Uważność i spokój żabki

Eline Snel Wydawnictwo: CoJaNaTo poradniki dla rodziców
Stilzitten als een kikker
Matylda Falkiewicz
CoJaNaTo
Mindfulness uważność medytacja MBSR
Stilzitten als een kikker
poradniki dla rodziców
Matylda Falkiewicz
Mindfulness uważność medytacja MBSR

Trochę mnie rozczarowała ta książka. Szczególnie rozwlekaniem treści, która nic nie wniosła. Na szczęście znalazłam kilka pomysłów, które wykorzystałam w praktyce.

Nie cierpię książek, których treść można by zawrzeć na kilku stronach a są rozciągnięte, dzięki historyjkom opowiadającym o tym, jak bardzo pomogła komuś dana metoda.

Jednocześnie mojemu dziecku czasem pomaga ta metoda. Ja sama też stałam się bardziej uważna na to, gdzie w moim ciele pojawiają się emocje.

Muszę przyznać, że jest to dobre wprowadzenie do treningu...

Książeczka o niczym, w zasadzie.

Zawiera dużo treści nic nie wnoszącej, powtarza, rzuca oczywistościami. W zasadzie mogłoby jej nie być.

Ale warto kupić, dla samej płyty. Płytę polecam.

absolutnie genialna w swojej prostocie, książka dla każdego!
czerpie z niej garściami, bo inaczej się nie da

To książki, które mają za zadanie pomóc rodzicom w tym, by nasze pociechy były skoncentrowane, uważne oraz świadome swych uczuć. To wszystko można osiągnąć dzięki metodzie Mindfulness, swego rodzaju medytacji. Jest ona bardzo popularna na zachodzie i została nawet wprowadzona do szkół. Trening Mindfulness ma być dla dziecka wyciszeniem, wyłączeniem się z gonitwy myśli a...

po książkę sięgnęłam z polecenia znajomych, którzy wcześniej przepracowali ją ze swoimi dziećmi - i ze sobą.
książka pokazująca jak ze sobą pracować nad uważnością, jak pomóc dziecku (i sobie) znaleźć sposoby skupienia się i zatrzymania na chwilę.
Co ważne, nie narzuca przy tym żadnych wierzeń czy światopoglądów - co cenne jest.

Książka „Uważność i Spokój Żabki”
Autor Eline Snel
Wydawnictwo @wydawnictwo_cojanato
Książka dedykowana jest dla dzieci oraz rodziców, ale zdecydowanie nadaje się dla każdego, kto pragnie odbyć trening spostrzegania otaczającego świata z uważnością i spokojem Żabki. Tytułowa Żabka obserwuje ze...

Bardzo się długo zastanawiałam nad wprowadzeniem ćwiczeń uwazności w mojej klasie...Aż do dnia, w którym sama pomyślałam że potrzebuje "przycisku pauzy". Okazało się to mega odkryciem! Dzieci uwielbiają "siedzieć jak żabka"! :) Nie spodziewałam się tego,że najbardziej ruchliwe i żywe dzieci w czasie tych kilku minutowych ćwiczeń będą w stanie skoncentrować się i nie dać się...

Polecam zestresowanym rodzicom i dzieciom w wieku przedszkolnym.

Bardzo fajna pozycja dla rodziców - przede wszystkim, żeby spojrzeć inaczej na świat dziecka, zwolnić, rozejrzeć się. Ćwiczenia można stosować w przedszkolu, szkole, domu wspólnie z dziećmi albo samemu :)

• 2019
  • Poradniki