Superkoktajle dla zdrowia i urody czyli Koktajle z superfoods: 70 sprawdzonych przepisów

Wydawnictwo: Zwierciadło
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788381320184

SUPERKOKTAJLE SUPERodżywcze, SUPERsmaczne! Katarzyna Błażejewska-Stuhr autorka bestsellerowej serii Koktajle tym razem poda przepisy na... Superkoktajle. Superkoktajle to 70 przepisów na pyszne koktajle, wzbogacone o superfoods, czyli produkty o największej zawartości cennych składników odżywczych, witamin i minerałów. Spożywając je regularnie, zadbasz o zdrowie, a swojemu podniebieniu...

SUPERKOKTAJLE

SUPERodżywcze, SUPERsmaczne!

Spożywając je regularnie, zadbasz o zdrowie, a swojemu podniebieniu dostarczysz prawdziwej feerii smaków.

Dowiesz się jak wiele superfoods masz wokół siebie na co dzień i zaczniesz wykorzystywać tę wiedzę!

W książce znajdziesz listę polskich składników typu superfoods, które bez problemu znajdziesz w lokalnych sklepach.

Superkoktajle powstały z myślą o „upłynnieniu" cennych odżywczo produktów. Przygotowując przepisy, korzystałam nieraz ze składników zazwyczaj używanych do innych potraw niż koktajle. Niejednokrotnie smak przygotowanych z nimi napojów, był dla mnie prawdziwym zaskoczeniem – jak np. sok, w skład którego wchodzi brukselka, a który stał się ulubionym napojem mojego syna Stasia. Starałam się używać powszechnie dostępnych superfoods. Rodzime produkty niczym nie ustępują tym sprowadzanym z drugiego końca świata – mogą być równie pyszne i cenne dla naszego zdrowia.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/superkoktajle-dla...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/files/1[41].jpg

Dociekliwy_Kotek | 2018-09-06
Przeczytana: lipiec 2018

Graficznie jest to przerost formy nad treścią, bo przepisy, jak to na koktajle, są króciusieńkie, ale jest to przerost miły dla oka: z pięknymi zdjęciami, ładnie wydany, kolorowy i apetyczny.
Same przepisy wahają się od klasyków "co jest w lodówce" (owoc + owoc + liść) do naprawdę ciekawych zestawień z wykorzystaniem kasz lub warzyw pokroju papryczki chilli. Duży plus za ciekawie podpowiadane dodatki - chilli, przyprawy korzenne czy chlorellę.
Do tego krótkie opisy, wyjaśniające, co czyni niektóre mało apetyczne warzywka tak ważnymi dla zdrowia oraz dlaczego warto zwracać uwagę na to, jaką siłę mają niepozorne dodatki, takie jak zioła.

kasia2133 | 2019-03-05
gosiasamosiaw | 2019-01-18