Atlas cudów świata

Okładka książki Atlas cudów świata Ben Handicott
Okładka książki Atlas cudów świata
Ben Handicott Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
88 str. 1 godz. 28 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2020-01-29
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-29
Liczba stron:
88
Czas czytania
1 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310133991
Tłumacz:
Anna Studniarek-Więch
Tagi:
Lucy Letherland
Średnia ocen

8,4 8,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Atlas rekordów świata Ben Handicott, Emily Hawkins, Lucy Letherland
Ocena 9,5
Atlas rekordów... Ben Handicott, Emil...
Okładka książki Experience Spain. Inspiration, Insight & Ideas for Lovers of Beaches, Fiestas & Flamenco Andrew Bain, Sarah Baxter, Oliver Berry, Gregor Clark, Lucy Corne, Sally Davies, Duncan Garwood, Anthony Ham, Ben Handicott, Anita Isalska, Catherine Le Nevez, Isabella Noble, John Noble, Lorna Parkes, Josephine Quintero, Sarah Reid, Kalya Ryan, Brendan Sainsbury, Oliver Smith, Regis St Louis, Andy Symington, Clifton Wilkinson
Ocena 8,0
Experience Spa... Andrew Bain, Sarah ...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Balonowa 5 Gosia Herba, Mikołaj Pasiński
Ocena 7,2
Balonowa 5 Gosia Herba, Mikoła...
Okładka książki Jej wysokość torebka Joanna Bojańczyk, Adam Wójcicki
Ocena 6,6
Jej wysokość t... Joanna Bojańczyk, A...
Okładka książki Podręcznik dla superbohaterów. Część 3 : W pojedynkę Agnieszka Vahlund, Elias Vahlund
Ocena 8,3
Podręcznik dla... Agnieszka Vahlund, ...
Okładka książki Gdzie jest kameleon? Andy Atkins, Kurt Cyrus
Ocena 6,1
Gdzie jest kam... Andy Atkins, Kurt C...

Oficjalne recenzje i

Cuda świata w zasięgu ręki



841 1 313

Oceny

Średnia ocen
8,4 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6142
3443

Na półkach:

Zwykle książki i ich serie kojarzą się z autorami tekstów, a nie grafikami czy rysownikami. W przypadku serii atlasów wydawanych przez Naszą Księgarnię jest jednak inaczej. Tu na plan pierwszy wysuwa się Lucy Letherland, czyli świetna ilustratorka, dzięki której cztery publikacje są takie same pod kątem sposobu rysowania i doboru kolorów, ale też organizacji całości i naprawdę bardzo dużym formatem. Mamy tu mapy, podziały na kontynenty, pokazanie konkretnych regionów, przybliżenie warunków, w jakich żyły, a wszystko to z wielkimi, barwnymi ilustracjami, obok których trudno przejść obojętnie. Całość naprawdę bardzo skutecznie przyciąga dziecięcy wzrok. „Seria” tworzona jest przez dwie osoby Emily Hawkins i Lucy Letherland. Każdy tom konsultowano ze specjalistą z określone dziedziny. Autorka znana jest w Polsce z takich publikacji jak: „Historia naturalna wróżek”, „Magiczne stwory i mityczne bestie”, „Podróż ekspresem odkrywcy” oraz „Ciało człowieka. Trójwymiarowa podróż po ludzkim organizmie”

