Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska
Wydawnictwo: Otwarte
Hashimoto
zdrowie, medycyna
Lovovic

Zapowiedź Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto. Przepisy i plany żywieniowe, które pozwolą ci odzyskać kontrolę nad zdrowiem tarczycy - Izabella Wentz | okładkaOtwarte Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto. Przepisy i plany żywieniowe, które pozwolą ci odzyskać kontrolę nad zdrowiem tarczycy Izabella Wentz Broszurowa ze skrzydełkamiWydanie: pierwszePierwsze wydanie: 2019-04-22ISBN:...

Zapowiedź
Izabella Wentz
Broszurowa ze skrzydełkamiWydanie: pierwszePierwsze wydanie: 2019-04-22ISBN: 978-83-7515-575-4 Wydawnictwo: OtwarteFormat: 165x235mmCena katalogowa: 44,90 złTłumaczenie: Agnieszka Sobolewska Rok wydania: 2019 44,90 zł 33,68 zł
Powiadom

W sprzedaży od 2019-04-15.
Zapisz Opis
Autoimmunologiczna choroba tarczycy może być efektem infekcji, niedoboru składników odżywczych i jedzenia żywności wywołującej stany zapalne. Rozwiązaniem jest przekonanie naszego układu odpornościowego, że jesteśmy bezpieczni. W swojej najnowszej książce Izabella Wentz podpowiada, jak to zrobić za pomocą właściwej diety.

Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto jest przyjaznym przewodnikiem dla osób, które chcą mieć kontrolę nad własnym zdrowiem. Dowiesz się z niej między innymi:
- jak dobrać strategię odżywiania odpowiednią dla osób chorujących na hashimoto,
- jak powinna wyglądać dieta w okresie remisji,
- co wprowadzić do codziennych posiłków, a co wykluczyć.

Książka zawiera też przepisy na zdrowe i proste dania zakorzenione w polskiej tradycji.

Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto jest kolejną książką Izabelli Wentz, cenionego eksperta i autorytetu w dziedzinie eliminowania objawów choroby Hashimoto. Autorka, chorująca od wielu lat na hashimoto, swoją karierę zawodową poświęciła poszukiwaniu skutecznej drogi do remisji. Jej poradnik zawiera wiele wskazówek, przepisów i planów żywieniowych, które wspomogą pacjentów w radzeniu sobie z objawami. Polecam!

Justyna Salamonowicz-Gustaw
prezes Polskiego Stowarzyszenia Hashimoto, założycielka firmy Kod Równowagi

źródło opisu: Empik.pl

źródło okładki: Empik.pl

książek: 2007
Monka | 2019-06-09
Przeczytana: 17 maja 2019

"Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto" to "przyjazny przewodnik" dla wszystkich, którzy chcieliby mieć odrobinę kontroli nad własnym zdrowiem. "Zawiera wiele wskazówek, przepisów i planów żywieniowych, które wspomagają pacjentów w radzeniu sobie z objawami" Hashimoto. Polecam!
Cała recenzja na blogu :-)

Na wiosnę większość z nas ma plan by żyć zdrowiej. Nic chyba też nie sprzyja temu bardziej. Słońce, więcej ruchu, dostęp do świeżych, lokalnych warzyw... Zdrowy tryb życia jest szczególnie ważny dla cierpiących na hashimoto. Poprzednia publikacja tej autorki znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany mojego zdrowia i życia o czym informuję czytelników z tylnej okładki prezentowanej Wam dziś książki. Znajdziecie w niej to, czego brakowało mi w poprzedniej, mianowicie plan posiłków i przepisy na dające zdrowie i moc a przede wszystkim pyszne dania. Polecam tę pozycję nie tylko zmagającym się z chorobami tarczycy ale również tym, którzy chcą o te zdrowie zadbać.

kochamciemojezycie.blogspot.com

Inesoksiazkach | 2019-04-30

Podczas ostatniej wizyty w mojej pani ginekolog przy okazji robienia usg piersi "przeleciała też", jak sama to określiła, głowicą przez moją tarczycę. Niezbyt spodobał jej się wygląd gruczołu i poleciła mi zrobienie badań krwi w kierunku Hashimoto.
Badania wykazały lekki stan zapalny, ale muszę jeszcze ten wynik skonsultować z endokrynologiem. Jeszcze trochę to potrwa, bo sami wiecie jakie są kolejki na NFZ. 🙈

I wtedy jak z nieba spadła mi możliwość przeczytania i zrecenzowania najnowszej książki Izabelli Wentz pt. "Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto."
Jak głosi podtytuł zawiera ona przepisy i plany żywieniowe, które pozwolą odzyskać kontrolę nad zdrowiem tarczycy.
Ale nie tylko.
W pierwszej części autorka przybliża nam tę chorobę, daje wskazówki jakie badania należy zrobić w celu prawidłowego jej zdiagnozowania oraz podaje przykłady wpływu żywności na przebieg Hashimoto.
Popiera te wywody licznymi badaniami, w tym własnymi, które przeprowadzane były wśród pacjentów...

Małgorzata | 2019-04-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Choroby tarczycy są epidemią naszych czasów. Co raz częściej problem z tym narządem mają nawet małe dzieci. To powinno dać nam, dorosłym do myślenia. Na szczęście świadomość społeczeństwa na temat funkcjonowania naszego organizmu oraz wpływu przetworzonej żywności na nasze zdrowie, jest co raz większa. Dzięki takim książkom, jak „Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto” autorstwa Izabelli Wentz, możemy dowiedzieć się, jak rozpoznać choroby tarczycy oraz, jak poprawić funkcjonowanie tego organu.
Autorka wydała już trzeci bestseller, a wszystko to dlatego, że sama zmagała się z hashimoto, i wie, jak ciężko jest tą chorobę zdiagnozować (jej zajęło to 10 lat) oraz jak trudna i wyboista jest droga do osiągnięcia wyczekiwanej remisji.
Istnieje wiele negatywnych czynników, które mogą powodować zaburzenia pracy tarczycy. Może to być infekcja, niedobór składników odżywczych czy spożywanie jedzenia, które nas uczula, bądź którego nie tolerujemy. Autorka podsuwa nam rozwiązanie, proponuje...

aneta_taka | 2019-04-20
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Książka "Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto" to kompendium wiedzy dotyczącej tego schorzenia. To książka napisana przez farmaceutkę, czyli osobę która wie, że substancje wprowadzane do organizmu: "mogą mieć istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie" i posiadającą stosowne wykształcenie w tym kierunku. To książka, która powstała dla zwyczajnych ludzi, którym zależy na tym by dostarczać organizmowi to, co niezbędne i najlepsze przy minimum wysiłku, a zarazem pomóc sobie w walce o zdrowie. 🍃Mamy tutaj i opis schorzenia, jego przyczyny, objawy, rozpoznawanie i standardy leczenia, plan żywieniowy, ale i garść porad w jaki sposób przejść na odpowiednią dietę. Proste przepisy, okraszone zostały pięknymi zdjęciami potraw.🍃 Zauważyliście, że w momencie uwolnienia niektórych zawodów sporo mamy samozwańczych wykonawców: taksówkarzy, trenerów, dietetyków, ba a nawet przewodników górskich? Kiedyś uczono się długo, praktykowano pod okiem specjalistów jeszcze dłużej, a dzisiaj wystarczy...