Jak smakować życie

2Ryby.pl
2020-07-03
2020-07-03
jak żyć szczęście miłość

Kolejna książka Ks. Grzywocza, której stałam się posiadaczką. Ksiądz Grzywocz szerzy ideę równowagi między pracą a odpoczynkiem. Dzięki tej książce mam mniejsze wyrzuty sumienia, kiedy pozwalam sobie na więcej chwil relaksu i obserwuję, że rzeczywiście ma to dobroczynny wpływ na moje życie. W książce padają słowa, że największym wrogiem człowieka jest stres i szybkie tempo życia. Myślę, że w dzisiejszych czasach tak trudno żyć i smakować - ciągle gdzieś się spieszymy. Ta pozycja staje się zachętą do wyjścia naprzeciw codziennej gonitwie i celebrowania chwil jako kwintesencji życia.

"Ale ja nie mogę zrozumieć! Nie mogę zrozumieć, jak zachwyca, jeśli nie zachwyca". Te słowa Gałkiewicza
z "Ferdydurke" Gombrowicza cisną mi się na usta po lekturze książki " Jak smakować życie" ks. Krzysztofa Grzywocza. Jak dla mnie seria być może dobrych konferencji nie przełożyła się na równie świetną książkę. Rozumiem dążenie do monetyzacji fenomenu konferencji, homilii czy kazań, ale czasami to się po prostu nie sprawdza. Czasami bowiem forma dodaje atrakcyjności treści. W książce nie znalazłem nic odkrywczego, spotkałem się z myślami i poglądami, które już znałem z innych źródeł i od innych autorów. Dążenie do minimalizmu, redukcji rzeczy, przeżyć, doświadczeń nie było dla mnie niczym nowym. A próba definiowania wielu pojęć, szukania ich źródła, momentami nawet drażniła. Ks. Krzysztof Grzywocz na pewno był człowiekiem, kapłanem
i naukowcem dużego formatu, ale czytana przeze mnie książka takową w mojej ocenie na pewno nie jest.

Od jakiegoś czasu interesuję się trendami slow life, mindfulness i minimalizmem, a ta książka pomogła mi uporządkować myśli na ich temat. Wydawało mi się, że trudno jest połączyć taki styl życia z nieodłącznym od naszych czasów konsumpcjonizmem oraz z chrześcijaństwem. Ks. Grzywocz pięknie tłumaczy, na czym polega „ubogi” styl życia w chrześcijaństwie, dzięki czemu zrozumiałam, że współczesny minimalizm wcale nie jest odkryciem. Jest wszechobecny w Piśmie Świętym :) Bardzo fajnym rozwiązaniem jest opieranie swojego wywodu i na Biblii, i na życiorysach świętych, i nawet na przykładach z życia zwykłych wierzących. To sprawia, że postawione zadania nie wydają się takie trudne, jak na początku, i inspiruje do dążenia do bardziej świadomego życia.

Ks. Krzysztof Grzywocz to wyjątkowy kapłan. Od lat jestem fanką jego nauczania, a w tej książce znalazłam wszystko, co najbardziej lubię: prostotę, mądrość, czułość i zrozumienie. Polecam z całego serca.

Ogromna wiedza merytoryczna z zakresu psychologii, psychoterapii, duchowości i teologii połączona z ogromną wrażliwością i subtelnością Ks. Krzysztofa Grzywocza daje efekt przepięknych publikacji książkowych (i nie tylko) pełnych życiowej mądrości.

Fantastyczna instrukcja życia,autor na znakomite rozeznanie jak smakować życie.Duzo nauczyłam się z tej książki i wszystkim gorąco polecam

Drogi Czytelniku, to jest opinia naszego wydawnictwa (2ryby.pl). Każdą treść, którą wydajemy w postaci książki lub audiobooka, wpierw uznajemy za bardzo dobrą, wartościową i potrzebną. Dlatego niech Cię nie dziwi, że ta opinia będzie pozytywna ;-)
Kiedy ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w Alpach Szwajcarskich w 2017 r., okazało się, że wiele osób zaczęło odkrywać i doceniać jego nauczanie. Książki i audiobooki z nazwiskiem „Grzywocz” zaczęły znikać z półek księgarń jak świeże bułeczki.
W wyniku tych potrzeb nasze wydawnictwo postanowiło podzielić się rekolekcjami, które niegdyś ks. Krzysztof Grzywocz dla nas wygłosił w Kościele św. Macieja we Wrocławiu. Książka „Jak smakować życie” to właśnie zredagowane rekolekcje ks. Grzywocza. Opracowanie uzupełniono doskonałymi obrazami i rysunkami autorstwa Marty Makarczuk.
Ta sama treść dostępna jest również w audiobooku „Jak uprościć życie”.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Religia
  • Religijne warte przeczytania
  • Z polecenia do kupienia ...