Camino De La Plata. Z Sewilli Do Santiago Starożytnym Szlakiem

Wydawnictwo: WAM
6 (17 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

A gdyby plecak nie był taki ciężki, droga nie była taka długa, odciski nie piekły tak mocno, a słońce nie prażyło z całej siły... Byłoby cudownie. Tylko czy wtedy miałoby to jakikolwiek sens? Autorzy Do Santiago de Compostela pielgrzymi udają się od wieków. Najczęściej wędrują Drogą Francuską. Autorzy wybrali jednak Via de la Plata. Wiedzie ona z Sewilli i liczy ponad 1000 kilometrów. Książka...

Książka jest opisem wędrówki, towarzyszących jej przeżyć i poznania, czegoś czego na co dzień nie dostrzegamy. Jest również doskonałym poradnikiem dla wyruszających na szlak. A dla tych, którzy pójść nie mogą wspaniałym przewodnikiem po Camino.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Joanna | 2014-10-18
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Jeżeli przeczytaliście już książkę Sokolików "Do Santiago", nie obawiajcie się, że będzie to zwykła powtórka z rozrywki. W "Camino de la Plata" jest wszystko to, czego brakowało w tamtej książce. Piechurzy przede wszystkim wybrali zupełnie inną trasę. Nie tą komercyjną, najbardziej popularną Camino Frances, lecz drogę ze słonecznej i gorącej Andaluzji, by przez północne mgliste chłodniejsze regiony dojść do tego wymarzonego miejsca, do Santiago de Compostella.

Autorzy Camino de la Plata postawili na podstawową wiedzę na temat samej trasy, jej celu, ale także rewelacyjnie oddają klimat i przedstawiają ciekawe zwyczaje hiszpańskie.Daria i Wojciech opisują jednak przede wszystkim swoje przygody na trasie, między słowami dając czytelnikom mniejsze czy większe rady. Barwnie opiszą nie tylko krajobrazy czy ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, ale także mniej czy bardziej ciekawe spotkania na trasie.

W Camino de la Plata jest także miejsce na zadumę, rozpływanie się w błogich...

Onilom | 2017-07-18
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Cudownie opisany świat młodych wędrowców w pielgrzymce swojego życia.
Dodatkowo szata graficzna i ciekawa narracja sprawiają, że książkę dosłownie się połyka. Jedna z lepszych książek podróżniczych, jakie mi było dane przeczytać.

Aneta | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Jeśli ktoś czytał Sokolików to będzie książką zawiedziony.
Jeśli ktoś był na innym camino i się szykuje na via de la Plata ... to tez będzie książką zawiedziony.

Marianna Muchówna | 2018-06-02
Mariusz | 2018-05-15