Religie w kulturze popularnej Japonii

Okładka książki Religie w kulturze popularnej Japonii Iwona Kordzińska-Nawrocka, Agnieszka Kozyra
Okładka książki Religie w kulturze popularnej Japonii
Iwona Kordzińska-NawrockaAgnieszka Kozyra Wydawnictwo: Japonica popularnonaukowa
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Japonica
Data wydania:
2019-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-02-01
Język:
polski
Tagi:
Japonia popkultura religia kultura Japonii
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Japonia w perspektywie transkulturalnej Iwona Kordzińska-Nawrocka, Agnieszka Kozyra
Ocena 5,5
Japonia w pers... Iwona Kordzińska-Na...
Okładka książki W poszukiwaniu tożsamości kulturowej Japonii Iwona Kordzińska-Nawrocka, Agnieszka Kozyra
Ocena 7,0
W poszukiwaniu... Iwona Kordzińska-Na...
Okładka książki Tradycja w kulturze popularnej Japonii Iwona Kordzińska-Nawrocka, Agnieszka Kozyra
Ocena 5,3
Tradycja w kul... Iwona Kordzińska-Na...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
691
4

Na półkach: , , , ,

bardzo ciekawa pozycja, jednak spokojnie mogłaby mieć wspólny wstęp teoretyczny, ponieważ mnóstwo definicji i wyjaśnień powtarza się w kolejnych artykułach. Przeszkadzały mi literówki, błędy w odmianie (kogo czego "inuyashy", nie "inuyashi" - tego sie nawet nie da wymówić!),skakanie miedzy transkrypcjami (jeśli wszedzie piszemy sylabę w romanizacji "shi", po co nagle zmieniać w jednym słowie na "si"?). W artykule o Naruto rozdziały mangi są opisywane jako "odcinki", co wprowadza zamieszanie, bo odcinki to mają anime, a mangi rozdziały, nawet jesli te rozdziały były publikowane po jednym co tydzień w czasopiśmie (jak niejedna książka swego czasu również). Szczególnie podobała mi się pierwsza część autorstwa Agnieszki Kozyry, oraz dwa ostatnie teksty o złotych wieku chrześcijaństwa i Himiko. Pozycja godna polecenia.

bardzo ciekawa pozycja, jednak spokojnie mogłaby mieć wspólny wstęp teoretyczny, ponieważ mnóstwo definicji i wyjaśnień powtarza się w kolejnych artykułach. Przeszkadzały mi literówki, błędy w odmianie (kogo czego "inuyashy", nie "inuyashi" - tego sie nawet nie da wymówić!),skakanie miedzy transkrypcjami (jeśli wszedzie piszemy sylabę w romanizacji "shi", po co nagle...

więcej Pokaż mimo to

avatar
149
60

Na półkach:

Bardzo ciekawa pozycja, aczkolwiek to chyba nie jest do końca to czego oczekiwałam. Przede wszystkim książka jest zbiorem artykułów. Na początku mamy artykuły pani Kozyra, które są wstępem metodologicznych do książki i nakreślają nam obraz religii w Japonii, co było bardzo interesujące. Spokojnie mogłyby to być nieco dłuższe. Następnie mamy artykuły na konkretne tematy, którymi są tytuły rozdziałów. I tu już bywa różnie. Nie wiem czy autorzy pisali przedstawione artykuły stricte dla niniejszej książki, czy były one gdzieś wcześniej publikowane, ale ewidentnie nie wiedzieli co piszą inni. Na przykład, gdy pojawiało się coś o Amaterasu czy Susanoo od razu wpadało krótkie wyjaśnienie, kto to jest, jaką ma historię; nie ważne, że rozdział czy dwa wcześniej było o tym mówione. Również poziom poszczególnych artykuły były bardzo nierówny. Bywały interesujące i wnoszące dawkę wiedzy, ale bywały i takie, które w dużej mierze ograniczały się do przedstawienia streszczenia omawianego anime czy mangi. A właśnie, każdy przedstawiony w książce tytuł jest dobrze streszczony, czasami wręcz dokładnie opisany, także zaspojlerowany w całości, jakby ktoś go chciał później oglądać lub czytać.
Niestety ze względu na przyjętą formę książki składającą się z artykułów, bardzo często temat nie jest wyczerpany, ba często nie jest nawet rozwinięty. Powoduje to spory niedosyt i uczucie lekkiego rozczarowania.
Niemniej jeśli chodzi o pozytywy, na wyróżnienie zasługuje bogata bibliografia pod każdym artykułem i masa przypisów. W sam raz dla kogoś kto chce pogłębić zagadnienie. Wiadomo większość przytoczonych publikacji jest anglojęzyczna, ale zdarzają się też i pozycje po polsku. Oprócz tego, również używanie japońskiego nazewnictwa z tłumaczeniem obok, zasługuje na wyróżnienie. A także rozpisywanie znaków z tłumaczeniem poszczególnych składowych. Jest to bardzo ważna część, więc cieszę się, że nie została pominięta.

Na koniec podsumowując, książkę uważam za ciekawą. Nie była stratą czasu. Poszerzyła zakres wiedzy o tej tematyce i na pewno zachęciła do jej zagłębiania. Niestety nie jest to pozycja dla każdego. Osoba dopiero wchodząca w te zagadnienie raczej się pogubi, za to podejrzewam, że zaawansowana niewiele znajdzie dla siebie. Do tego uprzedzam, książka jest zbiorem artykułów powiązanych ze sobą jedynie tematyką.

Bardzo ciekawa pozycja, aczkolwiek to chyba nie jest do końca to czego oczekiwałam. Przede wszystkim książka jest zbiorem artykułów. Na początku mamy artykuły pani Kozyra, które są wstępem metodologicznych do książki i nakreślają nam obraz religii w Japonii, co było bardzo interesujące. Spokojnie mogłyby to być nieco dłuższe. Następnie mamy artykuły na konkretne tematy,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    36
  • Przeczytane
    8
  • Posiadam
    4
  • Japonia
    3
  • Chcę w prezencie
    2
  • Japonia
    2
  • Książki do kupienia
    1
  • Japonia (popularno-naukowe)
    1
  • Japońskie inspiracje
    1
  • 2020
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Religie w kulturze popularnej Japonii


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne