Zemsta trzech eks

Okładka książki Zemsta trzech eks Jo Jakeman
Okładka książki Zemsta trzech eks
Jo Jakeman Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Stick and Stones (The Exes' Revenge)
Prószyński i S-ka
2019-07-23
2019-07-23
Alina Siewior-Kuś
Alina Siewior-Kuś

Przyjemna lektura na wieczór. Trochę ciągnęło się momentami przez opisy ktore uwielbiam, ale książka byla dobra, a najlepiej opisuje ja stwierdzenie, poprawna. Brakowało jej tego czegoś, by dostala więcej punktow.

Podoba mi się przemiana głównej bohaterki, to jak z zahukanej, niepewnej siebie i wiecznie wystraszonej na kartach powieści zmienia się w kobietę która bierze los w swoje ręce.

Świetny kryminał! Inny niż wszystkie. Czytało mi się naprawdę dobrze aż szkoda że to już koniec. I szczerze w ogóle nie spodziewałam się tam niczego. Nie miałam bladego pojęcia co tam się stanie do samego końca. Jak najbardziej polecam!

Najpierw myślałam, że to będzie zabawna historyjka. Łatwa, lekka i przyjemna. Zabawnie było na początku, później stawało się coraz bardziej gorzko.
Ciekawa pozycja, skomplikowane ludzkie losy i historia tego, jak łatwo jest nam uzależnić się od drugiego człowieka. Albo raczej od swojego wyobrażenia o nim. Byłam ciekawa jak to się zakończy, a przemiana, jaką przeszły trzy główne bohaterki napawa optymizmem. Ciekawa pozycja.

Taki sobie thriller, a raczej bardziej obyczajówka. Do przeczytania na raz, ale bez fajerwerków...
Przeciętna historia.

Przeciętna historia.

Przemoc domowa... Nie zawsze fizyczna. Czasem systematyczne pogrążanie poczucia wartości dewastuje bardziej niż ciosy. Z czasem może się wymknąć spod kontroli nie tylko sprawcy, ale i ofiarom. Powieść dość mocna, ale przemyca mnóstwo ważnej treści. Chciałabym żeby jak najwięcej osób mogło powiedzieć, że przerysowana. Wiem jednak, że wiele spotka w niej siebie.

Dla mnie porażka. Wszystko przrwidywalne i tak naprawde nic się nie dzieję. Szkoda czasu. Miałam nadzieję na coś mocnego. Tak naprawdę tytuł powinien nosić nazwę "Zemsta mojego EX" 😂😂

Książka nie jest zła. On Pan i władca i 3 kobiety jego życia. Każda z nich ma bolesne przeżycia z nim.Bardzo mi spodobał finał tej historii. Karma zawsze wraca.

Historia jest ciekawa, czyta się ją szybko, dużo się dzieje i w zasadzie to dość lekka pozycja. To moje klimaty, choć główną rolę miał tutaj wątek psychologiczny, to znajdziemy też odrobinę thrillera. Choć ja osobiście nie odczuwałam żadnych emocji, czy dreszczyku. Szybko się rozkręca i nabiera tempa. Ale najbardziej nie podobało mi się to, że zaczynając czytać znamy już finał historii, i gdyby nie to, ta pozycja byłaby o wiele ciekawsza, ten dreszczyk i emocje mogłyby wystąpić u czytelnika dużo razy. Nie powiem, że książka jest całkowicie przewidywalna, ale coś na pewno dało się przewidzieć, stąd ocena będzie nieco mniejsza. Szkoda, bo potencjal i pomysl były naprawdę dobre. Ale dało się mnie zaskoczyć, mamy suspens i nieoczekiwany zwrot akcji. Książkę oceniam pozytywnie, jest dobra. Obraz psychologiczny trzech eks dobrze pokazany, ale tez nie na tyle by im wspolczuc czy nawet kibicować. Przeczytajcie ale nie oczekujcie fajerwerków.

Wybrałam tę ksiażkę do recenzji z kilku powodów. Po pierwsze jest to debiut autorki, a ja bardzo lubię poznawać nowych pisarzy. Po drugie lubię thrillery, dreszczyk emocji i sądząc po opisie na okładce miałam go tutaj dostać, opis zapowiadał zdecydowanie ciekawą lekturę.

I niestety zawiodłam się...

Czterdziestoletnia Imogen właśnie rozwodzi się ze swoim despotycznym, agresywnym, sprawującym nad nią ogromną kontrolę mężem Phillipem. Rozwód nie jest łatwy, a do tego mężczyzna grozi zabraniem matce ich 6-letniego syna, każe jej się wyprowadzić z domu i wciąż prubuje ją zastraszyć i ośmieszyć. Niespodziewania Imogen zaczyna współpracować z wcześniejszą byłą żoną Phillipa oraz z jego teraźniejszą dziewczyną, które też mają za sobą okropne przeżycia będące skutkiem życia u boku tego mężczyzny. Teraz pragną tylko zemsty. Do czego jednak mogą się posunąć? Jak daleko zaprowadzi ich potrzeba odegrania się za wszystkie doznane krzywdy?

Tak się ciekawie zapowiadało. Liczyłam na krwistą zemstę, buchające emocje, iskry. W końcu jak trzy tłamszone i znieważane kobuety spotkają się w jednym celu to musi być ostro prawda? Otóż nie... Główne bohaterki chcą się ześcić ale nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać, są przerażone jak dzieci we mgle a jednocześnie naiwne jak szczeniaczki. Wystarczy im coś obiecać, szepnąć dwa słowa i już miękną. Ależ mnie to drażniło. Pomysł na fabułę powieści autorka miała znakomity, ale powinna pociągnąć to wszystko bardziej dramatycznie, ponieważ wiało nudą. Oczywiście są zaskakujące momenty, wychodzące na jaw fakty z przeszłości, delikatne momenty niepokoju i niebezpieczeństwa ale to za mało. Całość okraszona opisami, wspomnieniami z przeszłości, analizą terażniejszośći jest rozwleczona, a skakanie z wątku na wątek sprawia, że czytelnik delikatnie się gubi. Plusem jest jednak to, że powieść jest lekka i czyta się ją zdecydowanie szybko.
Książka napisana jest w nieco innym stylu niż te, które miałam okazję ostatnio czytać. Pierwsze rozdziały są z teraźniejszośći, a wkolejnych cofamy się w przeszłość. Powoduje to, że czytelnik już na początku lektury doskonale wie co się stało, zastanawia się jedynie jak do tego doszło. I to pytanie JAK sprawia, że mimo, iż książka nie porywa w stu procentach to jest nieodkładalska i trzeba doczytać ją do końca. To jest bardzo interesujące, ale świadczy tylko o tym, iż nie jest to powieść całkowicie spisana na straty. Mam nadzieję, że kolejna powieść autorki będzie trochę bardziej dopracowana. Szczerze to bardzo na to liczę i sięgnę po taką z pewnością, aby się przekonać o ewentualnym rozwoju pisarki.

Zemsta trzech eks spodoba się osobom lubiącym thrillery skupiające się na psychice bohaterów, relacjach międzyludzkich. Fani mocniejszych akcji i szybszego bicia serce pewnie znajdą coś innego. Wybór zostawiam wam, czy jest to lektura dla was ponieważ akurat wam może się ten styl i fabuła spodobać bardzo.

I niestety zawiodłam się...

Czterdziestoletnia Imogen właśnie rozwodzi się ze swoim despotycznym,...

• Przeczytane 2019

Jo Jakeman Zemsta trzech eks Zobacz więcej