The Magos

Okładka książki The Magos Dan Abnett
Okładka książki The Magos
Dan Abnett Wydawnictwo: Black Library Cykl: Eisenhorn (tom 6.8) Seria: Czarna Biblioteka fantasy, science fiction
Eisenhorn (tom 6.8)
Czarna Biblioteka
Black Library
2018-03-06
2018-03-06
Warhammer 40k

Okładka książki Bezprawie: Wojna o bydło, Z prochu w proch Dan Abnett, Phil Winslade
Bezprawie: Woj... Dan Abnett, Phil Wi...
Okładka książki Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Lee
Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Le...

Początkowo sprawia wrażenie losowego zbioru opowiadań.

Z czasem obecność poszczególnych historii spina się w jeden wątek.

Początkowo sprawia wrażenie losowego zbioru opowiadań.

Z czasem obecność poszczególnych historii spina się w jeden wątek.

Genialna konkluzja cyklu o inkwizytorze Eisenhornie. Książka spaja nie tylko wszystkie poprzednie części, ale wydane niezależnie opowiadania, w jeden wątek, przedstawiając postać Eisenhorna jako człowieka z krwi i kości. Zakończenie wgniata w fotel.

Magos Velntin Drusher ponownie zostaję zwerbowany na niebezpieczną przygodę, przez swoją starą znajomą szeryf Macks. Tym razem nowymi towarzyszami Magosa zostaję ekipa słynnego inkwizytora Gregora Eisenhorna wraz z nim samym. Udają się na planetę Geudrun ( chyba, już zapomniałem ;) ) na akcję znalezienia śladów zaginionej informatorki Gregora, która miała śledzić heretyków związanych z grupą Cognita'e która proadzi "Żołty Król" jak nazywa go Eisenhorn. Ślady są bardzo nikłe, a tu w pomocy rozwikłania zagadki pojawia się Magos. Znajdują ukrytą w lesie tajną placówkę ukrytą za zasłoną innego wymiaru, a drogę do niej może odnaleść tylko ten co za język starożytny "Enuncia". Po dostaniu się do środka grupa zostaję rozdzielona i walczy o przetrwanie przeciw dowódcy placówki gościa o imieniu Gobleka i jego ludziom. Magoś znajduję dawnego innego Magosa medica'e Dravena Sarka, który był trzymany w klatce i przeszedł coś w rodzaju prania mózgu i mógł używać tajemnej siły, która napędzała tajemnicze urządzenie zwanę Loom, które tworzyło straszne kreatury z innego wymiaru. Po zdradzie którą była savant Eisenhorna, drużyna stara się odnaleźć pozostałych. Gregor odkrywa prawdę na temat zdrajczyni i dowiaduję się o planach heretyków zabijając ją przy użyciu swojego umysłu. Pózniej gregor zostaję schwytany przez Goblekę, gdy postanowił rozdzielić się z "przyjaciółmi". Zostaję nu wstrzyknięta miktsura , która otrzymał również Draven Sark i przez tą miksturę doznaję masę wizji ze swymi zmarłymi towarzyszami, a od Swej dawnej ukochanej Alizabeth Bequin dowiaduję się, że musi odnaleźć jej córkę na świcie, gdzie ukrywa się rzekomo "Żółty Król" czyli świecie pyłu. Eisenhorn otrzymuję podobną moc do tej co Sark. Kiedy po udanej próbie ucieczki ekipię udaję się zebrać żywych tzn. Magos, Macks, interogator Vorriet i najemnik Nayl zanjdują uwięźionego Eisenhorna w klatce gdzie spowija go mocne światło i zachowuję się jak szaleniec i nie chcąc, aby go uwolniono. Dopiero Magoś przemawia mu to rozsądku i sowim działaniem znajduję sposób do wydostania go z magicznej klatki. Ekipa ucieka, gdy placówkę obejmują wielkie płomienie, ale na drodzę pojawia się ogarnięty przez demona już zmieniony Magos Sark. Dochodzi do walki Eisenhorna z nim na moc, która obaj otrzymali z wykorzystaniem tzw. Enuncii. Po walce w której demon nie został tak naprawdę pokonany, ale odesłany w pustkę, placówka znika w innym wymiarze, a nasi bohaterowie uciekają statkiem Gregora. Magos po całej przygodzie dostał możliwość dołączenia do ekipy Eisenhorna, ale odmówił i wrócił na swój stary świat z dala od niebezpieczeństw.

• Fantastyka, Science Fiction
  • Warhammer 40,000