Przepraszam za marzenia

Okładka książki Ogień i monsun. Indochiny z bliska Andrzej Lisowski, Elżbieta Wnuk-Lisowska
Ogień i monsun... Andrzej Lisowski, E...
Okładka książki Zanim wyjedziesz w Bieszczady Maciej Kozłowski, Kazimierz Nóżka, Marcin Scelina
Zanim wyjedzie... Maciej Kozłowski, K...
Okładka książki Camino De La Plata. Z Sewilli Do Santiago Starożytnym Szlakiem Wojciech Kostyk, Daria Urban
Camino De La P... Wojciech Kostyk, Da...

Niewiele jest książek, ktore przeczytalem w jeden dzien. Ta zalicza sie do nich. Niewiele jest tez książek, ktore czytalem i wzruszylem sie do łez - ta! Zalicza sie do nich. Od przygotowania i pozegnania, poprzez trekking, podejscia aklimatyzacyjne az po atak szczytowy - każda z tych czesci jest rownie ciekawa i absorbujaca. Duzo detali, ciekawostek praktycznych m.in. Ile butli maja na ataku szczytowym rozne agencje, ile sie doplaca za butle, czemu nie warto uchylac wizjera od goggle'i przy ataku szczytowym i wiele innych. Ktos napisal ze ksiazka czyta sie sama - bezapelacyjnie!

Książka "Przepraszam za marzenia" to niesamowita podróż, w którą zabiera nas Łukasz Łagożny. Podróż niesamowitego człowieka, dla którego nie istnieją rzeczy niemożliwe. Zabiera nas na Everest! Łukasz pisze tak pięknym, prostym i chwytającym za serducho językiem, że miałam wrażenie, że wspinam się z nim na Górę Gór. Kto jeszcze nie miał okazji przeczytać, to bardzo zachęcam i uwierzcie mi, że po tej lekturze wasze marzenia staną się bardziej dostępne, łatwiejsze. Łukasz pokaże wam pewną drogę, drogę nie na skróty, drogę trudną, a jakże wartą do przebycia. Za marzenia przeprasza, ale je realizuje i daje przysłowiowego "kopa" do działania innym.

Ogromnie cenię w ludziach pasję i konsekwencję jej realizowania. "Przepraszam za marzenia" oddaje dokładnie marzenie i realizację zdobycia Góry Gór. To dziennik wyprawy, opisujący codzienne zmagania się ze swoimi słabościami, radością, pasją do gór i życia. Lektura lekka, łatwa i przyjemna, na którą warto poświęcić swój czas. Kto wie, może czytelnikowi też nasunie się chęć realizacji czegoś, o czym marzy od lat? Serdecznie polecam.

Książka jest opisem wyprawy Łukasza Łagożnego, zdobywcy Korony Ziemni na Mount Everest. Książka napisana lekkim językiem, bez zbędnego patosu, którą się czyta jednym tchem. Autor opisuję swoją wyprawę na Everest przedstawiając codzienne zmagania podczas zdobywania góry, nie tylko koncentrują się na wspinaczce, ale codzienność życia himalaisty, na które składa się także czynności jak jedzenie, spanie czy mycie się co w warunkach wysokogórskich nie jest zawsze łatwe.
Jest to także książka o spełnieniu swoich marzeń, który wymagają wyrzeczeń.
Książkę polecam szczególnie czytelnikom którzy interesują się tematyką wysokogórską.

Książkę czyta się jednym tchem , miałam wrażenie że jestem tam razem z autorem . Wyjątkowy opis walki z własnymi słabościami , poznawaniu siebie ,ale także poświęceniu i utracie ważnych momentów życia rodzinnego jakie się ponosi za spełnianie swoich marzeń. Obowiązkowa pozycja dla tych , którzy chcą powalczyć o siebie i swoje marzenia a brakuje im odwagi i motywacji.

Jeśli ktoś lubi książki o Evereście i himalaizmie będzie to dla niego doskonała pozycja. Kilka ciekawostek, ciekawe ujęcie tematu, osobiste spojrzenie autora, zapis wyprawy dzień po dniu. Do tego łatwy i przyjemny język.

Determinacja przełożona na sukces. Wejście na Everest mniej popularna droga. Książka czyta się sama, polecam

Bardzo dobra książka, przeczytałam ją jednym tchem. Polecam wszystkim, którzy są zainteresowani tematyką górską.

Oschła jak szczyt góry, opis survivalu i najprostrzych czynnosci. Poradnik dla górołazów.

Wspaniała książka napisana przez wielkiego człowieka.

Wspaniała książka napisana przez wielkiego człowieka.

• Tematyka górska
  • Do podróżosfery