Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness

Okładka książki Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness Eline Snel
Eline Snel Wydawnictwo: CoJaNaTo poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Werkboek Stilzitten als een Kikker
CoJaNaTo
2018-01-01
2018-01-01
Blanka Łyszkowska
dzieci mindfulness spokój uważność

"Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness" - książka przepełniona aktywnościami rozwijającymi i wspierającymi uważność, którymi dzieli się z nami... Żabka. To ona towarzyszy nam przez całą książkę i dzieli się z nami cennymi wskazówkami.

"Uważność" to ostatnio bardzo popularna fraza. Czym tak właściwie jest? Zadania, gry, opowiadania, medytacje i zabawy w tej książce uczą tego jak zwolnić, a nawet zatrzymać się po to, by rozejrzeć się wokół, poczuć, usłyszeć, dotknąć, powąchać, zasmakować, zajrzeć w głąb siebie i innych, zaakceptować to, co się dzieje obok i wewnątrz nas, odnalezienie spokoju, równowagi, dostrzeżenie tego, co dobre i piękne wokół, w nas i w innych... Ponadto rozbudzą w nas empatię, poczucie wdzięczności i życzliwości, bo naprawdę niewiele trzeba, by wywołać uśmiech u drugiego człowieka i radosne ciepło w naszym sercu. Poznamy również techniki wspierające oswojenie i akceptację własnych uczuć i emocji takimi, jakie są, bez oceniania i dociekania - nasze złości, radości, zmartwienia, lęki i miłość...

Aż korciło mnie, by chwycić kredki i nożyczki i wypełniać zadania. Na okładce określono przedział wiekowy dzieci, dla których książka jest dedykowana. Ja natomiast uważam, że górna granica jest tutaj zbędna, bo nawet jako dorosła osoba z przyjemnością poddawałam się refleksjom, jakie wzbudzała we mnie ta lektura na wielu etapach. Niesiona ogromnym entuzjazmem, zaprosiłam moje przedszkolaki do udziału w jednej medytacji. Efekty zobaczycie na jednym ze zdjęć - moje maluszki świetnie sobie poradziły.

Uważność to w pewnym sensie życie w zgodzie ze sobą, innymi ludźmi, naturą i splotami wydarzeń, na które nie mamy większego wpływu.

To książka aktywizująca, zbiór praktycznych ćwiczeń, dokładnie 100 stron praktykowania i zabawy wspólnie z dziećmi🤩. Ucząca przez zabawę ciekawości świata, pogody ducha, medytacji. Nazywana "przewodnikiem" pomagającym odkryć sekrety szczęścia☺️.

Zadania w których: wycinamy, gramy, kolorujemy, rysujemy, naklejamy.
To masaże, tworzenie: biblioteki dźwięków, drzewa życzeń, kociołka umysłu🥰.

Prowadzi nas tytułowa 🐸.
Z nią ćwiczymy mięsień uwagi, zaczynając od oddychania, kończąc na kolorowaniu pięknej mandali.
Poznajemy nasze ciało, które jest naszym przyjacielem. Obserwujemy je w ruchu (świetne ćwiczenia jogi, do których dołączone są nagrania z MP3 do pobrania 🥰). Spróbujemy je zatrzymać, stosując "przycisk pauzy" w sytuacjach kiedy:
🐸 Nie możemy przestać czegoś robić, mimo że ktoś nas o to prosi.
🐸Zbyt długo gramy na tablecie. 🐸kiedy myśli krążą wokół jakiegoś problemu,
🐸Czujemy zdenerwowanie albo kłócimy się z kimś.

Doświadczymy zmysłami🥰. Poćwiczymy razem, patrząc na siebie oczami. Zobaczymy się wzajemnie. Niezwykle doświadczenie💝!

Dotkniemy własnych dłoni, żeby poczuć ich ciepło, dostrzec zmarszczki (lub ich brak😉). Upieczemy pyszne ciasteczka i przygotujemy waniliowy shake😋.
Wąchanie octu,powietrza, jabłka, kartek, rodziców, chleba i wielu innych zaskakujących zapachów🫣😁.

Skupimy się na swoim wnętrzu, myślach i emocjach. Nauczymy się je rozpoznawać odczuwać i akceptować🫶.
Pobawimy się naszą wyobraźnią, poznamy marzenia, stworzymy to, czego pragniemy.
Doświadczymy przyjemności płynącej z życzliwości🤗.

Zadania w których: wycinamy, gramy, kolorujemy, rysujemy, naklejamy.
To masaże, tworzenie: biblioteki dźwięków, drzewa życzeń,...

Pięknie ilustrowana, mądra i zabawna książka dla najmłodszych. Wiele cennych praktyk, historii, gier dla dzieci i ich rodzin. Warto!

Praktyczne ćwiczenia dla dzieci na uważność i koncentrację, cenne i pomocne.

Praktyczne ćwiczenia dla dzieci na uważność i koncentrację, cenne i pomocne.

fenomenalna pozycja dla całej rodziny!!!

fenomenalna pozycja dla całej rodziny!!!

Pozycja tej samej autorki, co uważność i spokój żabki, tym razem kierowana konkretnie do dzieci. taki jakby "zeszyt ćwiczeń" dla dziecka - coś do przeczytania, coś do narysowania, zestawy ćwiczeń, nagrania do posłuchania. dużo dobrych myśli dzięki niej można mieć :)

• Psychologia
  • Biblioteczka domowa