Gotowi na wszystko

Okładka książki Gotowi na wszystko Agata Przybyłek
Okładka książki Gotowi na wszystko
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Tak smakuje miłość (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Tak smakuje miłość (tom 3)
Czwarta Strona
2020-09-02
2020-09-02
literatura polska

Paula ma swoje marzenia, pragnie być popularna wystąpić w reality show ale nie ma szczęścia, do czasu kiedy trafia się nowy program - tylko trzeba by mieć partnera bo to program o wymarzony ślub, a ona no cóż nie ma nikogo pod ręką. Jej uparcie jednak powoduje że prosi swojego dobrego kolegę z dzieciństwa by jej towarzyszył, on po zastanowieniu się zgadza i trafiają na przesłuchania i do programu. Jednak założenia i cele które sobie postawili zaczynają się chwiać w posadach, ile wytrwają, jak wpłynie na ich ta codzienność, ile może przetrwać przyjaźń / koleżeństwo, to pewnie zależy od wielu czynników, jednak przebywanie z kimś 24h sprawia że naprawdę przyzwyczajasz się do człowieka i jego rytmu życia.

Ta część serii podobała mi się najbardziej. Tym razem to siostra Julii była główną bohaterką, która poszukije sposobów na bycie sławną i rozpoznawalną. To jej się udaje, a przy okazji niespodziewanie zakochuje się na zabój i to w kim? W swoim koledze , przyjacielu z dzieciństwa.. wszystko kończy się happy endem.

Autorka Agata Przybyłek nie rozczarowała mnie żadną swoją książką z twórczości swojej,zauroczona jestem tą powieścią i oczarowana.
Pochłonęłam błyskawicznie jednym tchem książkę.
Uśmiech nie schodził mi z twarzy,fajny humor nie opuszczał.
Pióro autorka ma urzekające,cudowne.
Dowcipną,super powieść czytałam.

Pochłonęłam błyskawicznie jednym tchem książkę.
Uśmiech nie schodził mi z twarzy,fajny humor nie opuszczał.
Pióro autorka ma urzekające,cudowne.
Dowcipną,super powieść czytałam.

"Świat mami ludzi urokami sławy i bogactwa, ale one mają tyle samo blasków, co cieni... "

Największym marzeniem Pauli jest bycie rozpoznawalną celebrytką i pewnego dnia nadarza się ku temu świetna okazja. Udział w nowym reality show byłby ogromną szansą by móc się pokazać i zaistnieć w telewizji. Jest tylko mały haczyk, dziewczyna musi wziąć udział w castingu, lecz nie sama, a ze swoim... partnerem. Tylko skąd go wziąć?
Czy Paula znajdzie odpowiednią osobę, która pomoże jej spełnić marzenie? Jak zakończy się ta historia? Zachęcam do przeczytania by dowiedzieć się więcej.

To już trzecia i ostatnia część serii "Tak smakuje miłość". Opinie pozostałych dwóch możecie znaleźć na moim profilu.
Było to kolejne przyjemne spotkanie z piórem autorki, które bardzo polubiłam. Pomysł na fabułę - rewelacja, bohaterowie skradli moje serce i kibicowałam mocno by wszystko skończyło sie jak najlepiej. Czyta się bardzo szybko, a mimo to zakończenia wyczekiwałam jak na szpilkach. Książka jest zabawna i choć przewidywalna, to warta swojej uwagi. Wciągnęła mnie od samego początku i chyba jest w moją ulubioną z całej trójki. Jedyny minus mogę dać za to, że na samym końcu nie została poruszona kwestia Zuzy i Marcela, ten wątek troszkę został pominięty. A szkoda.
Ciepła herbatka, kocyk i śmiało sięgajcie po tę serię - pełną miłości w różnych jej obliczach.

Na półkach: , , , , , ,

To już trzecia ,a zarazem ostatnia część serii .Przezabawna historia Pauli,która pragnęła być sławna.Wpadła na szalony pomysł,aby media ją zauważyły .W sam raz na chłodne ,jesienne wieczory.

