Pociąg do krainy snów

Okładka książki Pociąg do krainy snów Matilda Woods
Okładka książki Pociąg do krainy snów
Matilda Woods Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura dziecięca
literatura dziecięca
The Night Train
Zielona Sowa
2023-10-11
2023-10-11
Anna Jurga

Podróż pociągiem może być niezwykła. Gdy dodamy jeszcze śnieg otulający wszystko wokół i nocną porę, robi się magicznie, a wyobraźnia zaczyna podsuwać różne scenariusze.

Pociąg do Krainy Snów właśnie rusza ze stacji. Nie jest to jednak zwyczajny pociąg. Jadą w nim pasażerowie dziecięcych snów. Jednak zanim pojawią się w marzeniach sennych, muszą dotrzeć na końcową stację przed północą.

Ta noc nie różni się od innych. Pociąg mknie, by zdążyć na czas. Nieoczekiwanie jednak maszynista zatrzymuje się. Okazuje się, że na torach leży drzewo, a to oznacza tylko jedno - pasażerowie mogą nie dotrzeć do Sennego Miasteczka. Konduktor Karol stara się usunąć przeszkodę, ale sam nie daje rady. Niestety, jadący z nim pasażerowie nie są chętni do pomocy. Czas biegnie, a pomóc może jedynie dobry plan i współpraca. Czy uda im się dotrzeć przed północą?

Ta urocza książka przeniesie was do świata wyobraźni i zimowych scenerii. Rewelacyjnie sprawdzi się podczas wspólnego wieczornego czytania i pokaże dzieciom, jak ważna i potrzebna jest współpraca.

"Pociąg do Krainy snów" to pięknie zilustrowane opowiadanie, które przenosi czytelnika do świata marzeń sennych i wyobraźni, świat w którym wszystko jest możliwe.

W czasie lektury, a raczej podróży magicznym pociągiem, spotkacie wiele niezwykłych postaci: yeti, przyjsznego potwora, baletnicę, a nawet prawdziwą księżniczkę.

Magiczni pasażerowie podróżują do Krainy snów, by przyśnić się dzieciom. Niestety pociąg napotyka na torach przeszkodę. Zatrzymuje go zwalone drzewo, które zagradza drogę. Podróżnicy mają niewiele czasu. Muszą zdążyć do Sennego miasteczka przed północą...

Ta prosta historia ma ważne przesłanie. Żaden z pasażerów Noe jest w stanie przesunąć drzewa w pojedynkę ale razem mogą wszystko!

Magiczni pasażerowie podróżują do Krainy snów,...

O snach napisano już wiele. Ich interpretacji jest sporo, niektóre rozśmieszające, inne przerażające. Nie znam się na tym zupełnie ale jedno jest pewne - w snach można przeżywać niesamowite przygody, a nie raz wręcz abstrakcyjne sytuacje.

Wiedzą o tym doskonale pasażerowie pociągu zmierzającego do Sennego Miasteczka. To bohaterowie dziecięcych snów! Spieszą by w miasteczku wskoczyć w nie ponownie i stać się towarzyszami najwspanialszych przygód.
Jednak trafiają na przeszkodę. Na torach leży powalone drzewo. By je usunąć muszą działać wspólnie, choć wcale nie wykazują zainteresowania. Czy zmienią podejście? Rozpoczyna się wyścig z czasem. Czy uda im się usunąć drzewo i zdążyć do końcowej stacji na czas?

Ta książka zachwyci Was swym zimowym klimatem w magicznej szacie. Przeniesie w świat dziecięcych snów i wyobrażeń, przy okazji czarując cudownymi ilustracjami, od których nie tak łatwo oderwać wzrok.

Pokaże także, że współdziałając można osiągnąć wiele, zwłaszcza jeśli ma się ten sam cel.

To książka w sam raz na ten okołoświąteczny czas!