W 2017 trafił do nas „Atlas przygód zwierząt. Ciekawostki ze świata przyrody, wielkie migracje i inne niezwykłe zachowania zwierząt” Racheli Williams i Emily Hawkins wzbogacony w ilustracje Lucy Letherland. Czerwona, solidna okładka z bogactwem różnorodnych zwierząt stała się pierwszą tego typu publikacją. Po otwarciu książki naszym oczom ukazuje się rój kolorowych ptaków, a dalej zobaczymy mapę świata z rozmieszczeniem niektórych zwierząt. Znajdą się na niej najbardziej typowe dla danego kontynentu zwierzęta. Następnie trafimy na typowy spis treści, w którym książkę podzielono na siedem głównych rozdziałów: Afryka, Europa, Azja i Bliski Wschód, Australia i Oceania, Ameryka Północna, Ameryka Środkowa i Południowa, Antarktyda. Na końcu książki tradycyjnie znajduje się indeks, a tuż przed nim strona z zadaniem polegającym na wyszukiwaniu na mapie miejsc, w których żyją zwierzęta. Całość kończy ławica ryb.
Dwa lata później ukazał się „Atlas przygód dinozaurów” powstały przy współpracy z Emily Hawkins. Tym razem po otwarciu książki (po wewnętrznej stronie okładki) naszym oczom ukazuje się stado dinozaurów, a dalej zobaczymy mapę świata z rozmieszczeniem najważniejszych i najlepiej znanych gatunków. Znajdą się na niej najbardziej typowe dla danego kontynentu dinozaury. Następnie trafimy na typowy spis treści, w którym książkę podzielono na siedem głównych rozdziałów: Afryka, Europa, Azja i Bliski Wschód, Australia i Oceania, Ameryka Północna, Ameryka Środkowa i Południowa, Antarktyda. We wprowadzeniu możemy przyjrzeć się trzydziestu jeden dinozaurom oraz dowiedzieć o zmianie wyglądu skorupy ziemskiej. Następnie każdy rozdział wprowadza nas w warunki, w jakich żyły prehistoryczni bohaterzy, a na końcu książki tradycyjnie znajduje się indeks. Całość kończy ławica ryb na tylnej wewnętrznej okładce.
Rok później w ręce czytelników trafia „Atlas cudów świata powstały przy współpracy z Bene Handicottem. Publikacja pozwala nam poznać różnorodne budowle, kultury, ciekawostki historyczne. Publikację otwiera mapa świata z rozrysowanymi rzeczami, które zobaczymy. Każdą grupę miejsc poprzedza mapa kontynentu z oznaczeniem miejsc, do których trafimy. W książce zawarto 31 głównych cudów, ale pojawiają się też wzmianki o innych ciekawych zakątkach, roślinach i zwierzętach, a także sposobach spędzania tam wolnego czasu. Poznajemy najpopularniejsze zabytki, ciekawostki architektoniczne, ale nie zabraknie też atrakcji naturalnych, stworzonych przez przyrodę. Po upłynięciu kolejnego roku przepadamy w czasie zgłębiania tajników podsuwanych przez Emily Hawkins i Lucy Letherland w "Atlasie oceanicznych przygód", który pozwala nam na podróż po morskich głębinach i wybrzeżach, pomaga poznać bardzo różnorodne zwierzęta i ich tajemnicze zachowania. Jak w każdej publikacji z tej serii lekturę otwiera mapa świata z rozrysowanym usytuowaniem zwierząt i wskazaniem miejsc, w które się udamy. Poza nazwali oceanów mamy też nazwy kontynentów. Mała ilość wiadomości, uproszczone mapy pozwalają na lepsze rozeznanie w obszarze, z którym mamy do czynienia. We wstępie dowiemy się jak niesamowicie wiele miejsca na Ziemi zajmują oceany. Każdemu oceanowi poświęcono od kilku do kilkunastu stron. Poszczególne części otwierają rozkładówki pokazujące usytuowanie zwierząt na mapie, rozmieszczenie krajów oraz położenie na globie. Znajdziemy tu podstawowe informacje i nazwy zwierząt, z którymi na kolejnych stronach udamy się w podróż po głębinach. Każdy rozdział poświęcony jest innemu stworzeniu. Na mapie zobaczymy obszar, na którym można je spotkać, ilustracje pokażą różnorodne zachowania, ciekawostki poszerzają wiedzę, a niedługie notki zachęcają do zdobycia podstawowych informacji o nich. Do tego na stronie znajdziemy