- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać356
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać23
- ArtykułyTworzyć poza rozsądkiem. Przypadek Francisa Forda CoppoliAdam Horowski1
Stefania Jagielnicka-Kamieniecka
Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: „Neue Westfälische” w Minden, „Rhein-Neckar-Zeitung” w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech „Nasze Słowo“. Pod koniec roku 2002 ukazał się jej tomik poezji, zatytułowany „Leichter als Atem” (Lżejsza niż oddech),po czym reportaże pod tytułem „Wege zum Erfolg”(Drogi do sukcesu) i „Wege zur Erfüllung” (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia zatytułowane „Sprung über den Abgrund” (Skok nad przepaścią). Wydano również jej książki napisane w języku polskim: dwie powieści — „Sen“ i „Wielki Manipulator“, wspomnienia „Skok nad przepaścią“ oraz dwa tomiki wierszy.
Po przeniesieniu się do Wiednia zaczęła publikować książki na polskim rynku wydawniczym. Do tej pory ukazało się już dwadzieścia jej powieści. W roku 2012 zdobyła główną nagrodę w konkursie wydawnictwa „Astrum” na powieść za książkę „W żelaznym uścisku”.
Strona autorska:
https://www.facebook.com/sjagielnicka/https://www.facebook.com/sjagielnicka/
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Powiązane treści
Popularne cytaty autora
W krótkim czasie staliśmy się nierozłączną parą. Była to moja pierwsza miłość. Pomogła mi wtopić się w nową rzeczywistość.
Sądziłam,że jest to jedna z najpiękniejszych form miłości i nie ma absolutnie nic wspólnego z nazizmem… To tragiczne – nie mieć prawa do dum...
Sądziłam,że jest to jedna z najpiękniejszych form miłości i nie ma absolutnie nic wspólnego z nazizmem… To tragiczne – nie mieć prawa do dumy narodowej z powodu zbrodniczego szaleńca, który w iście szatański sposób zniewolił i sterroryzował cały naród. Tak uważałam… Odnosiłam wrażenie, że… za pozorną obojętnością Niemców kryje się nieuświadamiana rozpacz, że w głębi duszy wciąż nie są w stanie wybaczyć sobie nazistowskiej przeszłości, że wciąż jeszcze nie potrafią strawić owego niewyobrażalnego upokorzenia i klęski. Ekscesy neonazistów czyniły na mnie również wrażenie aktów rozpaczy…
2 osoby to lubiąW przekazach katolickich mistyków znajdujemy owo rozpalające serce miłością uczucie piękna, dobra i prawdy, uczucie czy też poczucie a nie w...
W przekazach katolickich mistyków znajdujemy owo rozpalające serce miłością uczucie piękna, dobra i prawdy, uczucie czy też poczucie a nie wyobrażenie. Kontemplowanie Jezusa przenosi zawsze w jakimś stopniu na poziom uczuć. Doświadcza się wówczas owego smaku duchowego, który przychodzi wraz z miłością… Doznania te pochodzą z Bożej rzeczywistości – nieskończonej, nierozpoznawalnej i niewyobrażalnej.
2 osoby to lubią