Zimowa magiczna, kraina, białe, ośnieżone lasy, szczypiący mróz i kłęby pary buchające z komina pociągu. Pociągu, który chce zabrać Was dziś w emocjonującą podróż do krainy dziecięcych snów. 🚂✨

Pociąg do Krainy Snów odjeżdża ze stacji z głośnym gwizdem i pędzi przed siebie, aby dowieźć na czas niezwykłych pasażerów, którymi są bohaterowie snów dzieci! Każdy z nich ma swój bilet i każdy chce zdążyć dojechać na czas do Sennego Miasteczka, bo nawet najmniejsze spóźnienie może oznaczać, że dzieci nie przeżyją swoich nocnych, sennych przygód. Wszystko wydaje się być w porządku, jednak przewrócone na tory drzewo powoduje, że dojazd na czas wydaje się być niemożliwy. Kiedy zrezygnowany konduktor poddaje się, pasażerowie, mimo, że są zajęci własnymi sprawami, podejmują probę ratowania dziecięcych snów! Księżniczka Maja, Henryk, Yeti i włochaty potwór wspólnie znajdują rozwiazanie, którym jest współpraca! Wszyscy razem z wielkim zapałem starają się usunąć przeszkodę, ale czy im się uda, czy zdążą na czas i dzieci będą mogły cieszyć się swoimi pięknymi snami?

To piękna, ciepła opowieść z pięknymi, idealnie pokazującymi zimowy, mroźny krajobraz, ilustracjami. Nie jest długa i czyta się ją niezwykle przyjemnie, niewielki format też bardzo mi się spodobał. Książka pokazuje jak wielką moc ma wspólne działanie i udowadnia, że każdy potrafi o wiele więcej niż mu się wydaje, wystarczy uwierzyć w siebie. ❤️

Zapraszam Was w magiczną podróż pociągiem zmierzającym prosto do krainy dziecięcych snów, gdzie każde słowo jest jak bilet do nieodkrytych zakątków marzeń i nieskończonej wyobraźni.
W zimowej scenerii, gdzie śnieg skrzypi pod nogami, a mróz szczypie w nosy i uszy, autor zabiera nas w klimatyczną przygodę. Przeżyjmy podróż magicznym pociągiem do krainy snów, gdzie senne postacie zmierzają prosto do drzemiących maluchów. Zajmijcie wygodnie miejsca w wagonie wyobraźni pełnej magii i tajemnicy oraz dajcie się porwać niesamowitej przygodzie.

Baletmistrz Henryk, odważna księżniczka Maja podróżująca wraz ze smoczycą Rubinką, Yeti popijający lodową herbatę z imbryka, oraz przyjazny włochaty stwór, który marzy o tym, aby ludzie przestali się go bać, zmierzają ku Sennemu Miasteczku, by o północy wkroczyć w sen czwórki dzieci.

Niespodziewanie na ich drodze pojawia się przeszkoda, która może doprowadzić do katastrofy – drzewo przewraca się na tory, a pasażerowie muszą dotrzeć do końcowej stacji przed północą, aby pojawić się w dziecięcych snach. Czy im się uda? Czy może dzisiejszej nocy cztery dziecięce sny zostaną puste?

Wszyscy mają wspólny cel - dotrzeć do Sennego Miasteczka na czas, by wkroczyć w sen dzieci w odpowiednim momencie. Silna idea współpracy, wzajemnej pomocy i uczenia się od siebie nawzajem sprawia, że każdy z bohaterów ma swoją wyjątkową rolę do odegrania.

Akcja utworu zaskakują nietypową konstrukcją postaci, idącą wbrew przyjętym stereotypom. Na szczególną uwagę zasługuje odważna i silna księżniczka Maja, która bierze sprawy w swoje ręce przekonując pozostałych bohaterów do działania oraz były piłkarz Henryk, obecnie pasjonujący się baletem, który z wdziękiem kręci piruety marząc o tym by wystąpić przed królową.

Symboliczna podróż stanowi ciekawy koncept, umożliwiając czytelnikom odkrycie wartości współpracy, wzajemnej pomocy i akceptacji różnic. Bohaterowie uczą się od siebie nawzajem odkrywając siłę płynącą z przekraczania własnych granic przekonując się, że mogą więcej niż im się wydaje.

"Pociąg do krainy snów" zabiera w niezwykłą podróż przez zimowe pejzaże wyobraźni, gdzie każda strona jest nowym przystankiem ku Sennemu Miasteczku.
Zamykając strony tej niezwykłej książki, czytelnik pozostaje z zapachem świeżego śniegu i szmerem zimowej ciszy oraz wspomnieniem sympatycznych bohaterów z którymi trudno się rozstać.

Przyjemna historia na dobranoc z morałem. Pokazuje dziecku, że czasem dzięki pracy zespołowej, przy użyciu różnych talentów można osiągnąć sukces. Na pewno obrazuje jak ważna jest różnorodność.

