Sześć Szybkich Strzałów

Okładka książki Sześć Szybkich Strzałów Tomasz Bartosiewicz
Okładka książki Sześć Szybkich Strzałów
Tomasz Bartosiewicz Wydawnictwo: wydano nakładem autora fantasy, science fiction
wydano nakładem autora
2019-06-27
2019-06-27

Czarujące

Czarujące

Zręcznie napisane i fajnie się czyta, ale... No właśnie, jest jedno "ale". Opowiadania są fajne tylko, gdy się nie myśli :)

Nie implikuję tutaj, że czytelnicy, którym się podobało to idioci! Wyłącznie to, że im dłużej zastanawiasz się nad pomysłami zawartymi w opowiadaniach, tym mniej trzymają się one kupy. Mają tyle dziur logicznych, co dobre sito, więc nawet ciężko było mi się jakoś przejąć czy zaniepokoić.

"Kliniki okultystycznej" nie wrzucam do worka z pozostałymi, bo nie aspirowała to realizmu w żadnym aspekcie. Ot, takie sympatyczne heheszki.

2062

I kolejna odsłona jednego z moich ulubionych polskich autorów, niestety, ciągle niezbyt znanego...

A SZKODA!

Ten tomik opowiadań jest następną petardą. Dla wyobraźni. Są tu takie pomysły, które rozpalają zmysły (rym niezamierzony, ale trafny!)

Bardzo mi odpowiada styl, atmosfera, która tutaj jest różna, no i same historie. Niektóre króciutkie - za króciutkie, niektóre długie - ale i tak za krótkie. Wszystkie świetne, pozostawiające niedosyt.

To mój klimat i mój flow!

Autor - dziękuję!

Spis treści:

1. Gabinet osobliwości.

A co, jeśli miałbyś okazję wejść do gabinetu rodem z American Horror Story? Uwierzyłbyś? Czy pozostałbyś sceptykiem? Jednodniowa wizyta w przedsionku... piekła?

Krótkie, ale mocne.

2. Tak mi się czasem śniło.

A co, gdybyś był prorokiem? Prorokiem własnej przyszłości? I nieważne, że tylko w snach? Uwierzyłbyś?

Najsmutniejsze ze zbioru.

3. Podatek od nieśmiertelności.

A co, gdybyś znał datę swojej śmierci? Pomijając mały haczyk - datę niedokładną, określającą jedynie dzień i miesiąc, ale nie rok? Uwierzyłbyś?

To opowiadanie i ten pomysł jest REWELACYJNY! Strasznie mi podziałało na wyobraźnię. Jest w nieoczywisty sposób mega creepy i wywołuje podskórne napięcie.

4. Rutyna.

A co, jeśli nie mógłbyś wyjść z domu? Już nigdy? Gdyby wyjścia pilnowała... ciemność? Czy przywykłbyś do sytuacji?

To moje najmniej ulubione opowiadanie, bo choć czuć grozę, to jednak interpretacja przerosła mój intelekt - dzięki autor za podpowiedź! XD

5. Diabeł z pudełka.

A co, jeśli dostałbyś drugą szansę? Czy skorzystałbyś z niej? Czy wybór dalszego życia zawsze jest oczywisty? Skorzystałbyś?

To jest wisienka na torcie. Cudowne opowiadanie, bardzo BARDZO ciepłe, optymistyczne, chwilami niepokojące. Pomysł wymiata! Moje ulubione w tym zbiorze.

6. Klinika okultystyczna.

A co, jeśli egzorcyzmy mogą być sposobem na biznes? Jeśli słynna Regan z Egzorcysty nie była ofiarą, tylko... chętną? Jeśli opętanie to forma... terapii odchudzającej? Jeśli demon to tylko "pasożytnicza forma astralna", na którą przepisuje się antybiotyk? Uwierzyłbyś? :)

Najzabawniejsze, lekkie, czytane z uśmiechem.

POLECAM CAŁOŚĆ!!!!

A SZKODA!

• Brak audio
  • Science fiction
  • Nieskończone święto wyobraźni

Dodaj cytat z książki Sześć Szybkich Strzałów