Kwintesencja Q

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Cykl: Potwory z ciemności (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Quintessentially Q
karollllllla

Grzeszna kontynuacja mrocznego romansu „Łzy Tess” Q przez całe życie sądził, że coś jest z nim nie tak. Próbował naprawić krzywdy swojego ojca i starał się, aby nie pochłonął go mrok, który zawładnął jego sercem. Kiedy w jego życiu pojawiła się Tess, zrozumiał, że mrok można pokochać. Kobieta szukała zemsty. Chciała zabić mężczyzn, którzy ją sprzedali. Q obiecał, że rzuci ich martwe ciała do...

Grzeszna kontynuacja mrocznego romansu „Łzy Tess”

Kiedy w jego życiu pojawiła się Tess, zrozumiał, że mrok można pokochać. Kobieta szukała zemsty. Chciała zabić mężczyzn, którzy ją sprzedali. Q obiecał, że rzuci ich martwe ciała do jej stóp. Może i jest potworem, ale jest potworem Tess.

źródło opisu: Kobiece

źródło okładki: Kobiece

mclena | 2016-07-31
Przeczytana: 18 czerwca 2015

"You’re my obsession, I’m your possession You own the deepest part of me You crawled into the darkness, set my monster free So scream, bleed, call out to me But never say stop, never flee."

Jak dla mnie - mistrzostwo świata! Mimo tak ogromu przemocy, rzeczy które po prostu ciężko sobie wyobrazić, książka jest od początku do samiuteńkiego końca rewelacyjna. Niszczy mózg. Mam wyrzuty sumienia, że coś tak potwornego i brutalnego, co mnie obrzydzało i przerażało, mogło się spodobać. Jako całość ta książka posiada ogrom skrajności. Mnóstwo pasji, walki o drugą osobę, uczuć od strachu, miłości, pożądania, przez agresję, po obojętność, pustkę. Zdecydowanie nie jest to mój ulubiony typ książki, ale taka odskocznia pomaga się zresetować i otworzyć na nowe możliwości, które wyczerpują się z każdą "standardową" książką.
W tym tomie autorka zaprezentowała nam porządną dawkę adrenaliny. Tess i Q. rozpoczynają nowy rozdział ze sobą u boku. Wszystko zapowiada się fantastycznie (o ile taka ilość...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Jeszcze bardziej mroczna i grzeszna niż Łzy Tess. Jeśli sądzisz, że poprzednia część była mocna, to chyba nie czytałaś uważnie. Na stronach tej książki znajdziesz czystą kwintesencję Q - bestii w ludzkiej skórze.

Mogłabym to tutaj zostawić i nie pisać nic więcej, bowiem mój blurb z okładki mówi wszystko o tej książce. Łzy Tess były dla mnie wstrząsającym przeżyciem, nie obyło się jednak bez motyli w brzuchu podczas czytania. Szczerze mówiąc, to zawiodłam się na Łzach Tess… bo gdy przeczytałam drugi tom, ledwie pozbierałam szczękę z podłogi i posklejałam serce - tak wiele razy pękło.

Gdy Tess wraca do Q z własnej woli, mężczyzna przyjmuje ją bez wahania. Spędzają ze sobą cztery dni, podczas których Q hamuje uwięzionego w klatce potwora, a to prowokuje Tess do okazania swojego sprzeciwu - lepiej nie sprzeciwiać się Q, Tess…

Tess czuje się bezpiecznie, Q uważa, że jest w stanie ją obronić, że będzie jej klatką. Jednak Tess...

snll | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Nie wierzę w to co właśnie przeczytałam! Jestem świeżo po lekturze więc wybaczcie, ale moje nerwy są w strzępach!

Ohh Q... mon amour. Ten Francuz jest nieziemski i jedyny w swoim rodzaju. Jego temperament, pasja, pożądanie, poświęcenie i oddanie - na samą myśl dostaję gęsiej skórki.

Ta część jest bardziej mroczna i brutalna. Historia tej dwójki wciąga niczym tornado, powoduje skoki ciśnienia i rozbija czytelnikowi serce na miliony kawałków. Narracja z punktu widzenia Tess i Q dodatkowo sprawia, że książka jest tak fantastyczna.