Jak każdej nocy ze stacji odjeżdża wyjątkowy pociąg, a w nim nietypowi pasażerowie. Yeti popijający herbatkę, księżniczka i jej smoczyca, baletmistrz oraz przyjazny włochaty potwór. Co ich wszystkich łaczy? Wspólnie zmierzają do Krainy Snów, by zdążyć przed północą trafić do odpowiedniego snu 🌙

Bilety sprawdzone, można usiąść i odpocząć ale nagle pociąg gwałtownie się zatrzymuje. Na torach leży zwalone drzewo. Co teraz, czy pociąg ma szansę dotrzeć do Krainy Snów na czas? A może po raz pierwszy senne postacie nie trafią do swojego snu? Jak temu zaradzić? Tu potrzebna jest współpraca, do której niestety nie łatwo nakłonić pasażerów.

"Pociąg do Krainy Snów" to książka idealna na zimowe wieczory z dzieckiem. Baśniowe postaci, piękne ilustracje i niedługa ale porywająca historia. Ta opowieść pokazuje, że czasem warto poświęcić się dla dobra ogółu, a współpraca przynosi najlepsze efekty.

Bilety sprawdzone, można usiąść i odpocząć ale nagle pociąg gwałtownie się...

Jest coś magicznego w nocnej podróży pociągiem, podczas śnieżnej zamieci. Nie wiem, jak Wam, ale mi kojarzy się to od razu z Bożym Narodzeniem, prawdopodobnie za sprawą kultowego „Ekspresu polarnego”. W książce, którą pokażę Wam dzisiaj nie znajdziecie jednak wątku Świąt, za to bajkowy klimat i emocjonujący wyścig z czasem, jak najbardziej. Zapraszam serdecznie na pokład magicznego pociągu, jadącego do Krainy Snów. Poznajcie piękną opowieść o sennych marzeniach i o tym, jak wiele korzyści może przynieść współpraca. Gdy konduktor Karol już ma zamykać drzwi pociągu, na peronie pojawia się biały, włochaty yeti. W ostatnim momencie dołącza on do pozostałych pasażerów magicznego parowca. W wagonie jadą już mała księżniczka z niewielkim smokiem, tancerz baletu i przyjazny, zielony potwór. Wszyscy jadą do Sennego Miasteczka, by przyśnić się „swoim” dzieciom. Jest tylko jeden warunek, muszą dotrzeć na miejsce przed północą. Kiedy pociąg się zatrzymuje, bo na tory przewraca się drzewo, wszystko wskazuje na to, że tej nocy cztery sny pozostaną puste. Konduktor Karol nie jest w stanie sam usunąć przeszkody, a pasażerowie nie bardzo kwapią się do pomocy. Na szczęście, księżniczka bierze sprawy w swoje ręce i przekonuje towarzyszy podróży, by wyszli z nią z wagonu. Powoli rodzi się plan, jak wykorzystując umiejętności każdego z osobna, usunąć tarasujące drogę drzewo. Księżniczka, yeti, tancerz i potwór łączą siły i wspólnie pokonują przeszkodę. Teraz wystarczy już tylko wskoczyć do pociągu i popędzić przed siebie. Czy zdążą przed północą? Ta klimatyczna, urocza opowieść to nie tylko pochwała współpracy, ale także ciepła historia o tym, by nie oceniać ludzi (potworów też) po wyglądzie. Znajdziecie w niej całą paletę barwnych postaci, kobietę maszynistkę i piękną, zimową scenerię. Książka, chociaż skierowana jest do starszych przedszkolaków, ma sporo tekstu i może stanowić fajny pomost pomiędzy picturebookami a dłuższymi opowieściami. Polecam!

Niesamowite ilustracje i otulająca, zimowa historia dziejąca się nocą? Wsiadaj do pociągu i ruszamy!

Przykuwająca retro kreska , oraz historia która raz przywołuje uśmiech na twarzy a raz wprowadza w stan nostalgii. Idealna na wieczór z kakao siedząc pod kocem. Dla młodszych, ale i dorosłych!

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Literatura australijska
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Domowa biblioteczka
  • Przeczytane w 2024 roku
  • Świąteczne

Dodaj cytat z książki Pociąg do krainy snów