Nie odpisuj

Wydawnictwo: Filia

Thriller, na który czeka cały Internet. "Żałuję, że przeczytałam tę wiadomość... To okrutne, ale żywię się cierpieniem innych ludzi. Cudze nieszczęście dodaje mi otuchy i uzmysławia, że świat nie zmówił się przeciwko mnie. Nie tylko ja mam pod górkę." Czy możesz wierzyć ludziom, których poznajesz w internecie? Martyna prowadzi profil społecznościowy, na którym internauci anonimowo zdradzają...

Thriller, na który czeka cały Internet.

"Żałuję, że przeczytałam tę wiadomość...

Czy możesz wierzyć ludziom, których poznajesz w internecie?

Martyna prowadzi profil społecznościowy, na którym internauci anonimowo zdradzają swoje tajemnice. Pogrążona w depresji kobieta zaczytuje się w problemach obcych ludzi, których cierpienie dodaje jej otuchy. Wydaje jej się nawet, że zna swoich czytelników lepiej niż oni sami.

Pewnego dnia dostaje jednak wiadomość, którą powinna była zignorować. Opróżniona butelka wina sprawia, że dziewczyna traci czujność i odpisuje. W jednej chwili Martyna przestaje być tylko powiernicą sekretów anonimowych internautów. Od teraz staje się częścią czyjegoś życia, które jest jeszcze bardziej przerażające niż to opisywane w zwierzeniach.

Gdyby tylko nie odpisała na tę wiadomość…

"Oboje jesteśmy nierozumiani. Oboje tkwimy w próżni, gdzie nikt nie słyszy naszego wołania o pomoc."

"Przerażająca, przewrotna i poruszająca historia, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Szalenie wciągający thriller! Czekam na więcej" - Magda Stachula

źródło opisu: Filia

źródło okładki: Filia

RandomowyNick | 2019-10-21

Nigdy w życiu nie przeczytałam takiego szajsu. Nie wiem jakim cudem autor spłodził to okropieństwo, zdecydowanie proponuję przebranżowienie.

AagaA | 2019-10-20
Przeczytana: 20 października 2019

Świetna zapowiedź, dobra okładka, dobry tytuł. Sięgnęłam po tę książkę z chęcią i myślałam, że będzie to naprawdę dobry thriller. Początek zapowiadał się bardzo dobrze. Wciągający, szybko się czytało. Niestety im dalej w las tym gorzej. Irytowała mnie. A główna bohaterka – tragedia. Przeciętna książka, lepiej poświęcić czas na coś lepszego.

Momka | 2019-10-20
Przeczytana: 20 października 2019

Do połowy było wszystko super aż nagle.... Autor się totalnie pogubil. Końcówka? Masakra. Miałam wielkie nadzieje co do tej książki. Do połowy była rewelacyjna. Niestety powinnam przeczytać połowę i ja O stawić. Wielkie rozczarowanie. Brak pomysłu, absurd goni absurd. Szkoda, Wielka szkoda

ZnIza | 2019-10-20

Wciągająca i zmuszająca do przemyśleń książka, która pokazuje, jak ostrożnym trzeba być w internecie. Po przeczytaniu tej książki, uświadomiłam sobie, że nawet jeśli mamy ciężkie życie, to internet nie zawsze jest dobrym miejscem żeby w nim opowiadać o tym co nas spotyka.

zouza_czyta | 2019-10-20
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: październik 2019

liczyłam, że #nieodpisuj okaże się naprawdę dobrą pozycją! ależ się pomyliłam!
mnie ta książka najzwyczajniej w świecie rozczarowała. cała "akcja" ciągnie się jak flaki z olejem, połowa książki a tu nic konkretnego się nie dzieje. why?! 😆
miałam jednak ogromną nadzieję, że w tym wszystkim zakończenie będzie mocne, które sprawi, że zapomnę jak się nazywam no ale..nie nie nie! 🙅🏾‍♀️ nie zdawałam sobie sprawy, ze tak można zepsuć finał książki. 🤯🤦🏽‍♀️ Pomysł na fabułę książki, rewelacja! coś innego. gorzej już natomiast w przelaniu go na papier.. niestety jestem na nie! 🤷🏽‍♀️ jeśli ktoś ma ochotę na dobry thriller, nie polecam! natomiast jeśli chcecie wyrobić sobie zdanie na temat książki mimo negatywnych opinii (co zawsze osobiście robię) czytajcie a napewno jakieś plusiki znajdziecie. 😉

