Mały Książę

Tobiasz

źródło okładki: zdjęcie własne

kropka75 | 2019-09-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

Przeczytałam tę książkę, żeby zrozumieć o co chodzi z tym zachwytem nią.

Nie zrozumiałam.
Nic w niej nie ma. Ani sensu, ani logiki, ani ciekawej historii.
Męcząca filozofia, to wszystko.

To jest lektura dla dzieci? W podstawówce? Serio?

Wojciech | 2019-08-26

Ponadczasowa,

Romko | 2019-08-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Przyznam się, znam tę książkę na pamięć, prawie. Mimo to wciąż ją czytam, zawsze jest pod ręką, jak lekarstwo na każdą chorobę.

Zebra | 2019-08-22
Przeczytana: sierpień 2019

Po raz kolejny ją przeczytałam. Lektura, którą najbardziej lubią moi uczniowie (jak ja kiedyś). Książka o rozprawianiu się z dzieciństwem, inicjacja w świat dorosłości - po jej przeczytaniu nie ma już powrotu do ,,dziecinności", ale ten etap kończymy w piękny sposób, silniejsi i świadomi. Książka idealna między 11 a 16 rokiem życia. Jeśli przeczyta się ją dużo wcześniej lub później - traci urok.

ZuzBook | 2019-08-21
Przeczytana: 21 lipca 2019

Wspaniała książka, która urzeczywistnia przrmyślenia dzieci o traktowaniu ich z politowaniem.

Kacper Majewski | 2019-08-13
Przeczytana: 2019 rok

Wróciłem po paru latach wnioski mam takie: książka troche za złożona dla dzieci, może troche za mało dla dorosłych,jest tu sporo mądrych myśli, ale nie przesadzajmy że to NAJINTELGIENTNIEJSZA RZECZ JAKĄ STWORZYŁA LUDZKOŚĆ jak niektórzy twierdzą.

Kajak37 | 2019-07-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książkę przeczytałam 20lat temu i do dziś nie mogę się z nią rozstać. Teraz czyta ją moja córka ;)

Justinek | 2019-07-25
Przeczytana: 20 lipca 2019

Jaka piękna fatamorgana!

Książka piękna i ulotna niczym fatamorgana właśnie. Ponadczasowa. I taka malutka.
Właśnie zaskoczyłam samą siebie, jak króciutkie jest to dzieło - a przecież zapada w pamięć na lata. Dziś już nikt by tego nie wydał, dziś książka musi mieć 700 stron i ważyć 1,5 kg.

Martyna | 2019-07-17
Przeczytana: 04 lipca 2019

Książka, którą uwielbia czytać się wielokrotnie.
Ostatni raz sięgałam do niej jako nastolatka. Cieszę się, że niedawno zrobiłam to znów <3

Camilla | 2019-07-13

Mały książę, bajka przedstawiająca świat dziecka, jego rozumowanie oraz przeciwległy świat dorosłych. Książka pokazuje nam że dzieci mają mimo swojego wieku tak rozwinięty mózg że w wielu sprawach dostrzegają coś więcej jak dorośli np. w rysunkach. Natomiast sytuacja z tureckim astronomem ujawnia jak bardzo ludzie oceniają po wyglądzie, odczuwa się wręcz że dorośli to prostacy, żyjący w świecie z którym liczby ( pieniądz) są najważniejsze. Podsumowując, książka ukazuję całą prawdę na temat dorosłości 'zepsutej' życiem i codziennymi sprawami oraz otwiera oczy na to jak te sprawy przysłaniają nam spojrzenie na świat w porównaniu do dzieci otwartych na codzienność. Za każdym razem płynie jakieś inne przesłanie i myślę że to jest najpiękniejsze w tej bajce :)