama siebie nie zaakceptujesz, nie przyjmiesz, nie ukochasz, zawsze będziesz czuła się odrzucona i niepełnowartościowa.

Polecam Wam tę wspaniałą lekturę, po którą sięgam wielokrotnie już od roku, wracając do ważnych, ulubionych fragmentów. Niech będzie i dla Ciebie ważnym drogowskazem na drodze do odkrycia tajemnicy kobiecości wymyślonej przez samego Boga.

Mega!! Zdecydowanie będzie jedną z moich ulubionych książek. Będę do niej nie raz, nie dwa wracać.
Wspaniała rozmowa kobiet o kobietach, o emocjach, o kobiecości, o poznawaniu siebie, o kobiecy przeżywaniu wiary.
Wiele mądrości, wiele czułości. Przepiękne ilustracje😍
Szczerze będę polecać tą książkę każdej kobiecie!
Nie mogłam się oderwać od czytania.

Wiele mądrości, wiele czułości. Przepiękne ilustracje😍
Szczerze będę polecać tą książkę każdej kobiecie!
Nie mogłam się oderwać od czytania.

Polecam tę książkę każdej kobiecie.: Młodej, dorosłej, dojrzałej, pannie, mężatce. Na początku trudno było mi się przez nią przebić i myślałam że jest tylko dla nastolatek, jednak czytając ją dalej, zagłębiając się w nią uważam że jest warta przeczytania przez nas wszystkie. Niektóre prawdy są oczywiste dla kobiety, która już pracuje nad sobą, próbuje coś zmienić w sobie, a niektóre i tak zaskoczą, albo przemówią głębiej.
Książka ma wspaniały podział, bo opowiada żona i siostra zakonna, czyli spojrzenie na kobiecość z każdej strony. Polecam gorąco :)

Jest kilka inspirujących zdań i piękne ilustracje, poza tym treści tak bardzo ogólne, oklepane i nic niewnoszące że od połowy nie mogłam już czytać.

No cóż,... Po mimo wielu rzeczy które robimy źle i sytuacji których nie zauważamy i mądrości
i doświadczenia które uświadamiasz sobie podczas czytania tej pozycji i korzyści które z tego płyną bardzo trudno mi było przebić się do końca. Ale przeczytałam😇

Na początek zacznę od tego, że książkę przeczytałam już kilka dni temu. Potrzebowałam jednak kilka dni na uporządkowanie sobie w głowie tego co przeczytałam, gdyż nie jest to książka, którą po przeczytaniu rzuci się w kąt. Mam ochotę zostawić ją w odpowiednim miejscu i wracać do niej często.
Jak sam tytuł wskazuje jest to książka mówiąca o niedojrzałości kobiet. Być może większość z nas powie: ,,To nie jest książka o mnie”, ale właśnie pierwszym ważnym krokiem będzie przyznanie się do tego, że każda z nas w pewnych momentach zachowuje się niedojrzale. Nie chcę jednak, by ktoś pomyślał sobie, że czytając tę książkę będzie czuł się w pewnym stopniu oskarżany o cokolwiek. Wręcz przeciwnie uważam, że lektura tej książki ma na celu zrozumienie siebie jako kobiety, swoich zachowań jak i wielkiego potencjału, który posiada każda z nas.
,,Ważne, aby kobieta była świadoma siebie, tego kim jest, znała swoje cechy. Często tak jak Ewie coś jawi się nam jako atrakcyjne, że bez tego nie będziemy szczęśliwi. Ale wszystko co potrzebne mamy już w sobie. Najważniejsza jest prawda o nas samych”.
,,Wielki foch” to książka, którą bardzo dobrze się czyta, ma ona inną formę niż zazwyczaj. Bowiem biorą w niej udział trzy kobiety, które wypowiadają się na zadane pytania. Siostra Anna Maria Pudełko jak i Aneta Liberacka w genialny sposób opisują rzeczywistość kobiet zarówno na podstawie własnego doświadczenia jak i przykładów z Pisma Świętego. Zachęcają tym samym do spojrzenia w głąb siebie. Osobiście bardzo poruszyły mnie słowa o tym jak doświadczenie bycia przyjętą sprawia, że osoba bierze życie w swoje ręce i zaczyna podejmować odpowiedzialność za nie. Książka otworzyła mi również oczy na wiele spraw np. jeśli ktoś nas krzywdzi, obraża- czujemy się skrzywdzone. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, gdyż nasz ból bierze się z tego, że nie mamy poczucia własnej wartości i nie stawiamy granic innym, przez co pozwalamy siebie ranić. Wierzę, że każda kobieta, która sięgnie po tę pozycje- znajdzie w niej coś co sprawi, że spojrzy na swoje życie w bardziej dojrzały sposób. Na czym skorzysta nie tylko ona sama, ale także wszyscy dookoła.
Bardzo trafionym pomysłem według mnie było także stworzenie dodatku dla mężczyzn o tym jak odnaleźć się w świecie kobiet. Te kilka stron są bardzo pomocne, gdyż zawierają proste aczkolwiek skuteczne rady dla mężczyzn. Choć chyba najważniejsza są słowa: ,,Jeśli chcesz zbawiać świat, to idź do domu i kochaj swoją żonę”. Myślę, że może to być dosyć uniwersalna rada dla nas wszystkich. Jak często pomstujemy na to jaki jest świat, a wystarczyłoby, żeby każdy spojrzał najpierw na siebie i swoją rodzinę i to od niej zaczął zmiany, które być może przełożą się na większą skalę.
Na koniec dodam tylko, że uważam, że ,,Wielki foch” to książka, która powinna nie tylko przeczytać każda kobieta, ale także powinna polecić ją swojej matce, siostrze czy koleżance.

Treść mnie nie zaskoczyła, ale uważam, że pozwala lepiej zrozumieć babskie fochy. Książka pięknie wydana, a ilustracje po prostu mnie urzekły.

Polecam każdej kobiecie, i mężczyźnie.

Polecam każdej kobiecie, i mężczyźnie.

• Kobiecość
  • Wiara