The Guarded Heart

2020-08-05
2020-08-05
Klaudia Wyrwińska, Amelia Szczuchniak
Romans erotyk

Przyjemna książka, bez większych uniesień. Bardzo szybko pochłania się tekst dzięki zrozumiałym i jasnym opisom.

Nie zaskoczyła mnie ta historia. Wszystko było oczywiste. Pomijając to, że fabuła nie zaskakiwała, to według mnie za szybko się to potoczyło. On nie miał problemu żeby łatwo ją uwieść, ona się nie opierała. Można było nakręcić trochę czytelnika, dać się bohaterom wykazać. A tak kawa na ławę i pozałatwiane. Pozostało tylko czekać na kryzys i szczęśliwe zakończenie. Naprawdę można było rozwinąć tę historię w sposób bardziej intrygujący. Poza tym nie mam innych zarzutów. Lekko, przyjemnie się czytało.

Książka lekka łatwa i przyjemna do przeczytania na jeden raz - bardzo szybko się czyta, mnie się podobała, dobrze się przy niej bawiłam

Oh, co to była za książka. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Do tej pory nie spotkałam się z podobną historią. Ponad to szybciutko się ją czyta. Nawet nie wiedziałam kiedy przeskakiwałam do kolejnych rozdziałów. POLECAM!!!

THE GUARDED HEART Blair LeBlanc
@wydawnictwoniezwykle

•Moja ocena to 5/10.

•Cassian to trzydziestoletni, oziębły i łamiący zasady ochroniarz. Gdy dowiedział się, że jego kolejne zlecenie jest piękną córką mężczyzny, który zrujnował mu życie, nie ma zahamowani, aby dokonać zemsty. Rain od zawsze marzyła, aby czuć wsparcie i miłość od swojego ojca, które po raz pierwszypoznała mając siedemnaście lat. Gdy udało jej się go odnaleźć, nie mogła ot, tak się poddać. Pojawienie się Cassiana zmienia jej dotychczasowe życie. Brutalna szczerość ochroniarza otwiera jej umysł, na to, jak wielu manipulacjom została poddana.

•Bardzo zaintrygował mnie opis książki i choć nie słyszałam najlepszych opinii, o tym wyborze uznałam, że być może warto samemu się przekonać. Moja ocena jest zdecydowanie neutralna. Historia jest najprościej mówiąc, zwykła. Przeplatany wątek hate-love (choć tylko ze strony Cassiana) z bolesnymi wydarzeniami z przeszłości całkiem ciekawie się czyta. Niestety relacja bohaterów nie została dopracowana na ostatni guzik, brakowało mi zapewnień oraz pokazania prawdziwych emocji bohaterów. Rain zaskoczyła mnie swoją osobą, myślałam, że będzie ona dorosłą lekko zagubioną kobietą, a w książce przedstawiła się nam jako niedoświadczona życiem, mająca głowę w chmurach dziewczyna. W wielu sytuacjach jej naiwność mnie irytowała. Cassiana momentami naprawdę miałam ochotę uderzyć, jego chamskie zachowanie niesamowicie mnie denerwowało. O ile szczerość, z jaką odnosił się do Rain była dla mnie zrozumiała, tak jego toksyczna zazdrość zdecydowanie w żaden sposób do mnie nie trafiła. Bolesne wspomnienia Cassiana już od początku książki są tajemnicą, a aby się o nich czegoś dowiedzieć, musimy trochę poczekać. Tajemniczość w tej sprawie wprowadza napięcie w relacji między pracodawcą i głównym bohaterem, ale również między nim a Rain. Podejmowany temat znęcania psychicznego w związku matki Rain moim zdaniem nie został dobrze wyczerpany podjęty.

•Książka napisana w prostym, zrozumiałym języku jest dobrym wyborem, jeśli macie ochotę na tajemnicę, brutalną szczerość i nieidealną relację.

THE GUARDED HEART Blair LeBlanc
@wydawnictwoniezwykle

•Moja ocena to 5/10.

Historia bardzo sztampowa, chłopak zakochuje się w dziewczynie, a tą jak piorun strzelił, zaczynają dopadać same nieszczęścia i cały czas znajduje się w niebezpieczeństwie by ten mógł ją uratować. Schemat, który ostatnio bardzo drażni mnie w romansach, jednak z jakiegoś powodu czasem fajnie sięgnąć i po coś takiego, na "lekturę do wanny" po ciężkim dniu w porządku

Ogólnie jakbym miała przedstawić jednym słowem tę historię powiedziałabym, że jest zwykła. Bez większego polotu. Lekki styl autorki powoduje, że w sumie czyta się ją szybko. "The Guarded Heart" nie jest książką dla każdego. Lektura na pewno bardziej przypadnie do gustu czytelnikom, którzy nie liczą na zawiłą, męczącą akcję, lecz szukają pozycji idealnej na miły wieczór.

Wielki zawód.
Skoro był takim niegrzecznym chłopcem, to czemu tak szybko jej uległ? Zapierał się, że nic nie zmieni jego serca, a wystarczył jeden dzień i bułeczki, by zmienił zdanie. Powinien mieć trochę silniejszy charakter, a zachowywał się jak zazdrosny nastolatek, a nie 30-letni mężczyzna.
Gdyby była druga część na pewno bym po nią nie sięgnęła.
Pięć gwiazdek za historię senatora, która moim zdaniem jedyna ratowała tą książkę.

Wielki zawód.
Gdyby była druga część na pewno bym po nią nie sięgnęła.
Pięć gwiazdek za...

Zemsta, ilu ludzi się nią kieruje? Czy można do swoich niecnych planów wykorzystywać osoby trzecie? O tym dowiecie się w powieści The guarded heart od Blair LeBlanc.

Cassian trzydziestoletni ochroniarz prowadzi uporządkowane życie. Jest osobą samotną, a jedyne czego w swoim życiu pragnie to wyrównanie rachunków z pewnym politykiem. To życzenie staje się jeszcze żywsze, gdy dostaje kolejne zlecenie. Ma ochraniać córkę senatora Montgomery. Rain, to nieślubne dziecko senatora. Dziewczyna jest pełna nadziei, dobroci i mało doświadczona. Przez to zostaje oszukiwana przez najbliższych. Niestety, jej życiu zagraża niebezpieczeństwo, a Cassian ma za zadanie ja chronić.

Mężczyzna bez uczuć i dziewczyna pełna życia. Zemsta i sekrety. Uczucia i porządnie. Zakazany związek.

Początek książki był świetny, później jednak zaczęła mnie troszkę nudzić. Przez to czytałam ją tydzień. Brakowało mi w tej książce przede wszystkim żywiołowości, jakości uczuć i napięcia. Nie zaiskrzyło między mną a bohaterami — niestety. Liczyłam na to, że dostarczy mi wielu pozytywnych wrażeń i dużej dawki akcji. Niestety tego nie otrzymałam. Było słodko i... nudno

Miałam wrażenie jakby relacja między bohaterami toczyła się za szybko i kompletnie bez ładu i składu. Nie byłam w stanie dobrnąć do końca historii. Bardzo drażniło mnie zachowanie głównej bohaterki, która w momencie zapominała o tym, że jest zła na Cassiana, gdy tylko ten jej dotknął. Jeżeli zaś chodzi o niego samego to wyjątkowo słabo zbudowana postać. Robił się agresywny bez powodu, a jego zachowanie ogólnie można podsumować jednym słowem - kompletny burak.

• Przeczytane w 2020

Blair LeBlanc The Guarded Heart Zobacz więcej