rozwińzwiń

Kocioł duchów

Okładka książki Kocioł duchów Eric Flint, David Weber
Okładka książki Kocioł duchów
Eric FlintDavid Weber Wydawnictwo: Rebis Cykl: Królowa niewolników (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
656 str. 10 godz. 56 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Cykl:
Królowa niewolników (tom 3)
Tytuł oryginału:
Cauldron of ghosts
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
656
Czas czytania
10 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378187264
Tłumacz:
Radosław Kot
Średnia ocen

10,0 10,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki 1634: Wojna bałtycka Eric Flint, David Weber
Ocena 7,2
1634: Wojna ba... Eric Flint, David W...
Okładka książki To End in Fire Eric Flint, David Weber
Ocena 0,0
To End in Fire Eric Flint, David W...
Okładka książki 1633 Eric Flint, David Weber
Ocena 7,1
1633 Eric Flint, David W...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
10,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
340
85

Na półkach: ,

Wprawdzie nie wiem jak dodawać okładki,ale lubię myśleć,jak jedna z 5 osób na okładce została poszerzona w jakimś photoshopie.

Wprawdzie nie wiem jak dodawać okładki,ale lubię myśleć,jak jedna z 5 osób na okładce została poszerzona w jakimś photoshopie.

Pokaż mimo to

avatar
189
158

Na półkach: ,

Polecam - całe uniwersum :) moje ulubione

Polecam - całe uniwersum :) moje ulubione

Pokaż mimo to

avatar
1741
533

Na półkach: , , ,

Rewelacja :) Mogą być osoby, którym nie w smak będzie prawie całkowity brak strzelanki i cała polityczna gadka, ale wg mnie w sposobie jej podania właśnie jest cały urok. Autorzy potrafią każdy pogląd podlać taką dawką humoru, że niemal nie byłam w stanie się od książki oderwać. A powiedzonka Cachata należą do moich ulubionych :)

Rewelacja :) Mogą być osoby, którym nie w smak będzie prawie całkowity brak strzelanki i cała polityczna gadka, ale wg mnie w sposobie jej podania właśnie jest cały urok. Autorzy potrafią każdy pogląd podlać taką dawką humoru, że niemal nie byłam w stanie się od książki oderwać. A powiedzonka Cachata należą do moich ulubionych :)

Pokaż mimo to

avatar
535
180

Na półkach: , ,

http://asafewarmplacewithbooks.blogspot.com/2016/02/jak-zgubic-recenzenta-w-kosmosie-czyli.html#more

Sięgnąć gwiazd – to może być jedno z najstarszych, najbardziej wytartych marzeń naszej nacji. Choć daleko mi do ekspertki w tej dziedzinie, im dłużej się nad tym zastanawiam, tym częściej dochodzę do wniosku, że w sferze space opery naprawdę powiedziano już wszystko. Nie mogę pozbyć się wrażenia, że jest to podgatunek militarnej fantastyki naukowej, któremu pozostaje już tylko powolne trawienie siebie samego. W końcu na ile sposobów można opowiedzieć to samo? Ile to razy ludzkość sięgała gwiazd, ale nie porzucała starych podziałów, wręcz wytwarzając coraz to nowsze i nowsze, tocząc ze sobą wojny na jeszcze większą skalę, międzyplanetarną, czasem międzygalaktyczną – albo i porzucała, tylko po to, by wśród gwiazd znaleźć nowych wrogów, nowe zagrożenia? Jednak, jakby nie zważając na to, wciąż powstają kolejne utwory, w tym także i powieści, tematycznie skupione wokół tego najstarszego marzenia. Jedną z takich powieści jest właśnie Kocioł Duchów, już trzydziesty tom serii Honor Harrington autorstwa Davida Webera i trzecia księga cyklu Królowej Niewolników.

Trzecia księga cyklu Królowej Niewolników oznacza małą odskocznię od głównego wątku serii. Zamiast śledzić losy tytułowej bohaterki (i całe szczęście – od samej wyliczanki wszystkich jej atutów i walorów może zemdlić czytelników o co słabszych nerwach),podążymy szlakiem dwójki elitarnych agentów specjalnych nowo powstałego sojuszu Republiki Haven i Imperium Manticore – Victora Cachata oraz Antona Zilwickiego. Ci zaś, pomimo spektakularnej wpadki podczas ich ostatniej wizyty na planecie Mesa (spektakularnej tak, jak tylko może być pokaźnych rozmiarów grzyb atomowy...),będą musieli niebawem tam powrócić podczas kolejnego ściśle tajnego zadania. Tym razem stawką mają być kluczowe informacje o Równaniu – tajemniczej, wrogiej organizacji, stanowiącej narastające zagrożenie wobec przyszłych losów całej ludzkości.


Dla kogoś niezbyt dobrze obeznanego w uniwersum tej serii (tzw. Honorverse) lektura "Kotła Duchów" to skok na głęboką wodę – pojawia się bowiem, nawet jeśli gościnnie i tylko na chwilę, wiele miejsc i wielu bohaterów znanych z poprzednich odsłon serii. Stara gwardia, jak również bohaterowie nowi, epizodyczni, mniej ważni, zarysowani są jednak raczej skąpo i niezbyt wyraziście, od razu widać zatem, że jest to pozycja kierowana raczej do "stałych bywalców" – autor nie marnuje czasu ani miejsca na zapoznawanie czytelników z obsadą tej powieści (zdecydowanie może to przeszkadzać komuś, kto nie zna ważniejszych postaci cyklu – ponieważ żadna z nich nie wypowiada się w szczególnie charakterystyczny sposób ani nie ma zachowań, które jednoznacznie by się z nią kojarzyły, pozbawione kontekstu mogą wydawać się po prostu nijakie),przechodząc niemal niezwłocznie do rwącego nurtu wydarzeń, także bez jakiegokolwiek wyjaśnienia sytuacji aż do tego momentu. A działo się – i dalej dzieje - naprawdę dużo.


Ci sami "stali bywalcy" mogą jednak być zaskoczeni i zawiedzeni – akcja bowiem ma trochę inny charakter, niż miało to miejsce w dotychczasowych odsłonach serii. Nie pojawia się, na przykład, ani jedna scena batalii toczonych w kosmosie, ustępując miejsca intrydze, dialogom i wszystkiemu temu, z czego znane są klasyczne powieści szpiegowskie. Intrygi zaś dzieją się na potęgę – cała masa postaci epizodycznych, każda ze swoimi własnymi dążeniami i celami, mnóstwo odrębnych wątków, wszystko to z wolna zbiegające się w jedną, całkiem przekonującą całość – to zdecydowanie mocna strona tej powieści.

To, co natomiast zdecydowanie mocną stroną nie jest – to tłumaczenie. Sprawujący do tej pory urząd nadwornego tłumacza serii Jarosław Kotarski ustąpił w "Kotle Duchów" miejsca komuś innemu. Pełniący teraz tę funkcję Radosław Kot, niestety, nie ustrzegł się kilku znaczących wpadek. Przykład? Proszę bardzo: fraza cytowana na początku powieści pojawia się później w tekście pierwszego rozdziału i chociaż widać, że to dokładnie ta sama fraza, z jakiegoś powodu przełożono ją inaczej. Jednak to nie wszystko. Niefortunny dobór słów sprawia też, że znacznie straciły na błyskotliwości całkiem dobre w oryginale dialogi, jak również lekki, płynny styl Webera. To duży minus, jako że ten konkretny twórca nie stroni wcale od żartów i gier słownych, które przełożyć trzeba by z dużą starannością, by nadal bawiły.


Podsumowując – fani serii i tak pewnie przeczytają, choć niekoniecznie musi im przypaść do gustu to przeniesienie z wartkiej akcji na nieco bardziej stateczne wątki szpiegowskie i intrygę. Pozostali czytelnicy za to zdecydowanie nie powinni sięgać po tę książkę bez zapoznania się co najmniej z resztą "Królowej Niewolników", by się w całości po prostu nie pogubić. Gdyby jednak nadrobić zaległości, okaże się, że to całkiem dobra powieść szpiegowska – nawet jeśli niekoniecznie nowatorska ani niezwykła, może dostarczyć godziwej rozrywki na parę wieczorów.

http://asafewarmplacewithbooks.blogspot.com/2016/02/jak-zgubic-recenzenta-w-kosmosie-czyli.html#more

Sięgnąć gwiazd – to może być jedno z najstarszych, najbardziej wytartych marzeń naszej nacji. Choć daleko mi do ekspertki w tej dziedzinie, im dłużej się nad tym zastanawiam, tym częściej dochodzę do wniosku, że w sferze space opery naprawdę powiedziano już wszystko. Nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
347
344

