Policjanci. W boju

Za mną ostatnia już część znakomitej serii o pracy policji. Tym razem mamy okazję poznać działanie służb antyterrorystycznych. Tak jak i w poprzednich częściach są tutaj rozmowy z rożnymi osobami, które pokazują nam kawałek swojego świata. A jest to świat specyficzny, praca wymagająca bardzo dużego oddania, umiejętności fizycznych i równowagi psychicznej. Wyjątkowo przejmujące były dla mnie rozdziały z żonami - wdowami po nieżyjących funkcjonariuszach. Autorka zrobiła dobrą robotę.

Książka zdecydowanie nie jest tym co obiecuje okładka. To bardziej seria wywiadów, ale najwięcej można się z nich dowiedzieć o tym jak źle działają wewnętrzne struktury jednostek specjalnych policji, ile jest tam nie fair postaw i zachowań.

Lekkie rozczarowanie.
Pozycja w wielu miejscach nieaktualna, nieścisła, zakłamująca rzeczywistość. Osobom nie związanym z polską policją niuanse mogą umknąć, ale wiele osób w trakcie lektury wyłapało w/w mankamenty.

Zaleta publikacji - posiadacze książki wspierają rodziny funkcjonariuszy, którzy słowa roty ślubowania wypełnili do końca, gdyż autorka połowę honorarium przekazała na fundusz Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Książka przeczytana w 2020 r. Uwagę zwraca staranne wydanie, dobrej jakości papier oraz solidna okładka.

Lekkie rozczarowanie.

Cała trylogia jest warta przeczytania chociażby ze względu na służbę, która jest pełniona 24/7, 365 dni w roku. Ci ludzie naprawdę są warci naszego szacunku. POLECAM!

To moje drugie spotkanie z autorką. Poprzednia część z serii o policjantach bardzo mi się podobała. Było bez lukru, bez upiększania i na temat. Tutaj jest tego mało, za mało, żebym mogła dać więcej niż pięć gwiazdek. Plusy za ładne wydanie, czyta się lekko i szybko. Treść nie porywa, nie wciąga tak jak poprzedniczka. Podsumowując, polecam raczej wcześniejszą pozycję. Ta jest mocno średnia.

Rzeczywiście tytuł nieadekwatny do treści, ponieważ o większości akcji funkcjonariusze nie mogą mówić z uwagę na tajemnicę służbową to historie krążą po tematach pobocznych, relacjach rodzinnych, solidarności wśród kolegów, czy rzeczach ostatecznych.

Niezwykle ważna książka ale też trzeba podkreślić że cała trylogia była znakomicie zrobiona, WOW!
,, Policjanci.W boju.'' to pozycja o tym co przeżywają rodziny gdzie w pracy ich mężowie są narażeni na śmierć i niestety ale tak bywa.....
Po tych trzech częściach mogę tylko bić brawo dla Puzyńskiej i osób które czy to w wywiadzie czy w inny sposób dołożyły cegiełkę do tego projektu👏 był 🔥 i jak dla mnie cudo🤗
Pozwole sobie jeszcze się pochwalić na sam koniec że przeczytałem lub odsłuchałem wszystkie książki Puzyńskiej i jest to jedna z moich ulubionych autorek....
POLECAM ♥️♥️👏👏

Pięć gwiazdek, to ocena za jakość techniczną książki - bardzo dobrej jakości okładka, wysokiej jakości papier/strony - i właściwie na tym można zakończyć, ale skoro i być może ktoś to czyta - Opinie, to proszę:
W książce znajdziecie wszystko to, co nie jest zawarte w jej tytule. Na próżno szukać akcji, roboty At-eków, o której opowieści niejednego kozaka przyprawiają o zawrót głowy...Nie ma kompletnie nic w jej treści, co wciąga. Wręcz odwrotnie, książka ciągnie się niemiłosiernie i czasami robi się śmiesznie, jak się czyta o celowniku fotograficznym (powinien być celownik holograficzny) Dalej, mocno irytuje fakt, że autorka nie weryfikuje bzdur na temat dostępu do broni palnej w Polsce-odsyłam do strony 137 i kompletnej bzdury jaką w swojej opowieści przekazuje funkcjonariusz "Dominik"...., Podsumowując, zakup książki jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto, Czas na jej lekturę stracony, a Autorka nie poradziła sobie kompletnie z tematem- tytuł książki wprwadza czytelnika w błąd. Pozdrawiam.

Zapas chusteczek potrzebny... czytać w domu, niekoniecznie przy ludziach.

Zapas chusteczek potrzebny... czytać w domu, niekoniecznie przy ludziach.

Poprzednie książki z serii może i były mocno średnie, ale jakąś treść dało się z niej zapamiętać, pomimo słabego "wykonania". Natomiast tutaj jest dramat. Pozycja, która zdaje się mogłaby być najbardziej atrakcyjną, jest największym paździerzem. Wywiady z żonami po zmarłych funkcjonariuszach - nudne, niepotrzebne, nic nie wnoszące. Co mnie interesuje historia jak się poznali i kiedy mąż jej się oświadczył? I tak dwa razy. Absolutną beznadzieją był podwójny wywiad. Napisany tak nieskładnie, tak strasznie źle i bez sensu, że miałem wrażenie, że to tekst z generatora. A czy wywiady z operatorami były ciekawe? No tak średnio bym powiedział. Odniosłem wrażenie, ze najciekawszą rzeczą jaką mieli do powiedzenia "czarni" było, jak to zbój przy zatrzymaniu w gacie ze strachu narobił.

Nie dotykać. Jeśli cenisz swój czas, a chcesz poczytać o antyterrorystach, to na pewno są lepsze pozycje na ten temat.

• Audiobooki