Paryż explore! guide light

Okładka książki Paryż explore! guide light Marta Kielczewska-Konopka
Okładka książki Paryż explore! guide light
Marta Kielczewska-Konopka Wydawnictwo: Expressmap Polska Sp. z o.o. Seria: explore! guide light turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
explore! guide light
Expressmap Polska Sp. z o.o.
2019-01-01
2019-01-01
przewodnik Paryż zwiedzanie zabytki mapy

Dynamika podróżowania zmieniła się w ciągu ostatnich dziesięcioleci dość dramatycznie. Zagraniczne wypady nie są już niczym niezwykłym, są w zasięgu praktycznie każdego, a odwiedzanie różnych zakątków świata nigdy wcześniej nie było tak szybkie i wygodne. Podróżnicy, zwiedzający świat na własną rękę, ale i zwykli turyści wyjeżdżający w zorganizowanych grupach, sięgają po różne źródła informacji pozwalające nabyć podstawową wiedzę. I tu pojawia się problem przewodników turystycznych w klasycznej, książkowej formie.

Przepływ informacji, szybka ich dezaktualizacja, ale także dostęp do internetu w smartphonie to największe zagrożenia, z którymi muszą mierzyć się twórcy papierowych przewodników turystycznych. Nie wspominając już o miejscu w naszej walizce jakie przewodnik niestety zajmuje. Wybierając się do Paryża zabrałem ze sobą dwa przewodniki, w tym "Paryż explore! guide light", zupełnie jakbym informacji zawartych w tych publikacjach nie mógł szybko "wygooglować". Na miejscu okazało się, że przewodniki, owszem, dobrze mi służą do zaplanowania zwiedzania czy przeczytania kilku zwięzłych zdań na temat obiektu kolejnego paryskiego spaceru, ale zupełnie nie nadążają za zmianami, jakie mają miejsce w miejskiej tkance. Nieaktualne fotografie to najmniejszy problem.

Zamieszczanie informacji na temat cen biletów czy godzin zwiedzania często okazywało się mylące i zupełnie nieaktualne. Oczywiście mam świadomość, że należy zabierać ze sobą najbardziej aktualne publikacje (ten przewodnik wydany został w tym roku więc całkiem świeżutki) lecz i on nie nadążał za zmianami zachodzącymi tak szybko i dynamicznie. "Paryż explore! guide light" to bardzo mały przewodnik, zawierający jedynie szczątkowe informacje, sygnalizujący pewne kwestie - takie absolutne minimum, telegraficzny skrót. Jest pomocny, ale dla mnie okazał się całkowicie niewystarczający i cieszę się, że miałem ze sobą jeszcze inny.

Dodaj cytat z książki Paryż explore! guide light