Co rośnie w sadzie

Okładka książki Co rośnie w sadzie Oksana Buła, Kateryna Michalicyna
Okładka książki Co rośnie w sadzie
Oksana BułaKateryna Michalicyna Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Co rośnie literatura dziecięca
44 str. 44 min.
2020-07-15
2020-07-15
44 min.
Maria Mazurowska
słowik sad edukacyjna książkadladzieci dzieci picturebook

Okładka książki Wojna 2022: eseje, wiersze, dzienniki Wiktoria Amelina, Jurij Andruchowycz, Sofija Andruchowycz, Kateryna Babkina, Maksym Bespałow, Ksenia Charczenko, Artem Cherednyk, Iryna Ciłyk, Artem Czapaj, Larysa Denysenko, Lubko Deresz, Anatolij Dnistrowyj, Ołeś Ilczenko, Julia Ilucha, Ołeksandr Irwaneć, Petro Jacenko, Kateryna Kałytko, Pawło Kazarin, Ija Kiwa, Oleh Kocarew, Pawło Korobczuk, Lina Kostenko, Hałyna Kruk, Anastasija Łewkowa, Wasyl Machno, Kateryna Michalicyna, Julija Musakowska, Oleksandr Myched, Ołena Pawłowa, Wołodymyr Rafiejenko, Bohdana Romancowa, Marjana Sawka, Iryna Sławinska, Ostap Sływynski, Ołena Stepanenko, Iryna Szuwałowa, Haśka Szyjan, Natalia Tkaczyk, Wołodymyr Wakułenko, Iryna Wikyrczak, Jurij Wynnyczuk, Pawło Wyszebaba, Serhij Żadan
Wojna 2022: es... Wiktoria Amelina, J...

Piękna ciepła opowieść opowieść o poszukiwaniu idealnego miejsca na uwiecie swojego gniazdka. To też historia o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Słowik trafia do sadu gdzie rośnie mnóstwo owocowych drzew. Sadem i drzewami opiekują się dziewczynka i babcia przy okazji snując rodzinną historię. Drzewa z kolei snują własne opowieśći. Piękne ilustracje i piękna historia o uluionych drzewach sprawiają, że będziemy z Laurą często wracać do tej książeczki.

Uwielbiam piękne książki dla dzieci. A ta jest nie tylko piękna, ale też mądra. Cudowna książeczka o poszukiwaniu swojego miejsca, napisana językiem zrozumiałym dla dzieci, bardzo przyjaźnie i spokojnie. Jest też w pewnym sensie nauką uważności i poszanowania swoich korzeni. I te ilustracje... Soczyste, kolorowe, ale nie nachalne. Majstersztyk!

Piękna, pastelowa książka o przyrodzie i o szukaniu swojego miejsca w świecie.

Słowik po powrocie z dalekiej Afryki poszukuje miejsca idealnego na swój dom. Zdaje mu się, że znalazł takie miejsce, ale w sadzie jest tyle drzew, że nie wie, które byłoby odpowiednie. Czy uda mu się odnaleźć dom? Jakie historie opowiedzą mu drzewa? Poznacie piękną historię o dziadku ogrodniku i przy okazji utrwalicie sobie nazwy i funkcjonowanie popularnych i mniej popularnych drzew w ciągu całego roku.

! Całość recenzji można przeczytać na instagramie _ksiazkowanie_ ( https://www.instagram.com/p/CF1xPaoljVv/ )

Piękna, pastelowa książka o przyrodzie i o szukaniu swojego miejsca w świecie.

Pieknie wydana, delikatne ilustracje koją oczy. Książeczka mądra, dużo informacji dla dziecka. Polecam.

z gorącej Afryki do polskiego sadu przybywa słowik, który przy okazji szukania miejsca na gwiazdo spotyka: wiśnię, czereśnię, gruszę, śliwy, jabłoń, ałyczę, agrest, porzeczki (czarną i czerwoną),lilaka, pigwowca. Każda z roślin opowiada mu o swoim wyglądzie, co z pastelowymi barwami dominującymi w wydawnictwie robi efekt wow. Świetna.

„Co rośnie w sadzie” to ciepła i urocza opowieść o poszukiwaniu własnych korzeni, ale także cudowna książka przyrodnicza dla najmłodszych, w której wiedza przekazywana jest dzieciom w przystępny i ciekawy sposób. Powracający z dalekich krajów słowik szuka idealnego miejsca, aby uwić sobie gniazdo i założyć własną rodzinę. Trafia do przepięknego sadu i jest nim tak zachwycony, że postanawia właśnie w nim zostać na dłużej i stworzyć swój dom. Ta przestrzeń jest duża, ale równocześnie niebywale przytulna, pełna kolorów i cudownych zapachów, po prostu sielankowa. W tym sadzie rosną różne drzewa i krzewy i to właśnie one opowiadają słowikowi swoją historię. Moja Antosia słuchała tej opowieści jak zahipnotyzowana, a ja czytając ją jej na dobranoc wzruszyłam się do łez. W tej historii w pewnym momencie pojawia się babcia, opowiadająca swojej wnuczce o jej dziadku, który dawno, dawno temu posadził te wszystkie drzewa i krzewy. Jego już przy nich nie ma, ale ten sad sprawia, że cały czas czują jego obecność. I jest im nadal bliski. "Słyszysz Irenko? To słowik kląska. Wygląda na to, że uwił sobie gniazdo w naszym pigwowcu. Nie biegaj tam, nie płosz go! Niech śpiewa. Będziemy na jesieni miały cudowne jak ten śpiew owoce. Pokroimy je w plasterki i ususzymy w piecu. I nasz dom będzie pachniał tak, że ten zapach doleci aż do dziadziusia do nieba". Ta analogia do mojego taty, zapalonego działkowca, który posadził między innymi drzewo mojej siostrze i mnie zaraz po naszym urodzeniu, i którego niestety moja Antosi zna już tylko z naszych opowieści, rozczuliła mnie całkowicie. Przywołała również zapach jesiennej herbaty z najlepszym pod słońcem sokiem z pigwy jego roboty. „Co słychać w sadzie" to piękna, liryczna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnego domu. To także jedna z ciekawszych książek przyrodniczych jakie z Antosią czytałyśmy. Dużym jej atutem, poza oczywiście samą uroczą opowieścią, są także piękne, akwarelowe i bajecznie kolorowe ilustracje, które na pewno zachwycą każdego przedszkolaka. Ja nie będę obiektywny, ponieważ ta książka poruszyła we mnie wszystkie najczulsze struny i przywołała cudowne wspomnienia. Dla mnie to must have każdej dziecięcej biblioteczki :-)

Bardzo wzruszająca i pięknie ilustrowana, edukacyjna opowieść. Jestem nią zachwycona. Zielona Sowa potrafi zdobyć perełki zagraniczne i wydać je w naszym kraju. Ilustracje w pastelowych odcieniach, raj dla zmysłów!

Zapraszamy na szczegółową fotorecenzję, znajdziecie ją tu na blogu:

Zapraszamy na szczegółową fotorecenzję, znajdziecie ją tu na blogu:

• Dla dzieci
  • Literatura młodzieżowa/dziecięca
  • Kupione 2024

Dodaj cytat z książki Co rośnie w sadzie