budowę ciała poznanego zwierzęcia. W podróż udamy się zaczynając od Oceanu Spokojnego, którego powierzchnia jest większa niż wszystkich lądów na naszej planecie! Każda z rozkładówek to wielka przygoda i takie też ma tytuły, np. „Powietrzne akrobacje z delfinami długoszczękimi”. Poznajemy zwyczaje zwierząt, różnorodne symbiozy, sposoby na przetrwanie, różnorodne metody obrony przed drapieżnikami. Poznamy w jaki sposób morskie zwierzęta przystosowały się do życia w określonym środowisku. Zobaczymy, że to, co dla jednych jest schronieniem dla innych może być śmiertelnym niebezpieczeństwem. Zajrzymy do Rowu Mariańskiego. W każdej rozkładówce poznajemy kolejne wycinki z życia oceanicznego, w którym prym wiedzie inne zwierzę. Uświadomimy sobie jak życie jednych istot wpływa na inne, jak bardzo łączy je zdobywanie jedzenia, rozmnażanie i dbanie o higienę.
Tym razem Lucy Letherland przy współpracy z Benem Handicottem i Emily Hawkins zabiera nas do świata rekordów. Jak możemy dowiedzieć się z podtytułu jest to zbiór największych, najgroźniejszych, najszybszych, najdłuższych, najgorętszych, najtwardszych i najwyższych rzeczy na świecie. Na początku tradycyjnie mamy rozkładówkę pełną różności. Tym razem są to różnorodne gatunki zwierząt. Dalej znajdziemy mapę świata z zaznaczonymi ważniejszymi rekordami, które zobaczymy. Następnie przechodzimy do spisu treści pozwalającego szybko wyszukać informacje lub kontynenty, które w danym momencie nas interesują. Każdą większą część otwiera mapa kontynentu z rysunkami rzeczy, którym będziemy się przyglądać oraz krótką informacją wprowadzającą. Wśród wielu ciekawostek dowiemy się, kiedy i gdzie można pływać tuż przy wodospadzie, w jakim miejscu można zobaczyć wulkan, gdzie w słoneczne dni ciągle widoczne są tęcze, widzimy najbardziej ekstremalny bieg (przez pustynię). Są tu też spływy kajakowe, jeździectwo, ale też katakumby, najbardziej zadziwiające budowle i wiele, wiele ciekawostek na temat rzeczy, które wyróżniają się spośród innych.
Podobnie jak w innych atlasach spotykamy się tu z bezpośrednim zwracaniem się do czytelników, dzięki czemu odnosi się wrażenie nawiązania relacji, pewnego rodzaju koleżeństwa, w którym autor zachęca do działania, zwiedzania, przyglądania się światu oraz wyszukiwaniu detali.
Dzięki tym lekturom młodzi czytelnicy zdobędą solidną dawkę wiedzy o świecie. Będą mogli nauczyć się zarówno nazw kontynentów, oceanów i mórz, ale też poznają wiele państw. Będzie to doskonały wstęp do studiowania map fizycznych, wyszukiwania ciekawostek na temat regionów, które będą poznawać.
Piękne realistyczne, tętniące życiem ilustracje doskonale przyciągają wzrok młodych czytelników. Dzięki temu dzieciom łatwiej skupić się na czytaniu oraz przyswajaniu informacji. Przemawiające do wyobraźni sceny z życia zwierząt zapadają w pamięć. Bardzo duży format, solidna okładka, doskonale zszyte strony sprawią, że mali miłośnicy zwierząt chętnie sięgają po książkę i zatapiają się w jej lekturze.
Książki doskonale sprawdzą się jako lektura dla przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Niewielka ilość tekstu skutecznie zachęci do czytania, a interesujące ciekawostki sprawią, że dzieci będą chciały lepiej poznać różne aspekty przyrody i kultury. Atlasy doskonale sprawdzą się jako materiał do ćwiczenia samodzielnych wypowiedzi i może być doskonałym uzupełnieniem nauczania nie tylko przyrody, ale i języka ojczystego. Bogate w akcję ilustracje zachęcają do opowiadania, co robią poszczególne zwierzęta lub ludzie. Książki będzie też doskonałym wstępem do pracy z atlasem geograficznym, wchodzeniem w świat historii, geologii i kultury. Młodzi czytelnicy dowiedzą się jak wiele dziedzin ma ze sobą wiele wspólnego. Zdecydowanie polecam.