Nie dam rady więcej napisać, muszę ochłonąć ;)

Gorrrąco polecam!

kala | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Ostatnio zrobiłam się jakaś obojętna na dalsze losy bohaterów, i jak pierwsza część zrobiła na mnie ogromne wrażenie tak drugi tom pomimo wielorakości okrutnych wydarzeń nie zasłużył na więcej gwiazdek. Przydługie i powtarzające się opisy wydarzeń trochę mnie nudziły. Historia ciekawa aczkolwiek chyba trochę niedopracowana. Związek Q i Tess wzbudza we mnie różne uczucia, ich relacje są strasznie pokręcone a sposób odczuwania miłości przez ból niezrozumiały. Kolejny tom przede mną, czekam aż autorka mnie zaskoczy.

werka777 | 2019-03-04

MROCZNY DUET I UWIELBIENIE BÓLU
Q to bohater, którego nie da się wrzucić do jednego wora z etykietką schemat numer X. To naprawdę pokręcony typ, który w jakiś taki magnetyczny sposób potrafi przyciągnąć swoim mrokiem. Owszem, naznaczony piętnem przeszłości, która zbiera teraz swoje żniwo, ale w odróżnieniu od swoich literackich kolegów tak mocno doświadczony, że nie zmienia się w łagodnego baranka przy pierwszych podrygach miłości. Tutaj charakter dominatora i uwielbienie przemocy biorą górę. Stąd książka ma tak kontrowersyjny wydźwięk, a Q zapada w pamięć jako ten, który owszem – na kartach literatury może sprawiać wrażenie atrakcyjnego, z dużym zachowaniem rezerwy sympatii, ale w codziennym życiu chyba niekoniecznie chciałabym spotkać go na swojej drodze. Tess z kolei jest owieczką, która wpada prosto do paszczy lwa, można by powiedzieć – z jednej (dobrowolnie) prosto do drugiej (tutaj już niekoniecznie). Kobieta czująca potrzebę przeżywania bólu, bezgranicznie oddana i ufna,...

rinos | 2014-05-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 11 maja 2014

Pamiętacie Tess i tajemniczego Francuza Q? Quintessentially Q to druga część serii "Monsters in the dark". O ile jedynka była bardzo dobra, to dwójka to jest mistrzostwo. Zaczyna się miło i przyjemnie, mamy sporo opisów dark, bo przystojny Q ma specyficzne upodobania. Ale to co autorka wymyśliła potem... to totalny emocjonalny rollercoaster.
Uprzedzam!!! Nie czytajcie opinii na GR. Ja tak zrobiłam, ale gdybym nie wiedziała jak skończy się ta część, to przeżywałabym dwójkę jeszcze bardziej. Próbowałam postawić się na miejscu Tess i nie wiem jak ja bym się zachowała będąc w takiej sytuacji. Czytałam tę pozycję, i chociaż przez opinie na GR wiedziałam jak się skończy, to ostatnie 30% i tak mnie zaskoczyło, bo takiego obrotu sprawy nie można było się spodziewać. Piękna, mroczna, naszpikowana emocjami książka. Z niecierpliwością czekam na 3 część. Ciekawe czym Pepper Winters nas zaskoczy?

emczytelnik | 2019-03-11

Uffff! Teraz przyszykujcie sobie jakieś wiadro wody aby sie ochłodzić. Bo o to teraz! Na salony! Wchodzi książka... "Kwintesencja Q" czyli druga część przebojowego, brutalnego, namiętnego dark romance Łez Tess. Jak możecie pamiętać, ja byłam baaardzo zakochana w tym co stworzyła Pepper Winter. Gdy zobaczyłam, że druga część wychodzi prawie sie popłakałam ze szczęścia, no więc jak sobie poradziła? .
"Kwintesencja Q" zaczyna sie zaraz po tym co stało się w pierwszej części. I jeśli chodzi o odczucia to powiem szczerze, że myślałam, że to będzie troche jak w osławionym Greyu. Niby taki mrok i w ogóle a druga część będzie słodko pierdząca. Ale nie! Byłam w bardzo wielkim błędzie! Tutaj Autorka mnie zaszokowała! Moge powiedzieć szczerze, że jest jeszcze więcej brutalności i jeszcze więcej mroku. W pewnych momentach było tego za dużo i musiałam odłożyć książkę aby zebrać myśli aby po prostu nie wybuchnąć w trakcie czytania. Targało mną tyle sprzecznych emocji czytając tę powieść. Od...

