Simon Thorn and the Wolf's Den

Okładka książki Simon Thorn and the Wolf's Den Aimee Carter
Okładka książki Simon Thorn and the Wolf's Den
Aimee Carter Wydawnictwo: Bloomsbury Cykl: Simon Thorn (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Simon Thorn (tom 1)
Bloomsbury
2016-02-02
2016-02-02
9781619637047

Książki z tej serii całkiem niedawno wyszłyna niemiecki rynek czytelniczy i ich kolorowe i ciekawe okładki przykuły moją uwagę. Nie wstydzę się tego. Okładki potrafią mnie zachęcić do sięgnięcia po książkę. Chociaż w tym przypadku sięgnąłem po audiobooka.
Pozycja nie jest zbyt obszerna, audiobook ma niecałych pięć godzin długości. Pomysł ciekawy, nawiązuje do fantastyki. Książkę można potraktować jako rozszerzenie świata opisanego w chociażby w Harrym Potterze.
We wspomnianym Harrym Potterze pojawiają się postacie zwane animagami. I w zasadzie książka jest o animagach. Niemiecka seria ma tytł "animox".
Główny bohater książki to nastoletni chłopiec który ma problemy z rówieśnikami. Rówieśnicy znęcają się w szkole nad nim. Simon, bo takie imie ma nasz nastoletni bohater posiada niesamowite zdolności. Dobrze rozumie się ze zwierzętami. Czasem nawet wydaje mu się, że rozumie to co zwierzęta mówią.
Początek książki całkowicie oadzony jest w normalej rzeczywistości. Strona po stronie przenosimy się do rzeczywistości fantastycznek i poznajemy królestwo zwierząt, które istnieje równolegle do zwykłego świata. Królestwo zwierząt o tyle jest ciekawe, że jest podzielone między kilka gatunków. Ptaki, wilki, węże, pająki rządzą się na swoje sposoby. Jednak istnieje rywalizacja pomiędzy tymi gatunkami zwięrząt. Nasz nastoletni bohater zostaje wplątany w intrygę królestwa zwierząt, okazuje się nawet, że ma ważną rolę do odegrania w walce o panowanie nad królestwem zwierząt. Cudem udaje mu się uniknąć śmierci.
Ciekawa hisotria. Myślę, że może podobać się komuś kto lubi fantastykę.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Simon Thorn and the Wolf's Den