Na srebrnych skrzydłach

Cykl: Hayden War (tom 1)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
On Silver Wings
miszol

"Hayden War: Na Srebrnych Skrzydłach" to pierwszy tom nowego cyklu Evana Curriego. W przyszłości ludzkość kolonizuje inne światy, eksploatuje pasy asteroid i wysyła swoje statki w ciemną przestrzeń, z której blask ich silników dociera na Ziemię po latach. W prawie każdym odwiedzanym systemie istnieje życie, ale jak dotąd człowiek nie spotkał innego inteligentnego gatunku. Aż do dziś. Kiedy...

Aż do dziś.

Kiedy kolonia na planecie zwanej Światem Haydena przestaje wysyłać informacje za pomocą nadświetlnego systemu komunikacji CASIMIR, Grupa Bojowa Floty Solarnej przybywa na miejsce, by zbadać sprawę. Sytuacja okazuje się na tyle zagadkowa, że zostaje podjęta decyzja o wysłaniu Zespołu Wojsk Specjalnych, by ten skontaktował się z kolonistami i ustalił, co się stało.

Tylko jeden z operatorów dostaje się żywy na planetę.

Sierżant Sorilla Aida staje naprzeciw obcych sił o nieznanych możliwościach. Co może im przeciwstawić? Swój pancerz bojowy, karabin, podstawowe wyposażenie i kilkuset haydeńskich cywilów, pragnących odzyskać swój dom.

Ale do takich misji została przecież wyszkolona.

źródło opisu: http://www.drageus.com/ksiazki/hayden-war-na-srebrnych-skrzydlach/

źródło okładki: http://www.drageus.com

veinylover | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Doskonała rozrywka i to w klimatach, jakie mi odpowiadają, Kosmos, wredna wroga obca cywilizacja, jatka i akcja, no i przede wszystkim kobieca główna bohaterka: wredna i wojownicza – dla niej jedna gwiazdka więcej.
Samo uniwersum oczywiście bardziej „fiction” niż „science”: gdybyśmy trafili na cywilizację zdolną do produkcji broni grawitacyjnej (o ile takie coś jest możliwe, w co wątpię) - to z ludzkości nie byłoby co zbierać. W kwestii komunikacji i komputeryzacji taka cywilizacja dysponowałaby np. komputerem kwantowym, zważywszy na fakt, że ludzkość stoi u progu stworzenia takowego, zatem wszystkie „moce obliczeniowe” w tym uniwersum zarówno ze strony ludzkości, jak i obcych byłyby praktycznie nieograniczone. Zatem nieco naiwności znajdujemy w wykreowanym uniwersum, ale z uwagi na wartki bieg samej akcji mogę to autorowi odpuścić. Naiwne jest też proste przeniesienie realiów współczesnej armii amerykańskiej do przyszłości, choć tego tak do końca nie przesądzam.
Jeszcze jeden...

Villiana | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

Bardzo fajna książka. Jestem raczej świeżynką w obcowaniu z tego typu literaturą, zatem nie specjalnie się znam, mogę napisać tylko o moich indywidualnych odczuciach. A są one raczej pozytywne, lektura sprawiła mi mnóstwo frajdy i chyba tego było mi potrzeba, jakiejś akcji, gdzie wszystko się po prostu dzieje.

Autor przedstawia wizję świata, gdzie ludzie od dawna zamieszkują na innych planetach. Przy czym na jednej z kolonii – świecie Haydena, nie wiadomo skąd pojawiają się ‘obcy’, z technologią, która przekracza ludzkie pojęcie. Na pomoc kolonistom zostają wysłane jednostki do zadań specjalnych, w tym super kobieta - sierżant Sorilla Aida, której jako jedynej ze swojego oddziału udaje się wylądować na planecie. Czy w pojedynkę uda jej się pomóc mieszkańcom Haydena?

Książka była dla mnie naprawdę świetną rozrywką. Począwszy od fajnej, charyzmatycznej, silnej bohaterki, którą polubiłam od samego początku. Odjazdowa nieustraszona laska w nowoczesnym kombinezonie z bajerami i...

książek: 2059
jamczyk | 2018-01-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Co z tego, że to wszystko już było na stronach innych książek, i nieustraszona bohaterka w odmętach kosmosu, i bitwy z Obcymi, inne układy planetarne i walka o przetrwanie gatunku? Czy to coś zmienia? Nie. Książkę ,a zarazem początek większego cyklu świetnie się czyta i traktując jako czystą rozrywkę, można bez problemu, każdemu fanowi fantastyki polecić.

Yevoni | 2016-03-18
Na półkach: Przeczytane, Sci-fi, 2016
Przeczytana: 18 marca 2016

Hayden War tom 1 - Czyli poradnik jak skopać tyłki kosmitom i obronić planetę na 300 stronach książki.

Nawet nie miałam do czego specjalnie się przyczepić. Jest akcja, która w żaden sposób się nie dłuży, jest pomysł, są statki kosmiczne ale jednak pozycja nie zasługuje na więcej niż 7 gwiazdek.

Kosmici są jacyś tacy... jakby ich nie było. Główna bohaterka w swoim super pancerzu podśmierduje Mary Sue. Chyba o to mam największy żal do autora. Zgoda koloniści potrzebowali kogoś takiego, rozumiem, że kobietka przeszła specjalne treningi wojskowe ale to co ona wyprawia to trochę przesada. Każda rana jaką otrzymała nawet nie utrudnia jej funkcjonowania bo można załączyć "obejście nerwowe".