Na półkach: , ,

Kolejny tom z uniwersum Honor Harrington znowu splata wątek głównej bohaterki oraz podserii związanej z planetą Torch.
Po zakończeniu wojny pomiędzy Republiką Heaven a Gwiezdnym Imperium Manticore współpraca Victora Cachata i Antona Zilwickiego nabiera jeszcze większego rozpędu.
Przywiezione przez ten piekielny duecik informacje, które pozyskali na Mesie ułatwiły Królowej Elżbiecie podjęcie decyzji o zawarciu sojuszu z dotychczasowym śmiertelnym wrogiem.
Jednak informacje na temat Równania, jak to zwykle z odpowiedziami na pytania bywa, wygenerowały kolejne pytania wymagające natychmiastowej odpowiedzi.
Lecz jedynym miejscem, z którego te dane można pozyskać jest niestety Mesa.
Dzięki ultra tajnej technologii, którą dysponuje Korpus Zwiadu Biologicznego z Beowulfa czteroosobowa ekipa Cachat, Zilwicki, generał Thandi Palante oraz Yana udają się na Mesę.
Poprzednia wizyta skończył się zrównaniem z ziemią Wieży Gamma oraz kilkoma spektakularnymi wybuchami jądrowymi.
Jakie niespodzianki czekają teraz Albrechta Detweilera?
Równanie, po otrzymaniu informacji o udanej ucieczce Zilwickiego i Cachata, podejmuje decyzje o rozpoczęciu operacji „Houdini”
Podobnie jak wszystkie pozycje z serii Honor Harrington „Kocioł Duchów” utrzymuje wysoki poziom i mimo iż jest to już trzydziesty tom opowieści o uniwersum Gwiezdnego Imperium Manticore nic nie traci na swojej atrakcyjności :)

Kolejny tom z uniwersum Honor Harrington znowu splata wątek głównej bohaterki oraz podserii związanej z planetą Torch.
Po zakończeniu wojny pomiędzy Republiką Heaven a Gwiezdnym Imperium Manticore współpraca Victora Cachata i Antona Zilwickiego nabiera jeszcze większego rozpędu.
Przywiezione przez ten piekielny duecik informacje, które pozyskali na Mesie ułatwiły Królowej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
80
53

Na półkach:

Dlaczego tak wysoka ocena?
1. Victor, Anton robią dobra robotę i nakręcają akcję lepiej niż James Bond.
2. Praktycznie nie ma wzmianek o Honor Harrington. Ja wiem, że to główna bohaterka, ale im późniejsza książka tym cieszy się większym uwielbieniem, jest idealniejsza (nie wiem czy jest takie słowo),mądrzejsza, szybsza, mury Jerycha pękają na sam jej widok i nie wiem co jeszcze.
3. Nie ma starć floty (co akurat może jest średnio na plus),ale i tak jest bardzo ciekawie, sporo walki, ale i poznajemy unwiersum z innej strony.
Wiem, że wymieniłem mało plusów, ale uwierzcie mi na słowo, że warto sięgnąć po kolejny (i chwilowo ostantni) tom serii.

Dlaczego tak wysoka ocena?
1. Victor, Anton robią dobra robotę i nakręcają akcję lepiej niż James Bond.
2. Praktycznie nie ma wzmianek o Honor Harrington. Ja wiem, że to główna bohaterka, ale im późniejsza książka tym cieszy się większym uwielbieniem, jest idealniejsza (nie wiem czy jest takie słowo),mądrzejsza, szybsza, mury Jerycha pękają na sam jej widok i nie wiem co...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1005
276

Na półkach: ,

trzeci tom podserii "Królowa Niewolników" należącej do serii "Honor Harrington".

fanom serii bohaterów nie trzeba przedstawiać - Cachat, Zilwicki, Thandi - to główni bohaterowie tej powieści. Tym razem nie ma walk międzyplanetarnych. Ta książka to nie typowe military fantasy i bitwy w kosmosie, ale polityka i walki naziemne (może niekoniecznie naziemne od Ziemi, ale na pewno na-planetarne).

przyjemnie było ponownie spotkać bohaterów. no i czekam na ciąg dalszy, czyli czwarty tom podserii - bo wszystko wskazuje na to, że takowy będzie.

ocena: wystawiam 6, ale książka zasługuje na takie uczciwe 6.5

trzeci tom podserii "Królowa Niewolników" należącej do serii "Honor Harrington".

fanom serii bohaterów nie trzeba przedstawiać - Cachat, Zilwicki, Thandi - to główni bohaterowie tej powieści. Tym razem nie ma walk międzyplanetarnych. Ta książka to nie typowe military fantasy i bitwy w kosmosie, ale polityka i walki naziemne (może niekoniecznie naziemne od Ziemi, ale na...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    97
  • Chcę przeczytać
    58
  • Posiadam
    35
  • Science Fiction
    3
  • Ulubione
    3
  • Scifi
    2
  • Science fiction
    2
  • David Weber
    2
  • Teraz czytam
    2
  • 2021
    2

Cytaty

Więcej
David Weber Kocioł duchów Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także