Elle | 2019-10-18

Opowieść mroczna i hipnotyzująca.
Historia wciąga już od samego początku. Dzięki podziałowi i temu że rozdziały są pisane z różnych perspektyw poznajemy jednocześnie kilka opowieści , przez co się nudzimy się zbyt szybko
Historia Michała można powiedzieć, że mnie trochę przeraziła. Co prawda coraz więcej słyszy się o przemocy domowej, ale nie wspomina się, że sprawcą jest kobieta
Natomiast Martyna to osoba bardzo intrygująca. Poznajemy ją w momencie, gdy ta znajduje się w tzw. dołku po rozstaniu z ukochanym. Prowadzona przez nią strona internetowa na której czyta zwierzania i problemy innych uświadamia jej, że nie tylko ona przez nie przechodzi.
Autor zawarł wiele emocji w tej książce, więc zdecydowanie wpisuję się ona na listę thrillerów psychologicznych. Porusza również bardzo ważne tematy, które w dzisiejszych czasach nadal stanowią tematy tabu.
~~~
Książka zdecydowanie wywarła na mnie spore wrażenie, oczywiście pozytywne. Zostanie w mojej głowie na długi czas i z pewnością za...

Przeczytana: 10 października 2019

NIE ODPISIJ- Marcel Moss

44/2019

Skłoniona tak dużą ilością pozytywnych komentarzy na temat książki #nieodpisuj, autorstwa @marcelmoss.pl, od w @filiamrocznastrona postanowiłam sama sprawdzić jak jest w rzeczywistości. Thiller, na który podobno czekał cały internet, okazał się być bardzo dobrym.

Hejt i szkodliwe możliwość jakie niesie ze sobą dostęp do mediów społecznościowych to jeden z ważniejszych ostatnimi czasy tematów. Autor idealnie opisał świat internetu i tego jacy ludzie potrafią być okrutnie w wirtualnym świecie.
Przemoc w rodzinie, kiedy to mąż jest bity i ponizany przez swoją żonę, to również ważny aspekt tej książki. @marcelmoss.pl ukazuje nam tu właśnie taką historię, która często ma miejsce w rzeczywistości, a nie koniecznie jest ujawniana. I właśnie za to autorowi należą się brawa.
Lektura ta, ogólnie ukazuje dużo ważnych ludzkich dramatów. Hejt, przemoc fizyczna i psychiczna, depresja, desperacja, miłość, nienawiść, ciąża, utrata dziecka, brak akceptacji,...

_paniodpolskiego | 2019-10-16
Przeczytana: 15 października 2019

Kupiłam tę książkę w empiku w promocji, a ponieważ dużo jej było na instagramie, chciałam ją przeczytać.
Na początku miałam mieszane uczucia.
Polubiłam Martynę i szybko zorientowałam się, że jest stuknięta.
Normalnej osoby w tej książce nie było. Damian, mimo tego, co przeszedł z Martyną, wcale nie wzbudził mojej sympatii. Michał był jeszcze dziwniejszy, nie rozumiem jego postępowania. Wątek Ewy niby coś wnosi, ale w sumie to nic. Kolejny znak zapytania.
Zakończenie nie wyjaśnia niczego. Podobno ma być druga część, może z niej się czegoś dowiemy.
Książkę czytało się szybko i była wciągająca. Uważam, że powinna być lepiej dopracowana.

donquixotte | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

Dosłownie kilka minut temu skończyłam czytać owe dzieło i do teraz nie jestem w stanie zrozumieć, co się działo i o co chodziło.

Autor w dosyć jasny sposób chce pokazać, jak poważnym problemem są zaburzenia psychiczne, które to niewątpliwie dotykają Martyny, jednakże poza nimi wszystko inne nie ma większego sensu.

Nie oczekiwałam szczęśliwego zakończenia. Nie oczekiwałam, że Agata się zmieni i przestanie traktować Michała niczym worek treningowy. Nie oczekiwałam niczego poza wyjaśnieniami, a ich, jako jedynych zabrakło.

Do tego wszystkiego sławetny wątek Ewy, który nie wnosi nic. Jest, bo jest, ale i bez niego nic by się nie stało.

Książkę zaproponowała mi pani w Empiku, a ja po zapoznaniu się z opisem, postanowiłam ją zakupić. Cała ta przyjemność kosztowała mnie 20 złotych, za którymi teraz tęsknię.
Osobiście nie polecam, ale jeśli komuś mimo wszystko wpadnie w oko tytuł czy też opis, to zachęcam do pożyczenia książki z księgarni, a nie wydawanie na nią swoich pieniędzy.

Beata | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

Trafiłam na tę książkę, odwiedzając jedną z księgarni właściwie to bez konkretnego celu. I jakoś tak wpadła w moje dłonie. Czy pożałowałam tego? Nie. I o to streszczenie mojej historii z ,,Nie odpisuj" Marcela Mossa.
Cała książka to podział na kiedyś i teraz - pomaga to na poznanie sytuacji sprzed rzeczywistości, która w danym momencie otacza bohaterów. Zupełnym skrótem dodam, że mamy kilku bohaterów (Martynę, Damiana, Michała, Agatę, Ewę i Darię; będące bohaterkami jedynie epizodycznymi), jednakże wszystko ma skupić się na kobiecie i mężczyźnie - ludzi nieszczęśliwych.
Martyna jest nauczycielką języka niemieckiego, którą niedawno zostawił mężczyzna - Damian - po pewnych ekscesach, mających miejsce w ich wieloletnim związku. Prowadzi bloga, polegającego na anonimowych zwierzeniach ludzi ze świata. Jest to dla niej dodatkowe zajęcie, któremu oddaje się coraz bardziej, coraz bardziej zagorzale. Jednakże, dzieje się w jej życiu coś, co pozostawia na niej wielkie piętno. Kobieta...