Adriana | 2019-02-26

WOW! Pepper Winters jest jedną z moich ulubionych autorek, jeśli chodzi o gatunek dark-erotyk. Po przeczytaniu "Łzy Tess" bardzo długo czekałam na premierę kontynuacji. Cholera, warto było czekać. Przeczytałam "Łzy Tess" po raz drugi (w ramach przypomnienia) i od razu rzuciłam się na "Kwintesencje Q".

Drugi tom był lepszy, mocniejszy, wyraźniejszy, brutalniejszy i co ważne dla mnie, zawierał perspektywę Q. Dużo się wydarzyło. Tess wróciła do Q, dobrowolnie. Padając do jego stóp ofiarowała mu miłość, posłuszeństwo, krew, ból a także to, że zawsze będzie silna dla niego i nigdy się nie złamie. Wszystko byłoby cacy, gdyby nie wrogowie Q, którzy porwali Tess, aby się na nim zemścić. To co jej zrobili... Chryste... Poniekąd dobrze, że faszerowali ją narkotykami, co otępiło jej umysł, w przeciwnym razie nie wiem czy ktokolwiek mógłby po czymś takim się podnieść i funkcjonować.
Q staje się mroczniejszy niż zwykle, uwalnia potwora i rusza w świat, aby odnaleźć Tess. Z pomocą swoich...

Dominique | 2019-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2019

Tess wróciła do Q. Oboje starali się pogodzić z otaczającym ich mrokiem i poddać się mu. Ale zdarza się coś, co może ich złamać. Tess ponownie zostaje porwana przez tych samych ludzi, którzy ją sprzedali. Przechodzi coś, co ciężko jest pojąć. Ile jest gotów poświęcić Q, żeby ją odzyskać?
Książka jest przesiąknięta przemocą i brutalnością. Pochłonęłam ją w 24h. Bardzo mi się podobała. Zaznaczę tylko, że wcale nie polubiłam bohaterów. Nie mogłam ich zrozumieć, wczuć się w ich psychikę i pojąć dlaczego robili to, co robili. Ale cała akcja i fabuła były świetnie poprowadzone, nie było czasu na nudę. Kolejnym plusem była narracja Q, której zabrakło w 1 części. Dla mnie świetna.
Jest jeszcze 3 część, chociaż uważam, że zbędnie i wszystko mogłoby się zakończyć na tej. Dodam jeszcze, że okładka Kwintesencji jest cudna.
"Jesteś moimi skrzydłami. To dzięki tobie zaczęłam latać."

Na drugi tom „Potworów z ciemności” czekało chyba bardzo wiele z Was, prawda? W końcu się doczekaliście i książka jest już na naszym rynku. Ale czy Wy, jesteście gotowi na to, co dzieje się z Tess i Q w drugiej części?
Odpowiecie „tak”, a ja sądzę, że nigdy nie będziemy gotowi na to, co poczyniła Pepper Winters z bohaterami swojej książki.

„Bestia wyskoczyła na wolność. Oddychałem z trudem. Tym właśnie teraz byłem. Mężczyzną, który pragnął krwi. Mężczyzną, który śmiał się, łamiąc kości, i bez mrugnięcia okiem pakował kulkę w gwałciciela.”

Po powrocie Tess do Blois, gdzie w swojej ogromnej rezydencji mieszka Q, oboje zaczynają żyć razem. A przynajmniej próbować. Spędzają czas na oddawaniu się seksualnej przyjemności, aż pewnego dnia Q po czterech dniach, w których nie pojawił się w pracy proponuje (chociaż to za dużo napisane) Tess wylot do Paryża i pracę dla niego w Moineau Holdings. Tym...