83-7180-457-1
literatura faktu
Guinevere7

Bestseller - II miejsce na liście najlepiej sprzedających się w lutym 1999 roku (w księgarniach firmowych Prószyński i S-ka) książek. Jest to opowieść naocznego świadka i uczestnika prac nad ostatnią filmową - a pierwszą powieściową - częścią "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Autor pracował przy realizacji filmu od pierwszego do ostatniego klapsa, jako asystent reżysera, sporadycznie...

Jest to opowieść naocznego świadka i uczestnika prac nad ostatnią filmową - a pierwszą powieściową - częścią "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Autor pracował przy realizacji filmu od pierwszego do ostatniego klapsa, jako asystent reżysera, sporadycznie występując też w epizodach, dzięki czemu nic, co zdarzyło się na planie, nie umknęło jego uwadze. Skrupulatna, acz subiektywna opowieść przynosi barwny, obfitujący w opisy zdarzeń dramatycznych i komicznych, obraz życia ekipy filmowej, umożliwiając czytelnikowi poznanie kuchni największej produkcji polskiego kina ostatnich lat.

Ola | 2016-08-30
Przeczytana: 03 kwietnia 2009

Ciekawa książka opisująca kulisy filmu „Ogniem i mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmanna. Bogata w anegdoty z planu, dialogi członków ekipy, kulisy powstawania scen, charakteryzacji aktorów i codzienność na planie filmowym– czytając można odnieść wrażenie, że jest się członkiem grupy filmowców : )
Polecam każdemu kto interesuje się powstawaniem filmów „od kuchni”, a przede wszystkim fanom „Ogniem i mieczem”.

Anna | 2014-11-13

Przepraszam, być może w swej ocenie nie będę obiektywna, ale to tylko z tego względu, iż uwielbiam dzieło tak pana Sienkiewicza jak i Haffmana (tu zaznaczę, obu wersji nie porównuję ze sobą). Teraz dzięki K. Łukaszewiczowi mogłam zetknąć ze sobą te dwa światy, co uszczęśliwiło mnie niezmiernie. Książka, oddająca dzień po dniu kulisy powstawania filmu, napisana jest językiem niezwykle przyjemnym, barwnym i z humorem. Czyta się ją bardzo szybko. Musiałam ją sobie dawkować ale to tylko z tego względu by nie przeczytać zbyt szybko. Opisy kręconych scen, dialogi między aktorami a ekipą filmową, użyte w filmie triki to wszystko tak wciąga, iż obcowanie z tą książką to prawdziwa przyjemność -ale zaznaczę, znam wiele scen z filmu na pamięć, więc dzięki lekturze K. Łukaszewicza choć na chwilę przeniosłam się na plan zdjęciowy. Ba! Z książki wyczytamy też czym aktorzy i ekipa zajmowali się po skończonych zdjęciach. Bardzo się cieszę z lektury "Stu dni....". Dzięki niej dowiedziałam...

czarna_87 | 2011-05-22

Tej książki się nie czyta, ona sama "wchodzi" :) Zabawna, momentami zaskakująca relacja o tym jak powstawał film "Ogniem i mieczem" od środka. Anegdoty o reżyserze, producentach, aktorach. Napisana czytelnym, przystępnym językiem, nie można się przy niej nudzić.

mysia82 | 2010-11-04

przeczytane w zwiazku z miloscia do trylogii i na fali ekranizacji "ogniem i mieczem"
polecam innym zakochanym w bohunie i skrzetuskim:)

kartofel | 2010-11-02
Przeczytana: 1998 rok