Dead Broke

Dead Broke
Edgard
2018-10-01
2018-10-01

To już moja druga książka z serii "Angielski kryminał z ćwiczeniami" wydawnictwa Edgard. "Dead in the water" co prawda podobało mi się nieco bardziej niż "Dead broke", ale historia, mimo wszystko okazała się na tyle wciągająca, że udało mi się dobrnąć do jej końca.

Powieści o tematyce kryminalnej zawsze należały do moich ulubionych i zapewne dlatego mam w stosunku do nich trochę wyższe wymagania. Z drugiej strony jednak ta cieniutka książeczka ma bardziej uczyć niż bawić (no przynajmniej w moim przypadku tak to właśnie wyglądało). Jeśli ktoś liczy na porywające zwroty akcji, nietypowe metody dokonywania zbrodni i tony walających się trupów... dosyć mocno się rozczaruje. O ile opowieść sama w sobie nie była zła, tak zakończenie uważam za niedopracowane. Liczyłam na znacznie więcej. "Dead broke", jak dla mnie jest po prostu ciut wdzięczniejszą wersją klasycznego czytania ze zrozumieniem i zeszytu ćwiczeń. Największym plusem z pewnością jest spora liczba nowych słów, które udało mi się poznać dzięki tej pozycji. Jeśli kogoś nudzą fiszki to polecam spróbować. Może taka metoda nauki bardziej przypadnie Wam do gustu.

Czy zdecyduję się jeszcze na coś z tej serii?

Chyba raczej nie. Wydaje mi się, że większą przyjemność sprawiłoby mi przeczytanie w oryginale utworów innych autorów. Na mojej półce czeka już "A Study in Scarlet" (w dodatku pozbawione ćwiczeń😂, opcja mniej przerażająca dla rasowych prokrastynatorów😅) o przygodach Sherlocka Holmesa. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości skrobnę Wam coś na ten temat.

No to plum!
Wasza Złota Rybka;)

Historia rzeczywiście wciąga ;) Przyjemna nauka angielskiego, polecam.

Historia rzeczywiście wciąga ;) Przyjemna nauka angielskiego, polecam.

• Angielski
  • *** 📦📚🎁