Powynurzałam się trochę na temat Sorilli i w sumie to wystarczy. Reszta totalnie porywa! Akcja, wybuchy i kosmiczne zabawy z grawitacją. To dobra książka, którą z przyjemnością się czytało.

Polecam fanom Space Opery i SciFi.

Basiek | 2018-08-30
Na półkach: 2018, Przeczytane

Książkę znalazłam na stronie z "polecajkami" LC. Z ciekawości postanowiłam po nią sięgnąć i nie żałuję - warto było.

Świat Haydena atakują obcy. Zamieszkujący go koloniści muszą szukać schronienia w dżungli. Na pomoc rusza im oddział żołnierzy. Niestety, na planetę udaje się dotrzeć tylko sierżant Sorilli Aidzie.

Mocną stroną książki jest zdecydowanie wartkie tempo akcji. Zero przestojów, cały czas coś się dzieje. Dzięki temu książka wciąga dosłownie od pierwszych do ostatnich stron. Dosłownie - kiedy już wydaje się, że nastąpi uspokojenie, Autor serwuje coś extra. Nie spodziewałam się, że przeczytam ją tak szybko.

Podobały mi się też sceny walk - te w przestrzeni kosmicznej oraz na powierzchni Świata Haydena.

Słaba strona to bohaterowie - dający się lubić tropiciele, żołnierze oraz Sorilla, ale odniosłam wrażenie, że czegoś tu jednak zabrakło. Chwilami było tak, jakby Autor miał wzorniczek i zgodnie z nim konstruował swoje postacie. Z nielicznymi wyjątkami.

Moje wrażenia...

Filon | 2016-10-06

Każdy kto zna Odyssey One raczej wie czego się spodziewać. Lekkie SF z prostymi, wyraźnie zarysowanymi postaciami. Nie ma tu jakiś nagłych zwrotów akcji, czy porywających dialogów. Za to jest dużo strzelania (zarówna w kosmosie jak i w dżungli), biegania, latania i sporo wypasionej technologii.
Jeśli masz jeden, dwa wieczory i chcesz łyknąć miłego, militarnego SF bez filozoficznych wynurzeń o miejscu człowieka we wszechświecie to zdecydowanie polecam przygody sierżant Sorilli Aidy! :)

Bogdan | 2016-10-20
Przeczytana: 08 września 2016

Cykl "Hayden War" Evana Currie rozrósł się już do pięciu części. Miałem wątpliwą przyjemność poznać jedynie pierwszą z nich. Wszystkich zainteresowanych uprzedzam, że jest to wyjątkowo prosta, wręcz toporna przygodówka, sprawiająca wrażenie, iż napisano ją na podstawie filmu czy gry. Najgorsze jest to, że autora cechuje kompletny brak oryginalnych pomysłów. Nie wiem, czy wynika to z braku wyobraźni, czy z niespotykanego wręcz lenistwa. Oto jak Currie opisuje wygląd przybyszy z kosmosu: "Patrzyli na nią wielkimi, ciemnymi oczami, osadzonymi w szarych twarzach, co sprawiało, że przypominali typowych „filmowych” kosmitów." Przypuszczam, że nawet średnio zdolny gimnazjalista mógłby wykombinować coś ciekawszego. W porównaniu z tą powieścią taka "Trylogia ryfterów" Petera Wattsa to prawdziwy popis literackiej klasy i fabularnej inwencji.

Marcus | 2016-04-21

Świetna military s-f. Niby nic nadzwyczajnego, a czyta się tą książkę ekspresem. Obcy, którzy zostali odkryci przez ludzkość, są typowo holywoodzcy. Fabuła jest dość prosta. Autor nie bawi się w profesora psychologii - namierzamy ufoka, cel, pal! Jest też trochę space opery, ale nie za niewiele. Powieść stanowi otwarcie cyklu, ale czytanie można zakończyć na pierwszym tomie. Nie czytałem innych książek autora, jednakże wypadałoby się z tym panem lepiej zaznajomić. To nie jest ambitna literatura, ta książka jest po prostu "fajna"!

Ricardo | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Dobra, solidna space-opera. O wiele lepsza niż Odyssey One tego samego autora.

sethkane | 2017-04-22
Przeczytana: 05 lutego 2017

Po przeczytaniu kilkunastu stron ebooka ściągniętego z neta postanowiłem że kupię sobie tą książkę papierową. Seria ma bodajże 5 tomów, jest tak wciągająca że nie mogę się doczekać co będzie w kolejnych.Pierwszy zaczął się fajnie – nie było opisanej głównej bohaterki – znaczy była, ale nic się nie działo z jej perspektywy – gdzieś tam spadła , jacyś ludzie ją zabrali nie przytomną w skafandrze, zanieśli gdzieś do swojej wioski. Spadała w bardzo dużej wysokości – cud że przeżyła – jej hełm i pancerze z którym się nie rozstawała przez cały tom ją uratował, pancerz zaprojektowany dla najlepszych żołnierzy, bardzo zcybernetyzowany. Sorilla Aida – bo tak się nazywa nasza główna bohaterka ma nawet soczewki na oczach które zapewniają jej inną widoczność i są jakby ekranem komputera dla niej, nie wspominając o tym że że są połączone z pancerzem który sam leczy,chroni i przyspiesza bohaterkę. Jest to typowe sc-fi. Rzecz dzieje się na najdalszej planecie jaką ludzkość skolonizowała. Niestety...