Heartstopper: Volume Three

Okładka książki Heartstopper: Volume Three Alice Oseman
Okładka książki Heartstopper: Volume Three
Alice Oseman Wydawnictwo: Hodder Children's Books Cykl: Heartstopper (tom 3) komiksy
komiksy
Heartstopper (tom 3)
Heartstopper: Volume Three
Hodder Children's Books
2020-02-06
2020-02-06
romans lgbtq powieść młodzieżowa komiks

Komiksy nie są dla mnie bo nie interesują mnie aż tak bardzo ale ten był uroczy i wciągający przeczytałam w mniej niż godzinę idealne dla młodych czytelników, (opinia jest dla mnie tak jak we wszystkich 5 tomach)

znacznie lepsze dialogi, a podróż do Paryża była świetna!

znacznie lepsze dialogi, a podróż do Paryża była świetna!

Pierwsze 2 tomy były nawet okej, ciekawe i łatwo je się czytało, ale ten tom mnie okropnie zniechęcił do dalszego czytania. Charlie robi sobie kolekcje problemów, których z każdym tomem przybywa. Śmierdzi wattpadem mimo iż jest to komiks. Bohaterowie są mdli, a relacja między nimi nudna i również po prostu mdła XD
Nie podoba mi się już ten komiks niestety

Nie podoba mi się już ten komiks niestety

Historia jest przesłodka, ukazanie podejście nastolatków do podważonych emocji oraz relacji. Jak narazie najlepsza część.

Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Bardzo polecam.

Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Bardzo polecam.

Tak jak w przypadku poprzednich tomów, tak i ten bardzo mi się podoba. 😍 Ponownie poruszone zostały ważne tematy, o których nieczęsto się mówi. Nie napiszę jakie, żeby nie zdradzać zawartości książki, ale są one przedstawione bardzo dobrze. 🥺 Dają nam do myślenia i ukazują sytuacje, które właściwie mogą się dziać wśród nas, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. 🫤 Historia Charliego i Nicka trafia do mojego serca za każdym razem, gdy po nią sięgnę. Cieszę się, że miałem możliwość poznania dalszych losów tej dwójki, ale także ich bliskich, w tym tomie byli ukazani nieco dokładniej. Czytając, mieliśmy możliwość poznać ich lepiej.

Naprawdę ładny komiks, nie mam mu wiele do zarzucenia, po prostu jest w porządku. Porusza ważne tematy w sposób delikatny i subtelny, a przy tym szybko się go czyta. Jednak nie zaskoczył mnie niczym na tyle, w pozytywny sposób, abym mogła ocenić go wyżej. Tym razem zwróciłam większą uwagę na kreskę, która odniosłam wrażenie, że była nieco mniej starannie wykonana niż w poprzednich częściach. Najbardziej podobało mi rozwinięcie wątków pobocznych postaci a najmniej-zdecydowanie zbyt wiele lukru i przesłodzone sceny, które po pewnym czasie zaczęły się robić monotonne i nudne.

Brawo za poruszenie ważnej kwestii coming outu, że nie zawsze jest łatwy i że nie ma przymusu tego robić i co ważne, że coming outów w życiu jest wiele, a nie jeden na całe życie, jak niektórzy myślą.
Brawo za wspomnienie o problemach z odżywianiem się i samookaleczaniem.
Jeśli chodzi o fabułę, to czytając kibicuje się parze głównych bohaterów. Podobała mi się bardzo wzajemna troska o siebie nawzajem Nicka i Charliego. Tak powinno być, czyż nie. Dialogi bym nieco wzbogacił i rozbudował, lektura tego komiksu była jednak przyjemnością. Traktuje go jako komfort-książkę, która jest umilaczem czasu. Nawet jak momentami to wszystko jest może zbyt iddyliczne to pozycja ta może stanowić moim zdaniem dobry początek dyskusji i wówczas można na spokojnie powiedzieć, że w życiu bywa różnie i czasem znacznie bardziej pod górkę niż tu ukazano.
Dostrzegam tu potencjał terapeutyczny. Pozostawia ciepło w sercu.
Szczególnie ważne, że takie publikacje ukazują się w Polsce, w której to przez długich kilka lat szczuto na określone grupy społeczne, w tym osoby queerowe i odbierano im człowieczeństwo.

Brawo za wspomnienie o problemach z odżywianiem się i samookaleczaniem.

Moja ulubiona część. Kochamm :)

Moja ulubiona część. Kochamm :)

Dobry komiks

Dobry komiks