Studnie piekieł

The wells of hell
powieść, potwór, śmierć, zbrodnia
horror
Marcin

W studniach położonych niedaleko miasteczka New Milford w Connecticut pojawia się woda o dziwnym zapachu i żółtozielonkawym zabarwieniu. Okazuje się, że zawiera nieznane nauce mikroorganizmy. Pod ich wpływem ciało człowieka ulega budzącym grozę przeobrażeniom - pokrywa się sztywnym pancerzem złożonym z rybich łusek. Małżeństwo Bodine'ów, którzy pierwsi natrafili na niezwykłą wodę, znika w zagadkowych okolicznościach, w okolicy dochodzi do przerażających zbrodni.

Matrel | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Moje uczucia do Studni Piekieł są bardzo mieszane, po przeczytaniu opisu książki wydała mi się ciekawa i wciągająca lecz teraz teraz mój punkt widzenia trochę się zmienił.

zacznijmy od początku 2 pierwsze rozdziały oceniam na plus lecz wraz z rozwojem fabuły miałem ochotę zrezygnować z czytania, dopiero końcówka trochę bardziej mnie zmotywowała na ukończenie książki.

- pomysł o skażonej wodzie bardzo mi się podobał

- wytłumaczenie skąd ona się wzięła był bardziej naciągany niż struny w gitarze,

- zaczerpnięcie pomysłu od H. P. Lovecrafta na zło z którym boryka się bohater spoko ale Connecticut i trójkąt bermudzki w którym znajduje się zatopiona Atlantyda to nie jest to samo miejsce

- dowcipy o Shelly'm oraz jego rola na plus

- finałowy sposób na zgładzenie bestii też na plus
(choć bałem się że Masterton zakończy książkę w dość nie prawdopodobny i dziwny sposób jak to bywa czasem)

podsumowując książka jest przeciętna jak na twórczość pisarza

(gdybym miał Studnie jakoś...

dona | 2011-04-25
Na półkach: Przeczytane, Horror

Książka nie jest zła, czyta się lekko i szybko, jest kilka śmiesznych scen. Warto przeczytać.

słoneczko | 2016-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Książka jak na Mastertona bardzo przeciętna.
Pomysł na fabułę całkiem ciekawy.
Zakończenie też niczego sobie.
Jednak całość taka sobie.
Nawet jako fan Mastertona trochę się zawiodłem.

HolyDio | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Studnie piekieł do wybitnych dzieł literatury grozy na pewno nie należą. Zabierając się do lektury nie spodziewałem się jednak, że będzie aż tak źle. Książka opowiada straszliwie naiwną historię a do tego niesamowicie naciąganą i momentami absurdalną. Kto bliżej jest zaznajomiony z twórczością pisarza na pewno już zauważył schematy, którymi Masterton często się posługuje, więc poplątanie tematów chrześcijańskich z indiańskimi bóstwami nie może dziwić. Zaskakuje za to zupełny brak klimatu, który to zwykle dominuje w powieściach tegoż autora. Opisom morderstw również brakuje, tego charakterystycznego dla Mastertona makabrycznego przerysowania. Zakończenie mające wprowadzić element moralizatorstwa powoduje tylko przykry uśmiech politowania. Książka zupełnie bezbarwna i nijaka, która pomimo obiecujących pierwszych kilkudziesięciu stron całkowicie rozczarowuje.

Marcin Krzus | 2014-08-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pomysł na książkę był ciekawy, nawet bardzo, zarażona studnia, infekcja, morderstwa, początek książki, muszę przyznać trzymał poziom, rozwinięcie było słabsze a zakończenie już w ogóle naciągane. Właśnie pod tym względem nie przepadam za dziełami Mastertona, nie potrafi trzymać poziomu książki, tylko zaniża go z rozdziału na rozdział.

Podsumowywując oczekiwałem ciekawej powieści grozy, trzymającej w napięciu, dostałem książkę którą przeczytałem bez większych emocji, zero strachu czy napięcia, momentami mnie rozbawiała, np. wtedy kiedy wstawił ejakulującego szatana do podziemnej jaskini, do dziś się zastanawiam o czym Graham myślał w tym momencie. Książka moim zdaniem przeciętna.

Myosotis | 2014-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie była najgorsza, jednak budziła we mnie strach tylko gdy czytałam ją po północy.
Podobał mi się pomysł skażonej wody, diabła żyjącego pod ziemią, ale ludzio-kraby byli dziwni no i za mało jak na Mastertona kontaktów międzyludzkich...

rukia66 | 2011-08-04

mam sentyment do tej książki bardzo ciekawa

kahlan77 xxx | 2012-01-07
Przeczytana: 26 maja 2016

na poczatku fajna koncówka zryta

123tomek | 2014-10-08
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Nie jest to wybitne dzieło Mastertona ale książkę czyta się przyjemnie chociaż brak w niej stałych elementów autora czyli krwawych masakr i odrobiny erotyki. Początek ciekawy, potem kilka naciąganych posunięć bohaterów i zakończenie, które wbrew opinii innych uważam za całkiem przyzwoite.

Dori | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobrze napisana z fajnie rozgrywającym się scenariuszem. Szybkość zdarzeń przeplatających się w książce ułatwia jej czytanie. Zakończenie...no cóż spodziewałam się innego :D Ale ogólnie do strawienia i szybkiego skonsumowania :)