O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu

Tłumaczenie: Patryk Gołębiowski
Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Boy, the Bird and the Coffin Maker
LubimyCzytać

„Po przybyciu do Allory po prostu trzeba było zwrócić oczy ku niebu, żeby widzieć magię – każdego dnia i po zapadnięciu głębokiej nocy”. Allora to magiczne miejsce, gdzie zawsze słychać szum fal, widać latające ryby i każdy wie wszystko o wszystkich. Alberto po trzydziestu latach ciężkiej pracy jako trumniarz czuje się przeraźliwie samotny. Jednak wraz z pojawieniem się w Allorze chłopca o...

Alberto po trzydziestu latach ciężkiej pracy jako trumniarz czuje się przeraźliwie samotny. Jednak wraz z pojawieniem się w Allorze chłopca o imieniu Tito i jego niezwykłej ptaszyny Fii, los Alberto nieoczekiwanie się odmienia. Życie trumniarza już nigdy nie będzie takie samo.

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło okładki: Materiały wydawcy

Matylda Saresta | 2018-10-20

Dobra opowieść, troszkę magiczna, ze specyficznym, surowym klimatem. Chyba bardziej dla młodszych czytelników, z dużą dozą emocji, z przewagą smutku:) Ale z ... zakończeniem;)

książek: 2012
Anaela | 2018-10-27
czarownica | 2018-10-26
MegNeko | 2018-10-26

Patronaty tygodnia

Tym razem poniedziałkowa lista patronatów niemal całkowicie wypełniona jest nie tylko polskimi autorami, ale również wszystkimi możliwymi gatunkami. Koniecznie sprawdźcie, na jakie książki warto zapolować na zbliżających się krakowskich Targach Książki.