Zwykle książki i ich serie kojarzą się z autorami tekstów, a nie grafikami czy rysownikami. W przypadku serii atlasów wydawanych przez Naszą Księgarnię jest jednak inaczej. Tu na plan pierwszy wysuwa się Lucy Letherland, czyli świetna ilustratorka, dzięki której cztery publikacje są takie same pod kątem sposobu rysowania i doboru kolorów, ale też organizacji całości i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1508
1204

Na półkach: , , ,

Ciekawostki ze świata, to coś, o czym mogłabym czytać godzinami i nie byłabym w stanie się nimi znudzić. Pasją do poznawania świata, na różne sposoby, próbuję zarażać moich synów – z różnym skutkiem, ale nie ustaję w próbach. Biorąc jednak pod uwagę liczne publikacje, do jakich współcześnie rodzice mają dostęp, grzechem byłoby nie skorzystać z oferty księgarń i wydawnictw, by pokazać dzieciom, jak interesujący może być to, co dzieje się wokół nas, co ukształtowało współczesny świat i co postawili po sobie nasi protoplaści.

Atlas cudów świata z pewnością pozwala na rozbudzenie w dziecku ciekawości otaczającego go świata. Dzięki temu tytułowi możemy okrążyć kulę ziemską, odwiedzając trzydzieści miejsc na wszystkich kontynentach. W większości są to cuda powszechnie znane, jak krzywa wieża w Pizie, Koloseum, czy wieża Eiffla, jednak znajdziecie wewnątrz kilka perełek, o których być może nie słyszeliście wcale. :)

Każdy cud świata zaprezentowany jest na dwustronicowej rozkładówce i pokrótce omówiony. Dodatkowo na ilustracji przedstawiającej budowle, czy miejsce rozsypana jest garść ciekawostek, które zawierają najważniejsze informacje o danym obiekcie/miejscu. Wszystko to w zwięzłej formie, ale na tyle ciekawej, że z przyjemnością skacze się wzrokiem, by odnaleźć je wszystkie... A dla miłośników zabaw na spostrzegawczość tez coś się znajdzie. Pamiętacie serię książek Gdzie jest Wally? Martina Handforda? Jeśli tak, to zapadła Wam w pamięć dobra zabawa i kupa śmiechu w czasie poszukiwania tytułowego Wally'ego! W Atlasie cudów świata także będziecie mogli wyruszyć na poszukiwania, ale konkretnie kogo i czego... dowiecie się z chwilą dotarcia do ostatniej strony.

Tytuł ten wpędza w niemałe osłupienie swoim gabarytem. Format jest co najmniej duży, co w połączeniu z twardą oprawą może przysporzyć małe problemy z utrzymaniem Atlasu... w drobnych rączkach, a i dorośli mogą uznać go za mało poręczny. Niemniej dzięki takiemu formatowi możemy nacieszyć oczy imponującymi ilustracjami, które zachwycają szczegółami, kolorami i realistycznym odwzorowaniem wszystkich tych cudów.

Tak więc Atlas cudów świata to publikacja, która zadowoli każde ciekawe świata dziecko oraz niejednego dorosłego. Z młodszymi pociechami można poćwiczyć spostrzegawczość i tym samym rozbudować zasób słów, co zaowocuje w przyszłości. Ze starszymi zaś można odkrywać świat, podziwiając na kartach tej książki miejsca i budynki, które zachwycają niekiedy od wieków. Dajcie się więc porwać przygodzie i wyruszcie w pasjonującą podróż po niesamowitych zakątkach Matki Ziemi.

Ciekawostki ze świata, to coś, o czym mogłabym czytać godzinami i nie byłabym w stanie się nimi znudzić. Pasją do poznawania świata, na różne sposoby, próbuję zarażać moich synów – z różnym skutkiem, ale nie ustaję w próbach. Biorąc jednak pod uwagę liczne publikacje, do jakich współcześnie rodzice mają dostęp, grzechem byłoby nie skorzystać z oferty księgarń i wydawnictw,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
373
294

Na półkach:

Nasze życie tworzą ludzie i miejsca. Nasze wspomnienia wypełnione są przyjaciółmi, nieprzyjaciółmi, znajomymi, miłościami naszego życia, rodziną. Całą pozostałą przestrzeń zajmują miejsca – dom, szkoła, plac zabaw, ławka w parku, własny pokój. Wspomnienia z podróży bardzo często przywodzą najpierw zapachy, smaki, czasem wypowiedziane przez kogoś słowa. A zaraz potem pojawia się przestrzeń, w której to wszystko miało miejsce – restauracja, kościół, las. Jest tyle pięknych miejsc do zobaczenia! Tyle cudów przyrody i tych, które wyszły spod rąk ludzi! Zapewne istnieją tacy, którzy podróżują ich szlakiem. Tymczasem ci, którzy nie mogą sobie na to pozwolić, mogą oddać się podróży, sięgając po „Atlas cudów świata”, opatrzony tekstami Bena Handicotta i ilustracjami Lucy Letherland. Nie zastąpi to wrażeń, które towarzyszą oglądaniu „na żywo” tych wszystkich miejsc, ale pozwoli na wielokrotne przenoszenie się wyobraźnią do dowolnego miejsca i przebywanie w nim do woli. I zawsze, bez względu na warunki, mogą nam towarzyszyć w tym dzieci.

Pamiętam, gdy stanęłam przed wejściem do Angkor Wat i myślałam o tym, jaką jestem szczęściarą. Pamiętam, jak onieśmielona skupieniem buddyjskich mnichów wchłaniałam zapach murów, poznawałam ich strukturę i chroniłam się w nich przed wilgotnym powietrzem. Pamiętam kilkukrotne wycieczki pod Wieżę Eiffla oraz wrażenie, jakie wywarły na mnie Hagia Sophia czy Koloseum. Za każdym razem myślałam o tym, że kiedyś to wszystko pokażę swoim dzieciom. „Atlas cudów świata” pozwala nam zabrać je w 31 niesamowitych miejsc. Pięknie zilustrowany i skupiony na ciekawostkach zaciekawia dzieci bez względu na wiek. To nie jest encyklopedia, którą łatwo się znudzić, a prawdziwy przewodnik (nie tylko) dla najmłodszych po najbardziej znanych miejscach na świecie. Wypełniony faktami stanowi źródło wiedzy, ale jednocześnie nie nuży i nie wywołuje wrażenia, jakby czytało się zwykły podręcznik.

Często łapię się na tym, że nie mam dla swoich dzieci tyle czasu, ile pewnie powinnam. Przypuszczam, że nie dociągam do żadnej naukowo stwierdzonej liczby godzin potrzebnej na utrzymanie dobrych więzi z dzieckiem (tak naprawdę mam nadzieję, że nikt takich liczb nie podaje, ale dzisiaj wszystko jest możliwe). Nie zawsze mam ochotę układać puzzle, bawić się lalkami, skakać na skakance czy bawić się w strzelanki. Jest jednak coś, na co zawsze znajdę czas i co łączy mnie i moje dzieci – książki. I przyznaję, że „Atlas cudów świata” trochę robi za mnie całą robotę, bowiem spędzenie nad nim nawet godziny czy dwóch wraz z dziećmi jest łączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Nasze życie tworzą ludzie i miejsca. Nasze wspomnienia wypełnione są przyjaciółmi, nieprzyjaciółmi, znajomymi, miłościami naszego życia, rodziną. Całą pozostałą przestrzeń zajmują miejsca – dom, szkoła, plac zabaw, ławka w parku, własny pokój. Wspomnienia z podróży bardzo często przywodzą najpierw zapachy, smaki, czasem wypowiedziane przez kogoś słowa. A zaraz potem pojawia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
291
195

Na półkach:

Atlas cudów świata to 3 tom serii wydanej w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Podróż w jaką zaprasza nas duet autora i ilustratora to uczta dla oka. Jak każda poprzednia część jest to skarbnica wiedzy, która otwiera przed nami wspaniały świat niezwykłych zjawisk naturalnych jak i dzieł ludzkich rąk.
Każda rozkładówka rozpoczyna się od kilku zdań wstępu, który wprowadza nas w temat przewodni, a oprócz tego gdzie nie gdzie znajdują się zdania opisujące konkretną sytuację na ilustracji. Są to krótkie ciekawostki, "zajawki" tematu, które jeśli nas zainteresują to warto poszukać więcej informacji w innych źródłach.
Atlasem przygód świata można pobawić się również jako wyszukiwanką. Na końcu książki oprócz indeksu znajdziemy ilustracje, które należy odszukać w albumie. Będzie to świetne sprawdzenie uważności podczas oglądania. Bawcie się dobrze!
Zapraszam na pełną wersję recenzji pod adres: www.swiattomskiego.pl

Atlas cudów świata to 3 tom serii wydanej w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Podróż w jaką zaprasza nas duet autora i ilustratora to uczta dla oka. Jak każda poprzednia część jest to skarbnica wiedzy, która otwiera przed nami wspaniały świat niezwykłych zjawisk naturalnych jak i dzieł ludzkich rąk.
Każda rozkładówka rozpoczyna się od kilku zdań wstępu, który wprowadza nas w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
62
60

Na półkach: ,

"Atlas cudów świata" to trzecia książka z tej serii. Tak jak obydwie poprzednie jest wyjątkowa. Tym razem wspólnie z dziećmi możemy podróżować po kontynentach i poznać 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Dzięki tej książce możemy między innymi pokazać dzieciom Koloseum, Hagia Sophia, Dolinę Yosemite, Wielki Mur Chiński lub Machu Picchu. Każda rozkladowka poświęcona jest innemu miejscu. Oprócz pięknych ilustracji możemy poznać wiele ciekawostek o każdym z tych cudów.
Książka jest przepięknie wydana. Duży format, przepiękne ilustracje....
Jesli macie w domu małych podróżników, ciekawych świata to ta książka będzie strzałem w dziesiątkę!

"Atlas cudów świata" to trzecia książka z tej serii. Tak jak obydwie poprzednie jest wyjątkowa. Tym razem wspólnie z dziećmi możemy podróżować po kontynentach i poznać 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Dzięki tej książce możemy między innymi pokazać dzieciom Koloseum, Hagia Sophia, Dolinę Yosemite, Wielki Mur Chiński lub Machu Picchu. Każda rozkladowka poświęcona jest innemu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    59
  • Przeczytane
    13
  • Dla dzieci
    5
  • Dzieci
    3
  • 2020
    2
  • 2021
    2
  • Posiadam
    2
  • Chcę przeczytać - DZIECI/KOMIKS/ALBUMY
    1
  • Dzieci 6+
    1
  • Może kiedyś
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Atlas cudów świata


Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,8
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,2
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Przeczytaj także