Wielkanoc Świąteczna kuchnia mojej babci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "KUCHNIA SERCEM DOMU". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Olimp Media
wielkanoc, święta
Miss_Jacobs

Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie są symbolem rodzinnych tradycji. Dla mnie stanowią niezwykle ważny element kobiecego - domowego świata. Chciałabym bardzo, aby moje dziecko znało rodzinne przepisy i umiało o nich opowiedzieć swoim dzieciom. Wtedy po ugotowaniu czy upieczeniu jakiegoś dania czuć będzie tę wewnętrzną radość i spokój, że jest cząstką rodziny, która trwa już od wielu lat i trwać będzie. To są właśnie korzenie, a im silniejsze korzenie, tym okazalsze drzewo. Świąteczne śniadanie musi zawierać jajka, wędliny i pyszne sałatki. Na wielkanocny obiad jadamy zupy, np. biały barszcz, pieczone mięsa i surówki. Na stole pojawiają się śliczne i kruche mazurki, puszyste baby i wspaniałe ciasta z owocami. Cieszą smakiem, zapachem i słodyczą nie tylko najmłodszych członków rodziny.
Olga Smile

źródło opisu: wysylkowa.pl