Niepospolite kobiety. Legenda i historia

Wydawnictwo: Świat Książki
kobiety, historia, władza, polityka
SP1

Inne wydania

Kleopatra i Joanna d'Arc, Katarzyna Medycejska, Halszka z Ostroga, pani Roland, księżna Alba, Emma Hamilton, George Sand, Charlotta Habsburg i Jadwiga Łuszczewska. Oto dziesięć portretów kobiet wybitnych. Ich imiona zapisała historia. Ich czyny opiewa legenda. Historia nie zawsze obchodziła się z nimi sprawiedliwie i łaskawie, w myśl zasady, że to, co łatwo uchodzi mężczyźnie, równie łatwo potępia się u kobiet.

źródło opisu: Świat Książki, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Beti | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Niepospolite kobiety-Kleopatra,Joanna d'Arc,Izabela Czartoryska,George Sandi i Deotyma.Książka po która warto sięgnąć.Polecam :-)

Elżbieta | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Autor stworzył rysy biograficzne sześciu niebanalnych- jego zdaniem- kobiet na podstawie konfrontacji legendy o nich i tego, jak zapisały się w historii. Izabela Czartoryska, George Sand, Deotyma- to były osobowości swoich czasów. Co tam dzisiejsze celebrytki- ich gwiazda szybko zgaśnie.

Katalina | 2017-09-14
moonlight | 2017-09-01