Wspomnienia Gracza Giełdowego

Tłumaczenie: Marcin Mrowiec
Wydawnictwo: Linia
Reminiscences of a stock operator
978-83-63000-20-2
giełda, spekulacja
biznes, finanse
Marzi

Fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów - Jesse Livermoore'a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Jest autorem wielu zasad i powiedzonek, które weszły do języka wielu traderów. Nowe wydanie zawiera komentarze wyjaśniające wydarzenia i postaci historyczne.

źródło opisu: http://www.wydawnictwolinia.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwolinia.pl

| 2014-02-26

Wspomnienia gracza giełdowego to powieść pisana na podstawie prawdziwej postaci spekulanta giełdowego. Komentarz historyczny zajmuje ok. 50% objętości książki, ale pomaga zrozumieć rzeczywistość przełomu wieków XIX i XX. Bardzo ciekawa pozycja dla inwestorów/graczy/spekulantów. Pewne rzeczy na rynku nigdy się nie zmieniają. Są aktualne do dzisiaj i będą przez następne tysiąc lat, dlatego warto przeczytać tę książkę, przede wszystkim na początku swojej przygody z rynkiem.

Maks | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

Pierwsze pozycje w różnych dziedzinach są często najlepsze, bo pokazują pewną tematykę w sposób świeży i stosunkowo ogólny. Kolejne książki bywają pisane w stylu "co tu jeszcze napisać na ten temat".

W tym wypadku są to wspomnienia pokazujące, że 100 lat temu również istniało "inteligentne" życie i że rzeczy nie zmieniają się tak szybko jak czasem uważamy. Książka w wielu miejscach "techniczna" tzn. opisująca zagranie czy strategię i ich przesłanki, nie jest to wesołe życie inwestora giełdowego a'la Jordan Belfort ..

Joker | 2016-09-07

Książka, od której mam zacząć swoją przygodę z giełdą. Od początku do końca mamy przedstawione etapy poznawania i uczenia się gry na giełdzie. Co nie jest czarną magią, jak się dowiemy od pierwszej lepszej osoby idącej o chodniku. Jest to walka ze swoimi słabościami, żądzami i emocjami oraz zmysłem obserwacji z cierpliwością. Całość dobrze się czyta, nie ma żargonu, które możemy znać z gazet dotyczących inwestowania, czy korporacji.

pmjar | 2018-05-11
Przeczytana: 05 maja 2018

Super historia spekulanta, dodaje otuchy że można od bankruta przejść do milionera i to kilkakrotnie. Sporo ciekawych i historycznych spostrzeżeń na temat giełdy ale również zachowania jej uczestników.

koozm | 2015-03-02

Jedna z nielicznych która jest warta uwagi i która należy przeczyta jeśli myśli się o zarabianiu na giełdzie.

fragola | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Wyśmienity opis życia spekulanta z początku XX wieku, dodatkowo opatrzony zdjęciami i koemntarzem historycznym. Każdy kto myśli, że kryzys bankowy to "wynalazek" XXI wieku powinien po nią sięgnąć.

Michał | 2017-09-03
Przeczytana: 02 września 2017

To jest naprawdę niesamowite, że książka napisana 100 lat temu może być tak aktualna. Jest to naprawdę dobre źródło nauki inwestycyjnej. Książka, którą każdy inwestor powinien przeczytać.

CannaM_Ska | 2017-12-29

Wybitna. Dosadna. Wartosciowa. Majstersztyk. Zajmuje u mnie honorowe miejsce i chętnie do niej wracam.

Rocoman | 2017-11-05
Przeczytana: 2014 rok