rozwińzwiń

Herta Müller. Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo

Okładka książki Herta Müller. Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo Herta Müller
Okładka książki Herta Müller. Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo
Herta Müller Wydawnictwo: MOCAK sztuka
295 str. 4 godz. 55 min.
Kategoria:
sztuka
Wydawnictwo:
MOCAK
Data wydania:
2019-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-01
Liczba stron:
295
Czas czytania
4 godz. 55 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365851246
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Mistrzowie opowieści. O kobiecie. Od Virginii Woolf do Agnieszki Szpili Chimamanda Ngozi Adichie, Margaret Atwood, Ingeborg Bachmann, Lucia Berlin, Dino Buzzati, Radka Denemarková, Tove Jansson, Han Kang, Selma Lagerlöf, Clarice Lispector, Sándor Márai, Herta Müller, Charlotte Perkins Gilman, Edgar Allan Poe, Cora Sandel, Agnieszka Szpila, Ludmiła Ulicka, Virginia Woolf, Marguerite Yourcenar, Oksana Zabużko
Ocena 7,0
Mistrzowie opo... Chimamanda Ngozi Ad...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 10 (46) / październik 2021 Anna Alboth, Wojciech Bonowicz, Karol Grygoruk, Eliza Kącka, Katarzyna Kazimierowska, Zuzanna Kowalczyk, Siergiej Lebiediew, Karolina Lewestam, Ania Morawiec, Herta Müller, Urszula Pieczek, Mateusz Roesler, Ewa Stusińska, Beata Szady, Lisa Taddeo, Anna Tatarska, Aleksandra Warecka, Marcin Wicha
Ocena 6,7
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Wojcie...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 01-02/2014 (510-511) Johannes Bobrowski, Erika Burkart, Elfriede Gerstl, Durs Grünbein, Wolfgang Hilbig, Peter Huchel, Elfriede Jelinek, Sarah Kirsch, Karl Krolow, Michael Krüger, Christoph Meckel, Herta Müller, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Thomas Rosenlöcher, Evelyn Schlag, Wendelin Schmidt-Dengler, Peter Turrini
Ocena 10,0
Literatura na ... Johannes Bobrowski,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1103
407

Na półkach:

Kolaże jednej z moich ukochanych noblistek rumuńskiego pochodzenia. W uzasadnieniu nagrody przedstawiono ją jako autorkę, która „łącząc intensywność poezji i szczerość prozy, przedstawia świat wykorzenionych.”

I jej kolaże, obok jej ukochanych przeze mnie esejów, są tego kolejnym dowodem. Znajdziemy tu też skrawek rozmowy z autorką na temat jej procesu twórczego kolaży.

„-Czy są takie słowa, których zawsze szukasz?

-Są słowa, które wycinam zawsze, i takie, których nie wycinam nigdy. W ostatnich latach wielkim tematem, który mnie też zajmuje jest ucieczka. Także dlatego, że w Rumunii ucieczka zawsze była aktualnym tematem. Ilu ludzi uciekło, jak wielu ludzi zmarło podczas ucieczki, nikt nigdy nie badał. Słowo „Flucht” (ucieczka) wycinam zawsze.

W fabryce, w której pracowałam w Rumunii, co parę tygodni ktoś przestawał się pojawiać. Wyjechał, przekroczył granicę, ale nigdzie nie dojechał, prawdopodobnie został zastrzelony na granicy. Nigdy więcej niczego się o tej osobie nie słyszało. Po prostu już jej nie było. Wszystkie te wspomnienia naturalnie wracają, kiedy dziś słucham o uchodźcach z Syrii.”

Kolaże jednej z moich ukochanych noblistek rumuńskiego pochodzenia. W uzasadnieniu nagrody przedstawiono ją jako autorkę, która „łącząc intensywność poezji i szczerość prozy, przedstawia świat wykorzenionych.”

I jej kolaże, obok jej ukochanych przeze mnie esejów, są tego kolejnym dowodem. Znajdziemy tu też skrawek rozmowy z autorką na temat jej procesu twórczego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
788
341

Na półkach:

Szkoda, że tak krótki wywiad z autorką.

Szkoda, że tak krótki wywiad z autorką.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    18
  • Przeczytane
    3
  • Posiadam
    2
  • Literatura niemiecka
    2
  • Czytam noblistki
    1
  • Z autografem
    1
  • Niemcy
    1
  • *Moja biblioteczka*
    1
  • Liberatura i okolice
    1
  • Literatura rumuńska
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także