Turbulencja

Sine Qua Non
2020-03-25
2020-03-25
lotnictwo samoloty pilotaż

Przystępnie pozwala zagłębić się w szczegóły nowoczesnego lotnictwa. Z przyjemnością przesłuchałem.

Ohhh... latanie, podróże i przygody! Autor przenosi nas w świat dużych maszyn, które pilotuje. Opowiada o swoich doświadczeniach jako pilot, o miejscach które dzięki swej pracy zwiedził i o tajnikach maszyn oraz zawodzie pilota. Książka dla osób nie związanych z branżą - dla laików, którzy nie znają się na lotnictwie - ponieważ dla osoby zaangażowanej może wydać się nudna, lecz dla postronnych uważam, że jest super :) Polecam gorąco rozwijać swoje horyzonty!

1970

Mąż lubi program "Katastrofy w przestworzach", ja "No to lecę". Po przeczytaniu "Turbulencji" zapewne staniemy się fanami kanału Pana kapitana na YouTube. W książce nie brakuje specjalistycznych treści, ale są tak przedstawione, że czytelnik ma szansę przyswoić sobie terminologię, zrozumieć organizację pracy załogi, a zwłaszcza pilotów. Nie brakuje opisów sytuacji wywołujących dreszcz emocji, ale też odpowiednich wyjaśnień.

Bardzo lubię Pana Dariusza z jego kanału 'Turbulencja" na YT, więc nie będę niestety obiektywna w ocenie książki. Co prawda książka zawiera treści z kanału , ale nie przeszkadzało mi to jednak z przyjemnością powtórzyć materiał ;)

3 pierwsze rozdziały są o kwestiach technicznych, i nawet tutaj pojawiły się ciekawe dla kompletnego laika informacje. 2 kolejne rozdziały pokazują trochę prywatnego życia autora, poznajemy historię jego zatrudnienia, opowiada również o miejscach które zwiedził dzięki swojej pracy. Przepiękne zdjęcia w książce.

Książka pana pilota z Youtube. Mój Mąż jest jego fanem więc i ja postanowiłam podciągnąć moją wiedzę o samolotach. Nigdy w życiu nie leciałam samolotem i odczuwałam lekki dyskomfort gdy o tym myślałam. Po książce jestem o wiele bardziej świadoma działania samolotu, tego jak to się dzieje, że tyle ton wzbija się w powietrze. Przy takich informacjach jestem o wiele spokojniejsza.

Mam mały zarzut dotyczący tego, że wiele kwestii zostało wytłumaczonych w sposób bardzo skomplikowany, niż tego rzeczywiście potrzebowałam i oczekiwałam. Cieszę się, że mogłam bliżej zapoznać się z tematem. Książka zdecydowanie poszerza horyzonty. Dobrze jest poznać zjawiska fizyczne, które odpowiadają za cały proces latania. Jeżeli i ty jesteś osobą, która obawia się latania samolotem, polecam tę książkę. POLECAM

Bardzo dobra i napisana w przystępny sposób książka. Mogę ją polecić szczególnie osobom, które chciałyby poczytać o lotnictwie a nie wiedzą od czego zacząć. Podobał mi się rozdział opisujący drogę autora do zostania pilotem - gratuluję ambicji i wytrwałości.
W książce znajduje się sporo zdjęć, grafik. Są także odnośniki do konkretnych filmów autora na YouTube, gdzie można zapoznać się z danym zagadnieniem dokładniej.

Solidne, rzeczowe oraz w przystępny sposób napisane ABC lotnictwa pasażerskiego. Oprócz typowo technicznych zagadnień jest dużo autobiografii i tematów które "szary" człowiek chciałby wiedzieć lub o nie zapytać. Fachowo i ciekawie wyjaśnione wiele zagadnień z życia pilota. Polecam!

Książka "przesłuchana", znaczy w formie audiobooku. W porządku, kilka ciekawostek się pojawia, wciąga w stopniu umiarkowanym, ale nie wymaga od czytelnika/słuchacza nadmiernego skupiania się nad treścią, co świadczy też o zrozumiałym i lekkim języku. Mocne 5.

Pan Pilot wykorzystał swój czas sławy na YouTube i napisał książkę. Ciekawa, ale nic odkrywczego nie przeczytałem. Jego filmy (przed okresem fascynacji anty-COVID) były bardzo dobre i zawierały wiele ciekawych tematów.

Dodaj cytat z książki Turbulencja

Video