Sklepik z marzeniami

Needful things
837359230X
horror
szati

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić "wszystko, o czym zamarzysz". Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem. Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda mu się odnieść zwycięstwo w walce z czarna magią? Jaka cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość - bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Sabina | 2019-07-15
Przeczytana: 12 lipca 2019

King ma specyficzny styl pisania, który trzeba po prostu lubić. Do fanów jego powieści się nie zaliczam, ale przeczytałam kilka z nich, a niektóre nawet mi się podobały. Gdy usłyszałam, że „Sklepik z marzeniami" to jedna z lepszych, postanowiłam zaryzykować. I w tym przypadku było warto.
Pan Gaunt - tajemniczy przybysz z daleka - otwiera w małym miasteczku Castle Rock Sklepik z marzeniami. Co kryje się pod tą nazwą i kim jest jego właściciel? Każdy z mieszkańców znajduje w tym niezwykłym sklepiku coś, czego bardzo pragnie, za pozornie niewielką cenę. Za tyle ile jest w stanie zapłacić oraz niewielką przysługę. Zaś właściciel zdaje się znać wszystkie myśli i pragnienia swoich klientów. Co tak naprawdę jest towarem w tym sklepie? I jak to się dzieje, że każdy znajduje tam coś o czym od dawna marzył? I najważniejsze - co chce osiągnąć właściciel prosząc o różne nietypowe przysługi? Te pytania będą Was niepokoić przez cały czas poświęcony na czytanie powieści.

"A być może to...

maniacbooks_blog | 2019-06-30
Przeczytana: 04 marca 2019

Książka bardzo mocno wciągająca! Klasyczny King, czyli to, co uwielbiam.

noname | 2019-06-26

natłok wątków i postaci jest z jednej strony zrozumiały i potrzebny, by powoli spiąć całość klamrą, ale tak czy inaczej finalnie nie jestem usatysfakcjonowana tym, w jaki sposób zostało to wszystko poprowadzone. niby klasycznie po "kingowsku", ale przez to nuży i nie zaskakuje.

Beata | 2019-06-22
Na półkach: Stephen King, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2019

Wielką zaletą tej książki są jej bohaterowie — bohaterowie i ich historie, nie mamy jasnego podziału na 'tych dobrych i złych', przeszłość większości postaci jest przedstawiana w odpowiednich momentach, przez co rozumiemy podejmowane przez nie decyzje oraz wartości, którymi się kierują. Znajdują się tu również liczne nawiązania, a autor w świetny sposób łączy ze sobą każdy z wielu wątków, który później sumiennie doprowadza do końca. Poznawane przez nas tajemnice, fascynujący mieszkańcy, posiadający własne oryginalne historie, dobrze zabudowany czarny charakter oraz plot twist sprawiają, że od 'sklepiku z marzeniami' nie możemy się oderwać. Książka w swoich końcowych rozdziałach (oczywiście nie tylko w nich) potrafi wywołać naprawdę silne emocje, za co gorąco ją polecam.

Jowi | 2019-05-23
Przeczytana: 22 maja 2019

Stary,dobry King w najlepszej formie pisarskiej, tej od której ciarki i dreszcze obrzydzenia wędrują po plecach podczas lektury.
"Sklepik z marzeniami" jest skonstruowany podobnie jak "Regulatorzy",czy "Desperacja" powolny rozwój akcji wiodący wprost w samo epicentrum napięcia i chaosu: oto w sennym i przyjaznym na pozór miasteczku Castle Rock, znanym także z innych opowieści Kinga, nagle zjawia się nowy przedsiębiorca z Europy, pan Leland Gaunt i otwiera sklep.
Brzmi zwyczajnie? No niby tak, ale nie u Kinga.
Bo sklep nie jest taki zwyczajny, podobnie jak i jego właściciel.
Każdy z mieszkańców miasteczka znajdzie w tym sklepie coś dla siebie, coś o czym marzył od zawsze, towar wyśniony, pożądany i bardzo potrzebny do szczęścia, a cena za te cudowne rzeczy jest śmiesznie niska: ot, zrobić głupi kawał sąsiadowi. No i kto by się nie skusił?
Senne miasteczko stanie się wkrótce areną dziwnych, a później brutalnych wydarzeń, gdy mieszkańcy z dnia na dzień z miłych i uczynnych ludzi...

Marta94 | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Dawno nie czytałam tak pokręconej książki. Od początku trafiłam c do podejrzeń o Gaunta.

Castle Rock ...małe senne miasteczko z rutyną do bólu. Pewnego dnia do miasta zjeżdża na pozór normalny handlowiec. I sprawy przybierają zupełnie inny obrót. Czy odważysz się wejść do Sklepiku z Marzeniami w,którym znajduje się wszystko o czym tylko zamarzysz? Chcesz różowego konika? Proszę bardzo! Lecz uważaj przedmioty sprzedawane za "dobry uczynek" szybko zamieniają się w truciznę,która powoduje zamęt. Ludzie zaczynają się traktować jak wrogowie.Czy wchodzenie do ludzkiego umysłu jest normalne? Pan Sprzedawca Leland Gauntz Europy jest Czarnoksiężnikiem i sprzedaje ludziom zatrute rzeczy....Uważaj na tajemniczy podarek z Europy.

DaruStrong | 2019-04-28

Fajne, klimatyczne, ale powoli się rozkręca. Powoli nawet jak na Kinga - jakaś bardziej żwawa akcja występuje w okolicy 400 strony ;)

Michał | 2019-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Hmmm... chyba jednak zawód. O ile sam pomysł ciekawy, to jednak im dłużej czytałem, tym bardziej odczuwałem znużenie i czekałem na to, czy chociaż zakończenie mnie jakoś zaskoczy. W sumie po części się udało, ale mimo wszystko jak na pozycję autorstwa Mistrza to oczekiwania miałem dużo większe.

Szelma | 2019-04-05
Przeczytana: 16 stycznia 2019

"Sklepik z marzeniami" był moim pierwszym podejściem do dzieł Stephena Kinga i jednym z najlepszych, jakie dotąd przeczytałam.

W miasteczku Castle Rock otwiera się nowy sklepik - antykwariat. Zwabieni nowością członkowie miejskiej społeczności zaczynają kupować od właściciela sklepu, Lelanda Gaunta, poszczególne przedmioty, lecz ceny nie są w stanie sobie przypomnieć. Wkrótce w Miasteczku dochodzi do incydentu, który jest początkiem fali zbrodni - a wszystkim musi zająć się szeryf, Alan, którego Leland zdaje się unikać.

"Sklepik..." to nie jest książka, która nie daje spać po nocach. Bezpiecznie możesz ją odłożyć, nadal będąc zaciekawionym akcją.
Postacie główne są sympatyczne, charakterystyczne a i do epizodycznych łatwo się przywiązać. Wątki są świetnie splecione, King odkrywa karty stopniowo, aż w końcu odkrywa tożsamość antagonisty - dopiero pod koniec.
To chyba ten wątek tak trzyma człowieka w napięciu.
Po "Sklepiku" odważyłam się sięgnąć jeszcze dalej w twórczość Kinga -...

buziaczka3 | 2019-04-04
Na półkach: Przeczytane, Super
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Dla mnie książki Kinga są najlepsze. Chociaż autor miewa i bardzo dobre i dobre książki to czytam wszystkie i jestem zachwycona. Zawsze zaspokajają mój głód czytelniczy. Sklepik jak we wszystkich książkach króla, pokazuje zachowania i pragnienia zwykłych ludzi. Studium psychologiczne z nutą grozy i zaskoczenia.