Planetarium. Muzeum kosmosu

Wydawnictwo: Dwie Siostry
9 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Planetarium. Welcome to the Museum
Róża_Bzowa

Efektowny album wielkiego formatu, w którym zmieścił się (prawie) cały wszechświat. Witajcie w Muzeum Kosmosu! Znajdziecie tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Obejrzycie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak z mgławic rodzą się gwiazdy, dowiecie się, czym są czarne dziury, poznacie początki wszechświata. Zajrzyjcie do Planetarium, by...

Zajrzyjcie do Planetarium, by odkryć kosmos i jego tajemnice.

Ilustracje Chris Wormell.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-planetarium.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-planetarium.html

Instagram zaczytana.mama_books
„Planetarium” Muzeum Kosmosu Autor Raman Prinja, ilustracje Chris Wormell, tłumaczenie Jeremi K. Ochab, Kategoria wiekowa 7+ Wydawnictwo Dwie Siostry
To prawdziwa perełka, nowość od wydawnictwa Dwie Siostry. Książka przykuwa uwagę od pierwszej strony do ostatniej. Intrygujący, sentymentalny wstęp, w którym autor książki rozbudza pragnienie odkrywania nieznanego, wprowadza czytelnika w stan fascynacji tym, co znajduje się poza Ziemią. Styl pisania przyciąga wyważeniem między naukową zwięzłością i poetyckimi opisami. Każda z ilustracji została tutaj dokładnie opisana. Jest to pozycja uniwersalna i ponadczasowa, zainteresuje czytelników, w różnym wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Książka została napisana zrozumiałym dla każdego językiem, znajdziemy tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Poznamy i zobaczymy jak wyglądają planety, komety i księżyce. Dowiemy się jak rodzą się gwiazdy i czym są czarne dziury....

Przeczytana: 2019 rok
lili | 2019-03-19