Magia kotów

Okładka książki Magia kotów Barbara Sieradzan
Okładka książki Magia kotów
Barbara Sieradzan Wydawnictwo: Wydawnictwo RM flora i fauna
flora i fauna
Wydawnictwo RM
2020-01-01
2020-01-01
koty zwierzęta zoologia

Jak dla mnie mega! Przystępnie napisana historia kotów, przyjemne opowiadania oraz ciekawe legendy :) Polecam dla każdego miłośnika kotów!

W większości w książce jest mowa o rzeczach raczej dosyć powszechnie wiadomych, ale znajdzie się tu także kilka ciekawostek, czy zabawnych cytatów. Książka ładnie wydana, w środku jest dużo ładnych obrazów czy zdjęć uwieczniających koty.

Przyjemna książka, ładnie wydana, niewymagająca wzmożonej uwagi. Nie jest to przewodnik "obsługi" kota, raczej zbiór różnych zagadnień, takich jak koty w historii świata, umaszczenie kotów, sławne koty, koty sławnych ludzi itp. Mnie osobiście najbardziej podobała się część z opowieściami z całego świata na temat tych cudnych zwierząt.

Koty mają w sobie coś magicznego, co przyciąga do nich, niczym magnes ❤️

Jedni uważają, że to oczy, inni mówią o gracji ruchów. Już starożytne cywilizacje ludzi dostrzegały tajemniczość i piękno tych stworzeń. W wielu krajach koty awansowały do rangi bóstw czy pomocników bogów. Egipcjanie czcili Bastet, kobietę o głowie kota, a według Persów te futrzane zwierzaki powstały za sprawą magii- z ognia, dymu i gwiazd.
Jakkolwiek nie były one traktowane w przeszłości ciężko odmówić im uroku i niezależności.

"Magia kotów" Barbary Sieradzan to ciekawa książka, w której przeczytamy zarówno legendy związane z kotami, jak i krótkie opisy traktowania ich w różnych zakątkach świata. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Nie wiem czy to kwestia miłości do kotów ale wszystko co tutaj napisano wiedziałam już wcześniej 😅 Niemniej miło było powtórzyć sobie te informacje.

Koty mają w sobie coś magicznego, co przyciąga do nich, niczym magnes ❤️

Recenzja:
Jakie są koty? Co kryje się naturze. Jaką odegrały w popkulturze świata?
,,Magia Kotów", to książka która zabiera czytelnika w świat kotów. Autorka odpowiada o ich naturze, anatomii zachowaniu, sierści, ale również o rolach kotów w historii świata, filmach, książkach, legendach. Po przeczytaniu książki dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, o których nie miałem pojęcia. Można powiedzieć, że jest to książka edukacyjna.
Wszystkie treści ubarwiają przepiękne ilustracje, które dodają kociej magii.

Recenzja:
Jakie są koty? Co kryje się naturze. Jaką odegrały w popkulturze świata?

Bardzo lubię koty i cieszę się, że miałam okazję przeczytać książkę. Dowiedziałam się bardzo wartościowych rzeczy o kotach. Jaki one są niezwykłe, ile jest legend i jakie smieszne legendy są wymyślone na ich temat. " To niezwykłe stworzenia, które od wieków postrzegane są przez człowieka jako wręcz magiczne." Bardzo zgadzam się z tym zdaniem, a ta książka jeszcze mnie w tym utwierdziła. Dowiedziałam się też również dużo na temat kocich terapii takich jak Felioterapia. Wiedzieliście o tym, że koty mają superczułe zmysły?
Ja zawsze myślałam, że to słuch. A oto okazuje się, że to całkiem inny zmysł. Świetne są w również baśnie, bajki bardzo mi się podobały. Zapraszam do przeczytania miłośników Kotów, ale nie tylko.

Książka dostarcza kilka ciekawostek o kotach.

Książka dostarcza kilka ciekawostek o kotach.

• Koty
  • Piękne wydania🌌
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Magia kotów