Grób

Okładka książki Grób Max Czornyj
Okładka książki Grób
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Liza Langer i Orest Rembert (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Liza Langer i Orest Rembert (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2020-02-12
2020-02-12
literatura polska grób cmentarz morderca

35/52/2024

35/52/2024

Druga część serii i zarazem druga przeczytana książka autora, którą wręcz porwał moje serce.
Bohaterowie, komisarz Liza Langer oraz profiler Orest Rembert próbują rozwikłać kolejną mroczną gdańską zagadkę. Nie jest to łatwe ani proste, fabuła aż do końca trzyma w napięciu a opisy sprawiają wrażenie jakby książka została napisana wczoraj. Para boryka się z własną przeszłością i uczuciami. Liza przechodzi gruntowną przemianę ukazując inne oblicze smagane samotnością i lękiem przed....
A deszczowy pies wciąż czuwa, tak jak i mój...
Książka nie tylko wywołuje ciarki na plecach ale uczy i ciekawi. Końcówkę czytałam z zapartym tchem.
Pierwsza część była bardzo dobra, ta jest wybitna, godna nie tylko miejsca na półce ale by do niej wrócić. Pozostawia niedosyt, niecierpliwość co będzie dalej więc sięgam po trzecią.

Moje pierwsze spotkanie z duetem Liza Langer, Orest Rembert nie należał do zbyt udanych, a to za sprawa pani komisarz. Jej egoizm, arogancja działała mi na nerwy.
Na całe szczęście w "Grobie" Maxa Czornyja nasza główna bohaterka nieco się uspokoiła, ale tylko odrobinę. Nadal jest obcesowa, niekulturalna, tylko momentami udaje jej się nad tym zapanować. Orest nieco zyskuje w moich oczach, jego postać staje się bardziej charyzmatyczna, ciekawa. Zaś największy plus za relację między panią komisarz a profilerem. Tutaj robi się intrygująco, ekscytująco i dynamicznie. Mam nadzieję, że w późniejszych tomach ten związek nabierze rumieńców.

Fabuła frapująca, w odpowiednim tempie, pełna tajemnic i ślepych zaułków. Policyjne dochodzenie przyciąga uwagę i pozwala czytelnikowi na własną interpretację faktów oraz poszlak.

Zakończenie interesujące, wciągające i doskonale spasowane z całością owej historii. Historii, która wypadła znacznie lepiej od swojej poprzedniczki. Niebawem sięgnę po kolejny tom z tej serii, który już czeka na półce.

Kolejna cześć z serii o prowadzeniu śledztwa przez "dziwny" duet: komisarz policji i profilera. Czy odnajdą seryjnego mordercę?
Książka, którą bardzo szybko się czyta.

Książka, którą bardzo szybko się czyta.

Sprawne czytało. Mam jednak nieodparte wrażenie, że książka została napisana wg jakiegoś utartego szablonu. Taka seryjna produkcja historii. To nie jest dobre wrażenie.

Tak już przyzwyczaiłam się do twórczości Czornyja, że już nic mnie nie zdziwi🤣 Słuchało się bardzo miło i przyjemnie. Już nawet mogę jeść przy opisach tortur🤭😅

Jedna z moich ulubionych ❤️

Jedna z moich ulubionych ❤️

Musiałam szybko sięgnąć po drugą część, gdyż nie dawało mi spokoju, że tak nijak może pisać Pan Czornyj i co się okazało? Otóż druga część jest dużo lepsza niż pierwsza, po pierwsze akcja wartka i spójna w przeciwieństwie do częśći pierwszej, bohaterowie jakby życia nabrali, bardziej spójni i ludzcy no i wątek wokół któego akcja się toczy jak zawsze jest bardzo dobry. Polecam oczywiście jak najbardziej :)

Wspominanie o sobie we wlasnej ksiazce jest szczytem megalomanstwa. Mozesz sobie na to pozwolic jesli jestes Stepehenem Kingiem, ale na pewno nie Czornyjem albo, o zgrozo, Mrozem.

Nieco lepiej czytało się niż pierwszy tom, bardziej treściwa. Trudno było ją odłożyć, naprawdę wciąga. Mroczny klimat, dobrze poprowadzona fabuła. Można domyślić się kto jest czarnym charakterem, jednak nie umniejsza to zakończeniu. Naprawdę dobra lektura, polecam.

• Max Czornyj
  • Kryminał