Uważność i spokój żabki

Okładka książki Uważność i spokój żabki
Eline Snel Wydawnictwo: CoJaNaTo poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Stilzitten als een kikker
CoJaNaTo
2015-12-01
2015-12-01
Matylda Falkiewicz
Mindfulness uważność medytacja MBSR

Całkiem przyjemna książeczka. Najbardziej przydatne są tu nagrania do medytacji i ćwiczeń oddechowych dla dzieci. Wiele dzieci chętnie i z uwagą je wykorzystuje.

Lekko napisana, krótka książka wprowadzająca do idei "mindfullness" oraz prezentująca proste ćwiczenia oddechowe. Niektóre nawet zaczęłam stosować:)

Świetna książka dla rodziców, nauczycieli, wychowawców, psychologów, pedagogów... Dla wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci. Dla wszystkich, którzy wiedzą, że to relacja pomaga, a nie żadna technika. Dla tych, którzy chcą więcej spokoju dla siebie i dzieci. Uważność wytłumaczona najprostszym możliwym językiem. Bezcenne praktyki na nagraniach.

Trochę mnie rozczarowała ta książka. Szczególnie rozwlekaniem treści, która nic nie wniosła. Na szczęście znalazłam kilka pomysłów, które wykorzystałam w praktyce.

Nie cierpię książek, których treść można by zawrzeć na kilku stronach a są rozciągnięte, dzięki historyjkom opowiadającym o tym, jak bardzo pomogła komuś dana metoda.

Jednocześnie mojemu dziecku czasem pomaga ta metoda. Ja sama też stałam się bardziej uważna na to, gdzie w moim ciele pojawiają się emocje.

Muszę przyznać, że jest to dobre wprowadzenie do treningu uważności (dla dzieci). Ważne jest też to, że wraz z książką nabywamy dostęp do 11 nagrań zawierających proste ćwiczenia z uważności. Niestety treści tych nagrań nie ma w książce. Za to na końcu jest 10 pustych stron, wygląda więc na to, że mogę je sobie sama zapisać. Dziękuję wydawco!

Muszę przyznać, że jest to dobre wprowadzenie do treningu...

Książeczka o niczym, w zasadzie.

Zawiera dużo treści nic nie wnoszącej, powtarza, rzuca oczywistościami. W zasadzie mogłoby jej nie być.

Ale warto kupić, dla samej płyty. Płytę polecam.

Książeczka o niczym, w zasadzie.

Ale warto kupić, dla samej płyty. Płytę polecam.

absolutnie genialna w swojej prostocie, książka dla każdego!
czerpie z niej garściami, bo inaczej się nie da

absolutnie genialna w swojej prostocie, książka dla każdego!
czerpie z niej garściami, bo inaczej się nie da

To książki, które mają za zadanie pomóc rodzicom w tym, by nasze pociechy były skoncentrowane, uważne oraz świadome swych uczuć. To wszystko można osiągnąć dzięki metodzie Mindfulness, swego rodzaju medytacji. Jest ona bardzo popularna na zachodzie i została nawet wprowadzona do szkół. Trening Mindfulness ma być dla dziecka wyciszeniem, wyłączeniem się z gonitwy myśli a totalnym skupieniem się na tym, co tu i teraz, na swoim oddechu, ciele, swych uczuciach i pragnieniach. W dzisiejszych czasach dzieci są zabiegane, mają często nadmiar dodatkowych zajęć, nauki w szkole i stale porównywane z innymi, mają niskie poczucie własnej wartości. Żyjemy w czasach, gdzie każdy dąży do ideału, a każdą najmniejszą porażkę i najmniejsze potknięcie mocno przeżywa. Dzieci również to dotyczy, ponieważ nie do końca potrafią sobie poradzić z własnymi emocjami, zwłaszcza tymi trudnymi. Ta metoda i zawarte w niej proste ćwiczenia pomogą dziecku poczuć się człowiekiem wartościowym, skupionym. Panując nad swymi emocjami oraz bycie świadomym naszej aktualnej 'pogody ducha' sprawia, iż czujemy się spokojniejsi i skoncentrowani na sobie. Nie mylmy tego z egoizmem! Chodzi o nasze wewnętrzne "ja", o to, co w danej chwili przeżywamy. Pamiętajcie jednak, nic nie przychodzi łatwo, z dnia na dzień.
Książka dla rodziców to ogromna pomoc, otwarcie oczu na sprawy bardzo ważne dotyczące naszych pociech i sposób na zrozumienie trudnych emocji dzieci. Sama dowiedziałam się sporo ciekawych rzeczy oraz metod na wyciszenie mojego Łobuza. Do książki dołączona jest płyta CD z ćwiczeniami, które można wspólnie z dzieckiem wykonywać i się zrelaksować. Druga książka to zadania do wykonania dla dzieci w wieku 5-8 lat. Mają one na celu skupienie ich na swoim ciele, uczuciach i przede wszystkim na oddechu. Zadanka ćwiczą wyobraźnie dzieci, pozwalają oderwać się od niepotrzebnych w danym momencie myśli i stwarzają warunki, by skoncentrować się na pogodzie ducha i dążyć do szczęśliwszej dorosłości. Są zadania, gry, naklejki- to, co dzieci uwielbiają. Fantastyczne, bardzo pomocne pozycje. Polecamy! 🐸

po książkę sięgnęłam z polecenia znajomych, którzy wcześniej przepracowali ją ze swoimi dziećmi - i ze sobą.
książka pokazująca jak ze sobą pracować nad uważnością, jak pomóc dziecku (i sobie) znaleźć sposoby skupienia się i zatrzymania na chwilę.
Co ważne, nie narzuca przy tym żadnych wierzeń czy światopoglądów - co cenne jest.

Książka „Uważność i Spokój Żabki”
Autor Eline Snel
Wydawnictwo @wydawnictwo_cojanato
Książka dedykowana jest dla dzieci oraz rodziców, ale zdecydowanie nadaje się dla każdego, kto pragnie odbyć trening spostrzegania otaczającego świata z uważnością i spokojem Żabki. Tytułowa Żabka obserwuje ze spokojem, nie spieszy się z reakcjami, a szalonym pomysłom, tak samo jak pojawiającym się emocjom, daje chwilę przemyślenia i oddechu, aby mogły się STAĆ. Zaistnieć w całej swojej okazałości. Dać się poczuć. Spokój oddechu i uważne bycie "tu i teraz" pozwala na dostrzeżenie rzeczy takimi, jakie są, dzięki czemu reakcje stają się adekwatne do sytuacji. Bez zbędnych impulsów, agresywnych wybuchów, zadręczających myśli, czy nadmiernej euforii. Polecam wszystkim pracującym z dziećmi. Zawarte w książce oraz na płycie CD ćwiczenia doskonale nadają się do treningu emocjonalnego oraz zwiększania koncentracji uwagi dzieci od 5 do 12 roku życia. Książka dostarcza wiedzy na temat metod poprawy uważności oraz mówi o tym jak dziecko może poprawić koncentrację, uporządkować gonitwę myśli, rozumieć i odczuwać w ciele swoje emocje. Dzieci będą w stanie poradzić sobie z kłopotami ze snem, z tzw. złymi myślami oraz ze sprostaniem ogromnym wymaganiom stawianym im przez rodziców i nauczycieli, a także z małą wiarą w siebie i własne siły.
https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl ig

Książka „Uważność i Spokój Żabki”
Autor Eline Snel
Wydawnictwo @wydawnictwo_cojanato