O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu

Okładka książki O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu Matilda Woods Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu
Matilda Woods Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura dziecięca
literatura dziecięca
The Boy, the Bird and the Coffin Maker
Zielona Sowa
2018-10-17
2018-10-17
Patryk Gołębiowski
chłopiec literatura dla dzieci odmiana losu przyjaźń wędrówka

Miałam duże oczekiwania - niestety, nie zostały spełnione.
Książa miała potencjał, a nie został on należycie wykorzystany.
Enzo, Anna Marie i Niemądry rybak - wykreowani świetnie.
Tito i Fia - wykreowani okropnie.
Podejście trumniarza do zmarłych jest po prostu nieprawdopodobne i wręcz przerażające.
Końcówka mnie zaskoczyła , ale w zdecydowanie negatywny sposób.
Generalnie bardzo specyficzna pozycja.
Nie dla mnie:(

Miałam duże oczekiwania - niestety, nie zostały spełnione.
Książa miała potencjał, a nie został on należycie wykorzystany.
Enzo, Anna Marie i Niemądry rybak - wykreowani świetnie.
Tito i Fia - wykreowani okropnie.
Końcówka mnie zaskoczyła , ale w zdecydowanie negatywny sposób.
Generalnie...

„O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu” Matilda Woods w swojej debiutanckiej powieści dla dzieci, porusza temat śmierci, przyjaźni, żałoby i marzeń. Zaprasza swego czytelnika do tajemniczego i magicznego miejsca, gdzie po trzydziestu latach, życia w smutku i żałobie po smierć żony i ukochanych dzieci - pewien trumniarz spotyka małego chłopca. I tak rozpoczyna się ich najpiękniejsza przyjaźń Alberta i Tito. Ale zanim tak się stanie, to starzec przygotuje nowy dom dla jego mamusi - chyba wiecie co to będzie? niestety - trumna.
Za sprawą przyjaźni i opieki nad malcem, życie Alberta ponownie nabiera barw. Jego dotychczasowa egzystencja skupiała się wyłącznie na pracy trumniarza i uczestniczeniu w pogrzebach. Nowy dozownik, wystraszony, osierocony, nieufny i ewidentnie się ukrywający przed kimś ! sprawia, że serce starca zaczyna mocniej bić. Z biegiem czasu ich przyjaźń zostanie wystawiona na czyhające tuż obok zagrożenie. Nie będzie łatwo temu sprostać, ale od czego ma się właśnie przyjaciół.
Zakończenie bardzo Was zaskoczy, ale nie dajcie się temu zwieść. Dla nas to koniec, a dla naszych bohaterów, to początek czegoś nowego
!. Dobrego czy złego? Tego nie wiemy. Ale to właśnie urok baśni, magii i tej wszechobecnej metafizyki sprawia, że sięgamy po takie słowo. Czytamy, polemizujemy lub wspólnie układamy dalsze losy. Czyż, taki książki nie są fascynujące. I mimo naprawdę bolesnego tematu jakim jest śmierć, to warto przeczytać. Warto o tym rozmawiać, warto pokazywać jej inne oblicze.

Książka dla dzieci, dość smutna, o żałobie, stracie, śmierci i zemście. Jednak ze szczyptą nadziei, magii i baśniowego klimatu. Poznajemy starego trumniarza który stracił całą rodzinę, i chłopca którego mama także zginęła, na kartach opowieści obserwujemy nadzieje jakie chłopiec budzi w starszym człowieku. Mimo, że całość opowieści nie należy do tych pięknych wiecznie pozytywnych, to zakończenie jak zawsze jest dobre.

2061

Dobra opowieść, troszkę magiczna, ze specyficznym, surowym klimatem. Chyba bardziej dla młodszych czytelników, z dużą dozą emocji, z przewagą smutku:) Ale z ... zakończeniem;)

Kto powiedzial ze literatuara dziecięca jest tylko dla dzieci ? Wspaniała opowieść o przyjazni , o marzeniach ,pełna magii.Cudna .przeczytałam w ciągu kilku godzin .Myślę ,że jeszcze nie raz do niej wrócę .Polecam na zimowy wieczór .Mnie urzekła .

Króciutka, magiczna i pięknie ilustrowana baśniowa opowieść, której zakończenie nieco mnie rozczarowało, chociaż finalnie uradowało.

Wzruszająca opowieść dla wszystkich - o magicznej Allorze i jej mieszkańcach, do tego pięknie opracowana graficznie.

Cudowna, magiczna i pięknie napisana.

Cudowna, magiczna i pięknie napisana.

• Literatura dziecięca
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu