9 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
NovaeRes

Małe przyjemności mają wielką moc. Spontaniczne wyjście do kina, pyszny obiad w gronie przyjaciół, długa wieczorna kąpiel czy kilka stron ulubionej książki potrafią wygłuszyć złe emocje i skutecznie poprawić nastrój. Jeżeli lubicie opowieści, które nie przytłaczają formą, inspirują optymistycznym przesłaniem i wywołują szczery uśmiech – sięgnijcie po tom „Ludzie potrafią latać”. Znajdziecie...

Małe przyjemności mają wielką moc.
Znajdziecie tu dziesięć historii, czasem nieprawdopodobnych i szalonych, czasem na pozór zupełnie zwyczajnych, które udowadniają, że życie bywa całkiem znośne, a każdą porażkę da się przekuć w początek czegoś pozytywnego. Może w tym pomóc znaleziony na plaży plecak, nieoczekiwane spotkanie w wirtualnym świecie, zaskakujący finał sportowej rywalizacji czy… różowy aligator, który ukazuje się tylko wybranym!

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Wierszowane_Recenzje | 2019-09-04
Przeczytana: 01 września 2019

"Ludzie potrafią latać" to zbiór dziesięciu opowiadań różnych autorów. Każda to osobna i wyjątkowa historia, i każdą wyśmienicie się czyta. No, może z wyjątkiem tytułowej  opowiastki, która nie za bardzo przypadła mi do gustu.

Ta antologia to historie napisane w sposób humorystyczny, lecz z morałami. Dowiecie się z nich, między innymi, co działo się pewnego dnia u Nataszy Figiel, dlaczego Lidka zatęskniła za Dominikiem i Bieszczadami, o co pokłóciły się dawno temu przyjaciółki - Weronika i Iza, skąd wziął się różowy kolor u aligatora, czy Jabłuszko i jeż kolczasty tworzą zgraną parę, co wspólnego miał cygan z pechem Tomasza, a także, że nie warto zapominać o rocznicy.

Te krótkie powieści uświadamiają, że czasem warto wyjrzeć poza czubek własnego nosa i otworzyć się na ludzi, by dostrzec szczęście,  które u jednych czeka nad morzem, w  Kołobrzegu, spakowane w plecak, a u innych zaaklimatyzowało się na przyjęciu urodzinowym, bądź we wspólnym łożu małżeńskim. Od czasu do czasu...

wiooletka13 | 2019-09-03
Na półkach: Przeczytane, ☆ 2019 ☆
Przeczytana: 03 września 2019

Czy ludzie potrafią latać ? Z pozoru może wydawać się to nam głupie, albo kojarzyć się z samolotami. Ale czy ludzie są w stanie unosić się nad ziemią i fruwać o własnych skrzydłach ?
Mam przed sobą barwną okładkę usłaną motylami. Kojarzą się jak najbardziej z lataniem, ale i z motylami w brzuchu, które budzą się kiedy się zakochamy, albo kiedy jesteśmy szczęśliwi i unosimy się tysiąc metrów nad ziemią.
I właśnie tutaj analogia radosnych opowiadań nawiązuje do momentów w których ludzie są szczęśliwi. Czasem na szczęście musimy czekać bardzo długo i właśnie ono przychodzi cichutko, kiedy tego się najmniej spodziewamy w cichy, ponury, deszczowy dzień.
Dziesięć opowiadań polskich autorów, którzy w różny sposób prezentują swoją wizję szczęścia. Opowieści są różne. Od śmiesznych do tych romantycznych. Pośród tej dziesiątki znalazłam swoich trzech ulubieńców, Pewnie jesteście ciekawi, które to opowiadania. Już śpieszę z odpowiedzią. „Jeden dzień Nataszy Figiel”, „Słodkie robaczywi”...

Patronaty tygodnia (09-15.09.2019)

Choć w premierach tego tygodnia znajduje się nowa powieść Stephena Kinga, na którą czeka wielu czytelników, to pozostałe książki nie ustępują jej pola. Wśród różnorodnych propozycji wydawców znajdziemy opowieści o skomplikowanych związkach i niełatwych relacjach rodzinnych, książkę analizującą zagadnienie klasycznej męskiej elegancji oraz literaturę faktu na temat emocji odczuwanych przez zwierzęta.