System leczenia dietą bezśluzową

Okładka książki System leczenia dietą bezśluzową Arnold Ehret
Okładka książki System leczenia dietą bezśluzową
Arnold Ehret Wydawnictwo: Wydawnictwo AST Seria: Klasyka uzdrawiania zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Zuzanna Kaszkur
leczenie dieta zdrowie

Ciekawa pozycja.

Ciekawa pozycja.

na początek może być; imponujące jest to, jak wielką wiedzę można było posiąść już 100 lat temu, czytając takie książki o naprawianiu zdrowia w naturalny sposób; autor trochę butny i arogancki, trzeba lubić taki styl, ale trzeba przyznać, że jak na tamte lata, miał wiedzę; oczywiście wiele kwestii wspomnianych w książce trzeba uaktualnić, ale z grubsza Ehret miał sporo racji; polecam początkującym weganom i wegetarianom;

Bardzo ciekawa pozycja, obala wiele mitów dotyczących prawidłowego odżywiania, a trzeba wspomnieć, że od publikacji trochę już minęło. Nie jestem witarianką ani frutarianką, ale wiele rad dotyczących jedzenia wezmę sobie do serca, a może i uda mi się przeprowadzić parę krótkich postów. ;)
Książkę zaliczam do jednej z tych, które coś zmieniły w moim światopoglądzie, stąd ocena 9/10.

W 1931 O.H. Wartburg zdobył Nagrodę Nobla za odkrycie, że metabolizm guzów uzależniony jest od spożycia glukozy. Kiedy spożywamy cukier lub białą mąkę - poziom glukozy we krwi gwałtownie rośnie, ponieważ organizm uwalnia dawkę insuliny pozwalając glukozie wyniknąć do komórek. Wydzielaniu insuliny towarzyszy wydzielanie IGF którego zadaniem jest stymulowanie wzrost komórek. Insulina i IGF sprawiają że komórki rosną, ale też podsycaja procesy zapalne. Bezśluzowo ~= bez cukru.
Lista z bezśluzowymi pokarmami pokrywa się w dużej mierze z listami produkow z niskim indeksem glikemicznym i listami produktów antynowotworowych. Teoria o śluzie, uważam nie jest poprawna, ale praktyka tak! Ehret starał się brzmieć naukowo, ale naukowy nie był. Ale jego praktyczne doświadczenia są prawdziwe - wierzę, że doświadczył właśnie tego co opisuje. Książka zawiera dużo spostrzeżeń z praktyki które może warto poznać jeśli chcemy sami w tą stronę na sobie eksperymentować albo zmotywować się do zmiany diety i jedzenia mniej. Ehret też dużo eksperymentował z postami i w swoich książkach zawart dużo informacji na teamat jak bezpiecznie pościć.

Bardzo dobra pozycja, mimo że powstała niemal 100 lat temu.

Rzuca ciekawe światło na możliwą przyczynę wielu chorób.

Bardzo dobra pozycja, mimo że powstała niemal 100 lat temu.

Rzuca ciekawe światło na możliwą przyczynę wielu chorób.

Niesamowita książka mówiąc prostym językiem jak dojść do zdrowia, którego prawdopodobnie nigdy nie byliśmy w stanie zaznać. Czego powodem jest wpływ naszej cywilizacji na nas co raz to szybszy sposób odżywiania.
Polecam każdemu kto chce odzyskać utracone zdrowie, jakim tym zdrowym którzy chcą się poczuć tak jak nigdy dotąd.

To szczęście mieć ta pozycje w swojej bibliotece i szczęście żeby końcu ta bezcenna pozycja została przetłumaczona na rodzimy język.

POLECAM

To szczęście mieć ta pozycje w swojej bibliotece...

Każdy komu zależy na swoim zdrowiu i robi coś z tym, koniecznie musi sięgnąć po książkę która w pigułce podaje nam odpowiedzi na wiele pytań związanych z naszym organizmem i dbaniem o nie. Trafiałem już na pozycje tego autora ale jeszcze nigdy w języku polskim. Teraz mamy okazję w prosty sposób zadbać o własne zdrowie bez konieczności eksperymentowania na sobie lecz wykorzystując wiedzę zdobytą przez Arnolda Ehreta już dziesiątki lat temu. A co dla nas jeszcze ważne książki w języku angielskim, niemieckim czy każdym innym są droższe niż pozycja proponowana nam przez wydawnictwo AST. Polecam!!!

• Zdrowie
  • Przeczytane w 2020
  • Health
  • Książka z biblioteki
  • Wiedza

Dodaj cytat z książki System leczenia dietą bezśluzową