To było tak złe, że szkoda pisać recenzję. Sama opowieść o Pauli, która chce zostać celebrytką pusta i śmieszna, ale jeszcze do przełknięcia, bo takie osoby istnieją. Budowanie fabuły - koszmar. Albo całe akapity o przeglądaniu postów na facebooku i jedzeniu śniadania, albo od połowy acja zapierdziela błyskawicą kwitując wydarzenia jednym zdaniem narratora. Ogromnie brakowało mi spojrzenia na całą sytuację od strony narzeczonej głównego bohatera, któa została postawiona w bardzo trudnej sytuacji - nic, zero. Mam nieodparte wrażenie, że autorka miała pomysł na książkę w postaci kilku zdań i rozciągnęła go do 360 stron, dzięki czemu wyszedł gniot bez smaku, bez ładu i bez polotu.

Błysk fleszy, popularność, ciągła obserwacja to tylko niektóre rzeczy, z którymi muszą liczyć się osoby chcące zostać celebrytami. Naprawdę trzeba być gotowym na wszystko, by stać się rozpoznawalnym.

Paula-główna bohaterka powieści to młoda kobieta, której największym marzeniem jest wystąpienie w programie telewizyjnym i zaistnienie w show-biznesie. Jak sama się przekonuje nie jest to takie proste, ale kobieta się nie poddaje. Gdy pewnego razu widzi w internecie reklamę nowego programu telewizyjnego Nasz wymarzony ślub to nie waha się ani chwili. Zamierza zgłosić się na castingi. Jest tylko jeden problem- Paula nie ma narzeczonego. Co nie znaczy, że bohaterka da za wygraną. Postanawia poprosić swojego kolegę z dzieciństwa-Marcela, by wziął z nią udział.

Sprawa się komplikuje bo mężczyzna jest zaręczony i właśnie przeżywa trudny czas w związku. Jego narzeczona marzy o dużym weselu, jednak nie stać ich na tak duże przedsięwzięcie. Marcel na początku odrzuca propozycję Pauli, jednak z czasem postanawia ,,postawić wszystko na jedną kartę” i zaryzykować.

Tak oto rozpoczyna się przygoda dwójki znajomych, którzy zamierzają udawać narzeczonych by wygrać program, którego nagrania będą odbywały się na pierwszej w Polsce wyspie. Paula i Maks będą musieli brać udział w różnego rodzaju konkurencjach; które pokażą jak bardzo są udaną parą.

Jak potoczą się losy tej dwójki?
Czy będą gotowi na wszystko w dążeniu do realizacji swoich marzeń?
A może przyjaźń tej dwójki przerodzi się w coś więcej?

Agata Przybyłek stworzyła lekką, zabawną aczkolwiek ciekawą powieść. Bardzo dobrze spędza się czas na czytaniu jej. Bohaterowie są bardzo wyraziści i skłonni ,,postawić na szali” swoje dotychczasowe życie; by spełnić swoje marzenia. Uważam jednak, że ta książka nie jest tylko zwykłą, lekką lekturą jakich wiele na polskim rynku. Pokazuje blaski i cienie show-biznesu oraz to jak dużo trzeba mieć wytrwałości i pewności siebie by zaistnieć w ,,wielkim świecie”. Ta przygoda była dla bohaterów swoistym sprawdzianem własnych możliwości jak i lepszym poznaniem swoich prawdziwych pragnień. Program programem, ale jeśli dwójka ludzi gotowa jest zrobić dla siebie wszystko to zakończenie tej historii musi być jednoznaczne. Warto jednocześnie pamiętać, że często spełniając własne marzenia możemy sprawić, że ranimy kogoś innego. Jak było w tym przypadku? O tym musicie już przeknać się sami.

Bardzo miło się czytało, ale dlaczego nie mieliśmy ciągu dalszego niewyjaśnionego wątku kończącego drugą część?

Ja tą książkę po prostu zmęczyłam i Ona mnie.
Myślę że są lepsze pozycje do przeczytania tej autorki...

Ja tą książkę po prostu zmęczyłam i Ona mnie.
Myślę że są lepsze pozycje do przeczytania tej autorki...

Bohaterką trzeciego tomu cyklu jest Paula ,która od najmłodszych lat marzy żeby zostać celebrytką.Do udziału w castingu dla par namawia swojego przyjaciela.Chłopak jest zaręczony.Co z tego wyniknie?Czy Pauli uda się odnieść sukces?I czy trzeba szukać szczęścia daleko jak mamy je tuż obok?Miła przyjemna lektura.

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Gotowi na wszystko