Dzieła emigracyjne. De profundis. Polacy i Ameryka

Wydawnictwo: Polonia
emigracja, historia
corrum

`Dzieje kilku emigantów polskich, którzy na przełomie XIX i XX w. wyruszyli do Kanady w poszuiwaniu lepszego bytu. Dzięki nieprawdopodobnemu wręcz wysiłkowi, uporowi w pokonywaniu trudności, udaje im się stopniowo zapuszczać korzenie w nowej ziemi, dając podstawy zwartej społeczności emigracyjnej. Autor ukazuje także przyczyny tego exodusu - społeczne i polityczne (między innymi historia...

Autor ukazuje także przyczyny tego exodusu - społeczne i polityczne (między innymi historia strajku dzieci z Wrześni czy losy Drzymały).
Niezwykle barwny język Wańkowicza, oddający ducha epoki, trafne komentarze, jak również przytaczane autentyczne listy sprawiają, że książkę się czyta z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem.

Kirst | 2013-01-01

Lubię