Nie liż tej książki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kinderkulka
bakterie
popularnonaukowe

Genialnie prosta, zabawna, interaktywna książeczka obrazkowa, która wprowadza dzieci w niewidoczny gołym okiem świat mikrobów. Min jest mikrobem. Jest mały. Bardzo mały. Właściwie to jest tak strasznie mały, że potrzebujecie mikroskopu, aby go zobaczyć. Możecie jednak po prostu otworzyć tę książkę i zabrać go na wycieczkę w niezwykłe miejsca, których nigdy wcześniej nie widział – jak...

Min jest mikrobem.
Jest mały.
Bardzo mały.
Właściwie to jest tak strasznie mały, że potrzebujecie mikroskopu, aby go zobaczyć. Możecie jednak po prostu otworzyć tę książkę i zabrać go na wycieczkę w niezwykłe miejsca, których nigdy wcześniej nie widział – jak śnieżnobiałe szczyty waszych zębów albo dziki gąszcz pogniecionych koszulek.

źródło opisu: https://kinderkulka.pl/ksiazki/nie-liz-tej-ksiazki/

źródło okładki: https://kinderkulka.pl/ksiazki/nie-liz-tej-ksiazki/

ksiazkawprezencie | 2018-12-19

Liźnij wiedzy
Wiek 5+

Autorzy zabierają małego czytelnika na pierwszą wycieczkę do świata mikroorganizmów zamieszkujących ludzkie ciało umiejętnie wykorzystując najnowsze osiągnięcia zarówno techniki, jak i literatury dziecięcej.

Główny bohater książeczki to Min – mikrob należący do gatunku e.coli - to zdrobnienie, stosowane konsekwentnie do wszystkich nazw mikrożyjątek występujących w książce brzmi zdecydowanie lepiej niż "pałeczka okrężnicy" czy "paciorkowiec" ;-)

Czytaj dalej:

J_85 | 2019-03-20