Miłość hetery

Okładka książki Miłość hetery Stefania Jagielnicka-Kamieniecka
Okładka książki Miłość hetery
Stefania Jagielnicka-Kamieniecka Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN powieść historyczna
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2018-12-12
Data 1. wyd. pol.:
2018-12-12
Język:
polski
ISBN:
9788395243417
Średnia ocen

9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
10
9

Na półkach:

Jak sam tytuł wskazuje książka jest romansem osadzonym w czasach, kiedy to Persowie toczyli zacięte wojny z Grekami. Jest to powieść historyczna, wielowątkowa traktująca m.in.o wielkim, wyniszczającym uczuciu pomiędzy heterą - Glaryfą, a wielkim wodzem grecckim Termistoklesem.
Już w Prologu dziewczyna jawi nam się jako niewinna istota, która wciąż nie może się otrząsnąć z niedawno przeżytej traumy. Jej ukochana wyspa Lesbos, na której się wychowała, została doszczętnie zniszczona i splądrowana przez perskich barbarzyńców. Mało tego, ta czternastoletnia dziewczyna była również przez nich uprowadzona. Pogrążona w rozpaczy, wciąż rozmyślała o tym, co straciła. Wszystkie te ideały dotychczas wpajane przez rodzinę, miały się nijak do tragicznej rzeczywistości, w której trup się słał gęsto.
Dzięki wielkiej religijności dziewczyny i niezachwianej wierze w potęgę Zeusa, udało się wraz z ojcem uciec z okrętu. Niestety mężczyzna zginął tragicznie ugodzony perską strzałą, zaś Glaryfa wyczerpana dopłynęła do Attyki. Jej losy potoczyły się tak, że wkrótce została jedną z najpiękniejszych greckich Heter. Niewinność, nieśmiałość i skromność ustąpiły miejsca wyrachowaniu, dumie, postawie roszczeniowej wobec innych i wobec życia.
Powieść obfituje w wiele erotycznych szczegółów dotyczących życia intymnego Greków. Nie były im obce kontakty homoseksualne czy pedofilskie ba...były one wyznacznikiem pewnego statusu społecznego. Również bohaterka rzucała się w wir erotycznych przygód, rozsmakowywała się w cielesnej rozkoszy.
Glaryfa miała wielu adoratorów, jednak prawdziwa miłość "przytrafiła" jej się znienacka.
Na jej nieszczęście zakochała się z wzajemnością w wielkim wodzu greckim - Termistoklesie.
Było to uczucie tragiczne, ponieważ jego bolesne skutki zaważyły na przyszłości bohaterów. W powieści autorka koncentruje się również na dwulicowości kapłanów. Ci, którzy powinni być wzorem wszelakich cnót, są tak naprawdę obrazem moralnego zepsucia. Dowiadujemy się jak wielką rolę już wtedy odgrywali oni w życiu politycznym i społecznym, jak wielkie piętno odciskali na psychice ludu. Myślę, że ten temat jest wciąż aktualny.
"Miłość Hetery" przedstawia bardzo plastyczny obraz życia społecznego i politycznego Greków. Dobrze skomponowane kreacje bohaterów, mnogość szczegółowych opisów, duża erudycja pisarki, pozwoliła mi bez wysiłku przenieść się w czasy wojen persko-greckich, a świetnie napisane wątki sensacyjne, potęgowały tylko zachwyt nad czytana lekturą. Zdecydowanie polecam!

Jak sam tytuł wskazuje książka jest romansem osadzonym w czasach, kiedy to Persowie toczyli zacięte wojny z Grekami. Jest to powieść historyczna, wielowątkowa traktująca m.in.o wielkim, wyniszczającym uczuciu pomiędzy heterą - Glaryfą, a wielkim wodzem grecckim Termistoklesem.
Już w Prologu dziewczyna jawi nam się jako niewinna istota, która wciąż nie może się otrząsnąć z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
5
5

Na półkach: ,

Czternastoletnia Glafyra starannie wychowana w bogatej rodzinie na dobrą żonę, ucieka z okrętu, na który porwali ją Persowie po zdewastowaniu jej rodzimej wyspy Lesbos. Udaje się jej dopłynąć do pola bitwy pod Maratonem, gdzie Grecy odnieśli zwycięstwo nad Persami. Dostaje się do obozu armii ateńskiej, gdzie zostaje oddana pod opiekę heter towarzyszących wodzom. Początkowo cnotliwa dziewczynka jest zgorszona. Jednak porównując niewolniczy los kobiet zamężnych z atrakcyjnym życiem wolnych, bogatych heter, wkrótce odczuwa dumę z przynależności do ich grona. Staje się najpiękniejszą, najbardziej pożądaną i najbogatszą z nich. Do czasu…
Następują niesamowite, dramatyczne wydarzenia, wciskające w fotel. Wstrząsająca opowieść. Najbardziej poruszyła mnie zbrodnicza wręcz rola kapłanów w ogłupianiu społeczeństwa. Wciąż jestem pod wrażeniem tych niezwykłych czasów, zwłaszcza romantycznej miłości hetery i wielkiego wodza. Ich tragicznych losów z powodu prześladowania przez jednego z najważniejszych kapłanów.

Czternastoletnia Glafyra starannie wychowana w bogatej rodzinie na dobrą żonę, ucieka z okrętu, na który porwali ją Persowie po zdewastowaniu jej rodzimej wyspy Lesbos. Udaje się jej dopłynąć do pola bitwy pod Maratonem, gdzie Grecy odnieśli zwycięstwo nad Persami. Dostaje się do obozu armii ateńskiej, gdzie zostaje oddana pod opiekę heter towarzyszących wodzom. Początkowo...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3
  • Posiadam
    2
  • Przeczytane
    2
  • Sprzedam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Miłość hetery


Podobne książki

Przeczytaj także